05.11.2011
Petr Novotný, Jan Hrabal

Petr Koukal: Dobře jsme se připravili

PARDUBICE — Skórem 8:1 se mohou pochlubit hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice z druhých třetin posledních dvou zápasů. Ve středu doma přehráli Zlín 4:0, v pátek dokázali získat prostřední dějství poměrem 4:1 v Českých Budějovicích a ovládnout tak celé utkání.

2010/2011, 19. kolo, 4. listopadu 2010 Pardubice – České Budějovice 3:0

„Jsme moc rádi, že se nám to povedlo a vyhráli jsme tady,“ nechal se slyšet po skončení zápasu pardubický kapitán Petr Koukal. Díky tomuto vítězství poskočily Pardubice na pátou příčku průběžné extraligové tabulky.

Východočeši vyhráli v Budvar aréně díky několika faktorům. Jedním z nich byla zodpovědný výkon a hlavně produktivní útok. Dva góly vstřelil kapitán Pardubic – reprezentační útočník Petr Koukal.

„Věděli jsme, jak domácí hrají, dobře jsme se na České Budějovice připravili,“ konstatoval s úsměvem hráč s číslem 42, který vstřelil druhý a čtvrtý gól Pardubice. Také tyto trefy nasměrovaly hostující celek k tříbodové výhře.

„Měli jsme poradu jako před každým zápasem, ale trenéři nás důrazně upozorňovali na způsoby hry Budějovic,“ pokračoval Petr Koukal v hodnocení povedeného utkání. V jeho polovině vedly Pardubice o pět branek, a přestože dvakrát inkasovaly, tak si poměrně vysokou výhru nenechaly vzít.

V této nejvyšší návštěva v Budvar aréně odcházela po skončení zápasu zklamána z výsledku. K němu Pardubicím pomohla bravurně sehraná druhá třetina. V ní skóroval hostující celek hned čtyřikrát, jednu branku vsítil v oslabení, další pouhou sekundu po jeho konci!

Pardubice donutily ve 28. minutě vyhnal z branky domácího gólmana Jakuba Kováře. Autorem gólu na 0:4 z pohledu domácích byl právě centr první formace… „Sám si na takovou třetinu, kdy se povedlo nastřílet čtyři góly během pár minut, nepamatuji,“ uvedl.

V Českých Budějovicích napadal kvartet puků do domácí sítě za 368 sekund, naposledy doma proti Zlínu potřebovaly kotouče více času – 773 vteřin.

Hosté vyhráli na jihu Čech díky aktivní hře a větší vůli. „U většiny puků jsme byli mnohem dříve než domácí. Dokázali jsme je dostávat místy pod tlak a z toho pak pramenily jejich chyby, které jsme dokázali využít,“ všiml si Petr Koukal.

Pardubice se díky nastříleným pěti gólům v Českých Budějovicích mohou pochlubit průměr 3,00 vstřelených gólů na zápas. To je nad extraligovým průměrem! Východočeši vsítili za poslední dvě kola jedenáct branek. Doma šest a teď venku pět.

„Střelecky se nám teď daří tak, jak bychom si představovali, ale nesmíme usnout na vavřínech a přiznat si, že proti Zlínu i Budějovicím nám tam spadlo téměř vše, na co jsme sáhli,“ uzavřel kapitán hokejistů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.