23.05.2017
Jan Hrabal

Rychlonohý střelec Ján Sýkora také zůstává v Dynamu

PARDUBICE — V závěru přestupního období přišel do Pardubic útočník Ján Sýkora, svými deseti vstřelenými brankami pomohl Dynamu k udržení příslušnosti k elitě. Slovenský forvard bude nadále ctít červenobílé barvy, s vedením východočeského klubu podepsal nový kontrakt.

„Jsem rád, že to klaplo a Ján Sýkora bude pokračovat v Dynamu. Řešili jsme dva otazníky: Jánovu smlouvu v Plzni, což si vyjednal sám, a podmínky jeho uvolnění. Plzeň totiž, ač je Ján Slovákem, držela jeho hráčská práva pro Českou republiku. Martin Straka mi vyšel vstříc a mohli jsme se Jánem domluvit na jednoroční smlouvě s další opcí,“ řekl generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Šestadvacetiletý rodák z Detvy odehrál v Tipsport extralize dohromady 177 utkání, v nich vstřelil 49 branek a přidal 38 nahrávek. Kromě Pardubic působil v Plzni a v Třinci. „Ján si Dynamo oblíbil a chtěl zde zůstat. Přijal naše podmínky, z jeho strany bylo jednání velmi vstřícné. Chtěl tu hrát, tento aspekt byl pro nás velmi důležitý a neváhali jsme jej podepsat,“ nechal se slyšet šéf klubu.

„Je pro nás velmi důležité, že jsme jej udrželi. Udělal vše pro to, aby to klaplo. V závěru extraligové sezony včetně baráže ukázal, že je platným hráčem. Nyní bude u nás od začátku sezony, věřím, že se dostane do ještě větší pohody, bude hrát ještě lépe a prokáže tak své kvality,“ řekl sportovní manažer Pavel Marek.

„Už v závěru uplynulé sezony jsem v rozhovorech říkal, že bych tu rád zůstal. Moc se mi v Pardubicích líbí, jsou tu vynikající fanoušci, kteří nás podrželi v baráži, toho si obrovsky cením. Jsem rád, že i díky nim jsme zachránili nejvyšší soutěž a tu chci hrát za Dynamo. Jsem rád, že zájem byl i ze strany klubu – nebyl pak problém se dohodnout,“ řekl po podpisu smlouvy Ján Sýkora.

„Pardubice jsou pěkné město, všechno se mi zde líbí. Mým osobním cílem je Dynamu pomoci ještě vyšším počtem vstřelených branek. Nejdůležitější bude, abychom sbírali body jako tým. Moc se těším na novou sezonu – ať už vypukne!“ doplnil útočník Dynama.

Ján Sýkora

  • Post: útočník
  • Datum narození: 14. září 1990
  • Výška: 189 cm
  • Hmotnost: 80 kg
  • Držení hole: levé