15.05.2012
(HoH)

Pardubická spolupráce? Sladěný orchestr chválil Aleš Hemský

STOCKHOLM — To byl koncert! A hlavním dirigentem byla trojice hokejistů, která hokejově vyrostla v Pardubicích. Lajna Petr Průcha – Petr Koukal – Aleš Hemský rozebrala německý stroj do posledního šroubku, Češi porazila své západní sousedy 8:1. „Užívali jsme si to,“ usmíval se po skončení utkání Aleš Hemský.

Aleš Hemský na mistrovství světa
Zápasy Branky Nahrávky Body +/− Tr. min. Střely Čas na ledě
7 5 1 6 2 8 15 112:58

Tihle borci hráli spolu naposledy 28. dubna 2012 ve druhém utkání KaAJOTbet Hockey Games proti Finsku. A v klubovém dresu? To musíte v archívu zalistovat do mistrovské sezony 2004/2005 a mrknout do třetího útoku v posledním finálovém utkání proti Zlínu…

„Myslím si, že nám to spolu docela šlo. Hráli jsme spolu během výluky v NHL. Dá se říci, že jsme si to spolu užívali,“ prohlásil Aleš Hemský, který v utkání zaznamenal jeden gól a asistenci.

Na ledě bylo patrné, že prošli pardubickou hokejovou školou. „Petr Koukal to dává hned dopředu, sám zůstává trochu vzadu. On i Petr Průcha jsou bojovníci, motají se kolem brány, ihned nahrávají, což mi vyhovuje,“ chválil vzájemnou spolupráci útočník Edmontonu Oilers.

Aleš Hemský pak dokázal proměnit vzájemnou spolupráci v nádherné hokejové momenty. Hned ve druhé minutě utkání dostal ideální pas, sklouzl se po křídle kolem obránců a krásnou kličkou překonal gólmana Endrase. „Paráda! Když má člověk dřív, tak s ním může něco udělat. Dali jsme rychlý gól, pak se člověk hned cítí lépe,“ usmíval se.

Česká hokejová reprezentace nedala Němcům šanci. Sedmibrankový rozdíl hovoří sám za sebe. Německu se poslední dva zápasy nepovedly, inkasovalo dohromady neuvěřitelných dvacet gólů. „Moc jsme chtěli vyhrát. Dobře jsme se na soupeře připravili a dobře to dopadlo,“ spokojeně konstatoval.

Naše reprezentace zakončila základní skupinu brilantním výkonem. Ve čtvrtfinále změří ve čtvrtek večer síly s domácím výběrem. Snad vyprodaná hala Globen požene Švédy do bojů o medaile.

„Moc se na toto utkání těšíme. Švédové mají každopádně velmi dobrý a kompaktní tým, hodně na ledě bruslí. Z obrany do útoku a nazpět. Musíme se cpát do brány při zakončení,“ jasně vyhlásil hráč s číslem 83.