18.11.2011

Pozor! Slavia v Pardubicích umí!

PARDUBICE — Velmi těžký soupeř dnes přijede do pardubické ČEZ Areny! V rámci 22. extraligového kola přivítají Východočeši pražskou Slavii, které se na východě Čech v poslední době daří. Ostře sledovaný duel začne v 18.00 hodin. Přijde na něj poprvé v této sezoně více než deset tisíc diváků?

2011/2012, 22. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Slavia Praha
  • Poslední dva vzájemné zápasy v Pardubicích vyhrála Slavia Praha.
  • Pardubicím se doma v poslední době daří, bodovaly šestkrát v řadě, pětkrát dokonce vyhrály.
  • Slavia Praha nezískala v posledních třech zápasech ani bod.
  • Michal Vondrka by měl posílit Slavii Praha po svém návratu z Kärpätu Oulu.
Pátek 18. listopadu 2011 od 18.00 hodin

Pardubičtí hokejisté dokázali vyhrát v prvním utkání po reprezentační přestávce. V Mladé Boleslavi zvítězili 4:3, přestože na začátku poslední třetiny prohrávali 1:3. Východočeši si tak nakonec přivezli všechny body.

„Průběh tohoto utkání jsme si představovali úplně jinak. Podařilo se nám však otočit výsledek ve třetí třetině z 1:3 na 4:3, vypovídá to o morální síle mužstva. Že to nezabalí a hraje se až do konce,“ spokojeně konstatoval asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ladislav Lubina.

Pardubice dokázaly v zápase přežít krizové momenty. Jedním z nich bylo dlouhé ubráněné oslabení tři na pět. „Tvrdím, že mužstvo, které nepromění přesilovku pět na tři, si nezaslouží vyhrát. Myslím, že se to v tomhle zápase zase potvrdilo,“ poznamenal Ladislav Lubina.

Středeční výhra je ale zapomenuta, Pardubice se soustředí na dnešní duel, ve kterém změří síly s pražskou Slavií. Ta se sice nachází v tabulkovém suterénu, ale v Pardubicích dokáže sehrát výborné zápasy a bodovat.

„Do utkání musíme nastoupit na plné pecky a s nasazením od první minuty. Zkrátka přistoupit k němu úplně jinak než k tomu předcházejícímu v Boleslavi,“ vyhlásil pardubický kouč. „Tam jsme málo dohrávali hráče a nebyli dostatečně agresivní,“ doplnil Ladislav Lubina.

Pražanům to letos moc nejde, v tabulce se krčí čtyři body od poslední Mladé Boleslavi. V posledních třech zápasech nedali hokejisté z hlavního města ani branku… K tomu by jim měl pomoci navrátilec Michal Vondrka.

„Do Prahy přiletěl ve čtvrtek večer, ráno s námi potrénuje a já bych chtěl, aby nám pomohl už v pátečním utkání na ledě Pardubic,“ řekl pro www.hc-slavia.cz slávistický generální manažer a trenér Vladimír Růžička.

Sestavy z minulého utkání

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Růžička – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Borer, Drtina – Kolář I, Koukal, Brendl – Bartek, Elkins, Sim – Kousal, Zohorna, Buchtele – Rákos, Nosek, Starý – Radil.
HC Slavia Praha Furch – Kadlec, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík – Krenželok, Kalus, Doležal – Kůrka, Žejdl, Jelínek – Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář – Jaškin, Hertl, Čermák.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: HC Slavia Praha, a. s.
Adresa: Vladivostocká 1640/10, Praha 10, 100 05

E-mail: klub@hc-slavia.cz
Telefon, fax: 267 311 417, 267 311 414

Rok založení klubu: 1900
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Kapacita stadionu: 17 000 míst (z toho 17 000 k sezení)
Mistr ligy: dvakrát (2002/2003 a 2007/2008)
V nejvyšší soutěži: sezona 1936/1937, od roku 1994
Názvy klubu: 1900 – SK Slavia, 1948 – Sokol Slavia, 1949 – Dynamo Slavia, 1953 – Dynamo, 1956 – Slavia, 1977 – Slavia IPS Praha, 1993 – HC Slavia Praha

2011/2012 1 – 0 – 0 – 0 – 0 2:1 2:1
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).