Petr Čáslava a Tomáš Rolinek se rozloučili s reprezentací 

Petr Čáslava a Tomáš Rolinek se rozloučili s reprezentací

22.04.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Svou skvostnou kariéru v národním týmu slavnostně uzavřeli hokejoví mistři světa z roku 2010 Petr Čáslava a Tomáš Rolinek. Před zahájením nedělního utkání Česká republika – Rusko na Carlson Hockey Games se oběma pardubickým oporám dostalo výjimečné pocty. Za doprovodu legend světového, českého a pardubického hokeje jim prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král předal národní dresy a poděkoval jim za obrovský přínos národnímu týmu.

ONLINE VSTUPENKY

Petr Čáslava pochází z Kolína, odkud v mládežnickém věku přišel do Pardubic. Do nejvyšší soutěže naskočil prvně v sezoně 1997/1998, za Pardubice odehrál celkem 639 extraligových utkání včetně baráže, získal v nich přesně 150 bodů za 40 branek a 110 nahrávek. V bilanci účasti na ledě se může pochlubit 76 kladnými body.

V dresu české hokejové reprezentace naskočil v 201 zápasech, vstřelil v nich devět branek. Za národní tým si poprvé zahrál 5. listopadu 2002 v Plzni, naposledy 17. května 2015 na pražském mistrovství světa v souboji o třetí místo.

Hrál dohromady na osmi šampionátech, přivezl si z nich zlatou (2010) a dvě bronzové medaile (2011 a 2012). V české nejvyšší soutěži se může pochlubit mistrovskými tituly ze sezon 2004/2005 a 2009/2010, kterou zahájil na východě Čech. Ve své kronice má zapsány i dva tituly vicemistra z let 2003 a 2007.

Tomáš Rolinek je odchovancem Žďáru nad Sázavou, ze kterého se přesunul do Pardubic, s nimiž v roce 2001 pod vedením Pavla Marka vyhrál juniorský titul. V české nejvyšší soutěži odehrál dohromady 690 utkání včetně baráže, za Pardubice odehrál 529 z nich. Celkem nasbíral 380 kanadských bodů (184+196), v pardubickém dresu 281 (139+153).

Také Tomáš Rolinek byl členem vítězného mužstva Pardubic ze zlaté sezony 2004/2005, dále se může pochlubit tituly vicemistra s Pardubicemi z let 2003 a 2007, o sedm let později získal bronz se Spartou Praha. Z klubových úspěchů dále jmenujme postup do finále Ligy mistrů s Metallurgem Magnitogorsk, za nějž odehrál 262 utkání ve čtyřech sezonách, v roce 2009.

Tomáš Rolinek poprvé reprezentoval 4. dubna 2002 v Mladé Boleslavi, za reprezentační tým odehrál dohromady 145 utkání, v nichž vsítil 29 branek. Naposledy oblékl dres s národním znakem na prsou na mistrovství světa v roce 2014 v Minsku.

Projev Petra Čáslavy

„Přeji Vám krásné odpoledne, jsem hrdý na to, že tu teď mohu stát, abych se mohl oficiálně rozloučit se svou reprezentační kariérou a zrovna v Pardubicích za doprovodu legend pardubického, českého i světového hokeje.

Na reprezentaci mám jen ty nejkrásnější vzpomínky, jsem rád, že jsem mohl být u toho, když jsme v roce 2010 získali titul mistrů světa.

Chtěl bych využít této příležitosti a poděkovat svým nejbližším za to, jak mě podporovali a stále podporují.

Na závěr mi dovolte poděkovat vedení Českého svazu ledního hokeje za to, že nám umožnilo takovou poctu na domácím ledě.

Děkujeme a Vám kluci hodně zdaru!“

Projev Tomáše Rolinka

„Dobrý den, chci poděkovat Českému svazu ledního hokeje za možnost se rozloučit s mou reprezentační kariérou. Je pěkné se loučit v Pardubicích, kde spolu se mnou jsou na ledě pardubické legendy, jež také bojovaly za národní tým.

Děkuji trenérům, spoluhráčům a lidem kolem reprezentace. Hrát za národní tým pro mě znamenalo vždy nejvíc, tedy čest a hrdost oblékat dres reprezentace. Nezapomenutelným zážitkem pro mne bylo mistrovství světa v roce 2010, kde jsme s týmem vybojovali zlatou medaili.

Veliké poděkování patří mojí manželce Darině, dětem Denisce, Tomovi, Sárince a mé mamince Anně, která tu je také. Děkuji vám za podporu!

Na závěr chci popřát reprezentaci hodně úspěchů do dalších let.

Děkuji vám všem!“

 

Fotogalerie

 
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři