Pavel Marek v sobotu oslavil šedesátiny. Všechno nejlepší!

05.05.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Krásné kulaté narozeniny v sobotu oslavil sportovní manažer a asistent trenéra Dynama Pavel Marek. Pardubický hokejový klub popřál všechno nejlepší, hlavně pevné zdraví, štěstí a stále nekonečný elán!

Pavel Marek pochází z Plzně. S hokejem začínal v Hradci Králové, kde prošel přes mládežnické kategorie až k mužům. Vojenskou základní službu absolvoval v tehdejší rezervě jihlavské Dukly – VTJ Písek. Poté se dostal do týmu Pardubic, kde odehrál devět sezon, v nichž si na konto připsal 311 utkání a 34 branek, stal se základem tehdejší defenzívy Východočechů. V ročnících 1986/1987 a 1988/1989 s Teslou získal dva mistrovské tituly.

Poté ještě hrál jednu sezónu u našich jižních sousedů v Rakousku – v týmu EC Wels, pak už ale ukončil svou aktivní kariéru a začal působit jako trenér u různých mládežnických kategorií v Pardubicích, od žáků přes dorost až po juniory. V sezoně 1999/2000 poprvé přičichl k trénování ve vrcholovém mužském hokeji, kdy v Pardubicích dělal asistenta Milanu Chalupovi. V dalších dvou sezonách 2000/2001 a 2001/2002 se vrátil k juniorům, s nimiž získal dva mistrovské tituly!

To jej vyneslo do pozice jednoho z trenérů reprezentační „18“, která na mistrovství světa v slovenských Piešťanech v roce 2002 získala bronzovou medaili. Jeho parťákem u tohoto úspěchu byl současný skaut Dynama Břetislav Kopřiva… Od roku 2002, kdy ukončil studium tělesné výchovy a biologie na Pedagogické fakultě v Hradci Králové, má rovněž trenérskou licenci „A“.

Od sezony 2002/2003 pokračoval v Třinci, v ročníku 2006/2007 byl rovněž asistentem trenéra Aloise Hadamczika u reprezentačního týmu České republiky. Největšího funkcionářského úspěchu dosáhl v roce 2011, kdy Oceláře dovedl k mistrovskému titulu, o čtyři roky později se stal s Třincem vicemistrem.

V lednu roku 2017 se vrátil do Pardubic, v Dynamu je sportovním manažerem a asistentem trenéra, hned ve své první sezoně po návratu pomohl tradičnímu účastníkovi v těžkém ročníku zachránit nejvyšší soutěž, o rok později mohl slavit přímý postup do čtvrtfinále play off.

ČSOB Pojišťovna arena