HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
04.03.2008
(HoH)

Pardubice jedou do Ostravy. Vyhrají zde poprvé v sezoně?

PARDUBICE — S jistotou vyhnutí se baráži odjíždí hokejisté HC Moeller Pardubice ke svému dalšímu utkání skupiny o udržení do Ostravy. S celkem Vítkovice Steel mají v této sezoně vyrovnanou bilanci dvou výher a stejným počtem porážek. Oba celky dokázaly uhájit domácí stadiony, nedovolily soupeři bodovat. To by rádi prolomili Východočeši.

Pardubičtí ale nenastoupí do zápasu s plnou sestavou. V minulém utkání chyběl kromě dlouhodobě absentujících Libora Pivka a Petera Puchera, jenž je po operaci kolene, Tomáš Rolinek. „Ten včera poprvé trénoval. Dnes ještě hrát nebude, nastoupí buď v pátek nebo neděli,“ uvedl kouč Jiří Šejba.

Naopak nejasněji vypadá situace u Jakuba Nakládala. Tvořivý bek naposledy nastoupil v 50. kole doma proti Liberci. „U něj to vypadá hůře. Bude asi mimo hru do konce sezony, má problémy s krční páteří s dalšími důsledky s tím spojenými,“ prohlásil trenér HC Moeller Pardubice.

Ten tak chce v dnešním a dalších zápasech otestovat mladé hráče. Proč by také ne, když Východočeši mají jistotu, že nemusí bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži… „Chceme vyzkoušet mladé hráče a připojit ke starším. Další zápas, který by odehráli, bychom je dali pospolu. Chtěli bychom, aby nám mladí hráči ukázali a začlenili do kolektivu. Proto máme tyto zápasy,“ pronesl Jiří Šejba.

Ten neočekává problémy s jejich adaptací s hokejem „dospěláků“. „Mladí budou hrát na svých postech, tam se pro ně nic nemění. V určitých fázích utkání mají vedle sebe starší hráče, kteří to dokáží podržet a oni by z toho mohli profitovat,“ řekl.

Podle něj by se k témuž kroku mohli odhodlat trenéři Vítkovic. Ostravané totiž také mají jistotu záchrany… „Sestava Vítkovic byla ale v posledním zápase plná. Junioři Vítkovic vypadli z play off, takže by mohli hrát. Myslel jsem si to ale i o Zlínu v prvním utkání play out, ale tam došlo ke kontumaci, takže hráli o zápas více. Proč ale nevyzkoušet mladé v takových zápasech?“ dodal s otazníkem Jiří Šejba.