30.12.2006
Jan Hrabal, fotografie Luboš Lang

Peter Pucher děkuje fanouškům za nečekaně vlídné přijetí

Do Pardubic sice přestoupil v první polovině prosince, ale první zápas za svůj nový klub odehrál útočník Peter Pucher až včera vinou problémů s kotníkem. Jeho stav ještě není stoprocentní, ale už se zlepšil natolik, že svolil k plnému zápasovému zatížení. Peter Pucher se v utkání s Českými Budějovicemi objevil v jedné formaci s Miroslavem Hlinkou a Petrem Sýkorou. Pohled na ně na ledové ploše ukázal, že tato lajna má v sobě velkou sílu.

„Napoprvé to nebylo špatné, hrál jsem navíc po zranění. Zapadl jsem do toho velmi dobře. Vyhráli jsme, to je nejdůležitější,“ prohlásil po skončení utkání exznojemský útočník. „První třetina byla z mé strany asi trošku rozpačitá, na ledě jsem se trochu hledal. Přece jsem nastoupil k prvnímu zápasu v novém mužstvu. Pak už to bylo celkem v pohodě.“

Dlouho se spekulovalo o tom, kdy nastoupí. Hlavním faktorem, který určil termín 29. prosince, byl stav jeho kotníku. „Teprve před čtyřmi dny jsem se vrátil na led do tréninku. Zranění se pomaličku doléčuje, s trenéry jsem se dohodl, že bych to proti Českým Budějovicím šel zkusit. Kotník drží, to je dobře,“ spokojeně prohlásil.

V prvním dějství sice němu a spoluhráčům pár puků uteklo, ale postupně se obraz hry první formace HC Moeller Pardubice zlepšoval. „Kluci mi hodně pomáhali a povzbuzovali. O to to bylo lepší,“ pochvaloval si.

Jak sám přiznal, tak kotník ještě není stoprocentně vyléčený, ale už nechtěl čekat na svou premiéru. V posledním extraligovém utkání v roce 2006 nezklamal. Hodně očekávaný start také potěšil pardubické fanoušky, kteří několikrát skandovali jeho jméno.

„Opravdu mě to potěšilo. Velice příjemně mě překvapili a já jim za to děkuji,“ uvedl slovenský útočník, který i v Pardubicích nastoupil s pověstnými bílými rukavicemi.

V Pardubicích je Peter Pucher zhruba dva týdny. Pochvaluje si hlavně zázemí v kabině. „Něco o Pardubicích jsem již věděl, ale více jsem se dozvěděl až tady. Kluci mě provedli kabinou a zázemím tady. Musím říci, že to tady je opravdu super!“

Peter Pucher je dalším Slovákem v kádru HC Moeller Pardubice. „Jsem samozřejmě rád, že tu jsou kluci, se kterými se znám. Je tu super parta, se všemi vycházím velice dobře a jsem rád, že tu mohu být,“ podotkl.

Před začátkem zápasu si podle svých slov trochu zavzpomínal na to, jak nastupoval v ČEZ Areně na druhé střídačce. Byl i trošku nervózní. „Hned to ze mě opadlo a začal jsem se soustředit a věnovat se hře,“ doplnil dvaatřicetiletý střední forvard.

Podle Petera Puchera hrají Pardubice oproti Znojmu útočnější hokej, který ovšem vychází z pečlivé defenzívy. Ostatně poslední utkání s HC Mountfield bylo zářným příkladem. „Je to jiné. Pardubice jsou jiný mančaft s jiným hokejovým stylem. Je tu jiné publikum, zázemí. Hra je tady jinak stavěná jak ve Znojmě, je otevřenější, hráči tu nejsou až tak tlačeni do obranné hry. Samozřejmě trenér bazíruje na tom, abychom nepropadávali a hráli zodpovědně dozadu. Nechává ale v útočné třetině hráčům volnější ruku, tím se hraje volněji,“ uvedl Peter Pucher.

„Bránit máme, od kvalitní obrany se odvíjí hra dopředu. Přesné puky zezadu zlepšují ofenzívu a pak to vypadá úplně jinak,“ doplnil.

První dva zápasy v novém roce budou pro novou posilou trochu zajímavější. Peter Pucher totiž nejprve pozná na vlastní kůži rivalitu mezi Slavií a Pardubicemi. „To fakt nevím, jaká je.“ Na doplňující poznámku, že to v Sazka Areně zaručeně zjistí, reagoval upřímným smíchem.

Tím druhým bude za týden utkání proti Znojmu… „Nevím, zda to bude přímo speciální zápas pro mě. Ale určitě to bude trošku jiné,“ pousmál se Pucher, který si v pátek připsal kladný bod do bilanci +/−.

V této sezoně zatím nekraluje statistikám, Peter Pucher věří, že v Pardubicích si bodové konto rozšíří. „To se uvidí v budoucnosti, zda přestup je pro mě správný impulz, jeden zápas nic neznamená. Je velice důležité, že jsme to v pátek zvládli jako mančaft. Pokud se daří mužstvu, tak se to pak přenáší i na jednotlivce a hokej každého baví víc,“ uzavřel hráč s číslem 33.