Petr Mocek: Bylo mi ctí hrát s Jaromírem Jágrem 

Petr Mocek: Bylo mi ctí hrát s Jaromírem Jágrem

14.01.2013 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Velmi zajímavou extraligovou sezonu prožívá obránce Petr Mocek. Pardubický hokejový klub jej na začátku sezony uvolnil do týmu Rytíři Kladno na hostování. V pondělí 14. ledna 2013 se vrátil zpět na východ Čech. „Angažmá v Kladně hodnotím velmi pozitivně, teď jsem se rád vrátil do Pardubic, chci týmu pomoci do play off,“ řekl po dopoledním tréninku.

ONLINE VSTUPENKY
Letošní statistiky Petra Mocka
Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
33 1 1 2 2 47

Petr Mocek si mohl plnými doušky vychutnávat „Jágrmánii“, která pohltila celou extraligu. Kam přijelo Jágrovo Kladno, tam bylo vyprodáno. Rytíři dokázali třikrát v roli domácího týmu zaplnit pražskou O2 arenu až po strop.

„Hlavně v prvních týdnech to bylo hodně intenzivní. Kam jsme přijeli a vyšli, tak spousta lidí chtěla podpisy. Vše se točilo okolo Jaromíra Jágra a dalších kluků – Tomáše Plekance, Jiřího Tlustého nebo dříve i obránců Marka Židlického s Tomášem Kaberlem,“ vzpomněl Petr Mocek.

Rytíři rozčeřili stojaté vody Tipsport extraligy. Způsobili mnoho povyku, neustále se o nich psalo a mluvilo. „Mám obrovskou radost, že jsem u toho mohl být. Bylo mi ctí hrát s takovými hokejisty v jednom týmu,“ přiznal pardubický obránce.

S Kladnem se vrátil do Pardubic začátkem listopadu. Vyprodaná ČEZ Arena sledovala nádherný hokej, ve kterém padlo patnáct branek. Petr Mocek zaznamenal v zápase jednu gólovou asistenci, do statistiky +/− dva kladné body.

Pardubičtí fanoušci potěšili Jaromíra Jágra

 „Hodně jsme ale vzpomínali na zápas s Pardubicemi v O2 areně. To byl neskutečný zážitek, i Jarda Jágr si ho pochvaloval,“ řekl ke vzájemným soubojům. Duel v Praze zhlédlo 15 705 diváků. Celá aréna po zápase nadšeně aplaudovala.

Sportovní manažer Petr Hemský o návratu Petra Mocka

„Petr Mocek byl na hostování v Kladně. Je to pardubický hráč, jsme rádi, že ho můžeme přivítat zpátky. Bohužel nemůže nastoupit zítra proti Liberci, jinak s námi trénuje, aby byl připraven na další zápasy.“

„Jarda po zápase hodně chválil pardubické fanoušky, v kabině jsme o tom mluvili. Pak jsme se shodli, že fanouškovsky byl tento zápas lepší než ten s Kometou Brno. Pardubičtí příznivci pomohli vytvořit vynikající kulisu, přišli za krásou sportu a užili si jej,“ tlumočil Jágrova slova.

Petr Mocek si „užil“ i proslulé Jágrovy večerní tréninky. „Bylo nepsané pravidlo, že kluci po zranění se jich zúčastňovali. Bylo to těžké, dávky byly opravdu veliké, ale vzpomínám na to rád,“ pousmál se.

Na sociálních sítích nejvíce kolovalo video s „palačinkami“, se kterými Jaromír Jágr střílel do prázdné brány. I pardubický zadák si tuto tréninkovou jednotku vyzkoušel. „Není to nic jednoduché, zmíněné ‚palačinky‘ mají jeden a čtvrt kila a nebylo to s nimi jednoduché,“ usmál se.

Rád jsem se vrátil do pardubické kabiny

Na jednom z videí se Jaromír Jágr pochlubil, že s těmito kotouči dokáže vystřelit do poloviny brány pouze v letní přípravě… „Já byl rád, když jsem je tam dotlačil,“ zvesela povídal. „Celá přítomnost Jaromíra Jágra Kladnu hodně pomohla, což se samozřejmě projevilo na výsledcích,“ zvážněl.

Poslední zápas za Kladno odehrál Petr Mocek v neděli v Liberci. „Pro ně to byl zápas, kde se měli chytnout, ale jejich hra se rozpadla v okamžiku našeho prvního gólu. Bylo vidět, že jsou opravdu v krizi. Pro Kladno to byla velmi cenná výhra, zasloužilo si ji. Kolektiv se po odchodech kluků z NHL semkl a bude pro každého velmi těžkým soupeřem,“ konstatoval.

Po skončení zápasu v Kladně si dobalil věci a vydal se zpátky na východ Čech. „Byli jsme domluveni, že po zápase v Liberci už pojedu domů. V pondělí ráno jsem se hlásil na tréninku v ČEZ Areně, rád jsem se vrátil do pardubické kabiny,“ přiznal Petr Mocek.

„Je mi líto, že nemohu klukům pomoci už v úterní dohrávce proti Liberci, teď pořádně potrénuji, abych byl připraven na následný zápas,“ doplnil obránce HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři