Pavel Marek v sobotu oslavil šedesátiny. Všechno nejlepší! 

Pavel Marek v sobotu oslavil šedesátiny. Všechno nejlepší!

05.05.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Krásné kulaté narozeniny v sobotu oslavil sportovní manažer a asistent trenéra Dynama Pavel Marek. Pardubický hokejový klub popřál všechno nejlepší, hlavně pevné zdraví, štěstí a stále nekonečný elán!

AUKCE DRESŮ

Pavel Marek pochází z Plzně. S hokejem začínal v Hradci Králové, kde prošel přes mládežnické kategorie až k mužům. Vojenskou základní službu absolvoval v tehdejší rezervě jihlavské Dukly – VTJ Písek. Poté se dostal do týmu Pardubic, kde odehrál devět sezon, v nichž si na konto připsal 311 utkání a 34 branek, stal se základem tehdejší defenzívy Východočechů. V ročnících 1986/1987 a 1988/1989 s Teslou získal dva mistrovské tituly.

Poté ještě hrál jednu sezónu u našich jižních sousedů v Rakousku – v týmu EC Wels, pak už ale ukončil svou aktivní kariéru a začal působit jako trenér u různých mládežnických kategorií v Pardubicích, od žáků přes dorost až po juniory. V sezoně 1999/2000 poprvé přičichl k trénování ve vrcholovém mužském hokeji, kdy v Pardubicích dělal asistenta Milanu Chalupovi. V dalších dvou sezonách 2000/2001 a 2001/2002 se vrátil k juniorům, s nimiž získal dva mistrovské tituly!

To jej vyneslo do pozice jednoho z trenérů reprezentační „18“, která na mistrovství světa v slovenských Piešťanech v roce 2002 získala bronzovou medaili. Jeho parťákem u tohoto úspěchu byl současný skaut Dynama Břetislav Kopřiva… Od roku 2002, kdy ukončil studium tělesné výchovy a biologie na Pedagogické fakultě v Hradci Králové, má rovněž trenérskou licenci „A“.

Od sezony 2002/2003 pokračoval v Třinci, v ročníku 2006/2007 byl rovněž asistentem trenéra Aloise Hadamczika u reprezentačního týmu České republiky. Největšího funkcionářského úspěchu dosáhl v roce 2011, kdy Oceláře dovedl k mistrovskému titulu, o čtyři roky později se stal s Třincem vicemistrem.

V lednu roku 2017 se vrátil do Pardubic, v Dynamu je sportovním manažerem a asistentem trenéra, hned ve své první sezoně po návratu pomohl tradičnímu účastníkovi v těžkém ročníku zachránit nejvyšší soutěž, o rok později mohl slavit přímý postup do čtvrtfinále play off.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Westminster Unternehmensgruppe
FERATT
Pardubický kraj
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři
 
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Energie Karlovy Vary