04.03.2013
(HoH)

Pardubice chtějí odvrátit první mečbol. Přijďte je podpořit!

PARDUBICE — Po dvou zápasech v Kladně pokračuje série předkola play off na pardubickém ledě. Dnešní zápas začíná v 18.15 hodin a klub vyzývá své fanoušky: přijďte podpořit hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a vytvořte skvělou atmosféru v těžkém zápase.

3. zápas předkola play off: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Rytíři Kladno
  • Kladno vyrovnalo historickou bilanci mezi oběma kluby, které se shodně porazily v 92 zápasech
  • Pardubice doma pod vedením manažera Miloše Říhy ještě neztratily ani bod.
  • Klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si dovoluje požádat fanoušky, aby přišli v červeném.
  • Hostesky s McDonald’s Pardubice na třídě Míru vám mohou pomalovat obličej klubovými barvami.
  • Fanoušci se budou moci během první a druhé přestávky nechat vyfotografovat s ICE GIRLS HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Pondělí 4. března 2013 od 18.15 hodin, ČEZ Arena, Pardubice

Dvojzápas v Kladně se pardubickým hokejistům nepovedl. První prohráli 1:2, ten druhý 2:3 v prodloužení. Chtějí-li postoupit do čtvrtfinále, musí teď třikrát v řadě Kladno porazit. Pardubické hokejisty hodně mrzela pasáž ve třetí třetině, kdy po nabytém vedení 2:1 dovolili soupeři srovnat v přesilovce čtyři na tři, kdy se trefil Pavel Patera. Obrat pro Rytíře dokonal Jakub Valský v prodloužení.

„Bylo to další vyrovnané utkání, dneska jsme vstoupili do zápasu lépe. Byli jsme agresivnější, vytvořili jsme si nějaké šance, ale naše koncovka nefunguje tak, jak bychom si přáli,“ řekl trenér pardubických hokejistů David Pospíšil.

Podle něj by Východočeši měli hrát disciplinovaněji, v obou zápasech dohromady obdrželi celkem patnáct dvouminutových trestů. „Děláme některé zbytečné fauly, které vyplývají z toho, že máme špatné postavení nebo maličko podceníme nějakou situaci. Za to jsme byli potrestáni, to je hlavní důvod toho, proč jsme utkání ztratili,“ prohlásil kouč.

Hned po skončení sobotního utkání se hokejisté Pardubic sbalili a odjeli na východ Čech. Bylo na nich vidět veliké odhodlání vrátit sérii zpátky do Kladna. V neděli absolvovali klasický dopolední trénink, v pondělí jej mají v plánu ve velké hale ČEZ Areny.

Pardubičtí hokejisté věří v podporu zaplněných tribun arény. V neděli zbývalo na pokladnách zhruba dva a půl tisíce vstupenek na dnešní zápas. V neděli večer zbývala i místa s nejlepším výhledem kategorie A!

Během loňského play off dokázali pardubičtí hokejisté vždy vyhrát, když jim, jak se říká, teklo do bot. I letos v dobách, kdy se zdálo, že je mužstvo na dně, povstalo a v supertěžké situaci zabralo. Teď stojí před Východočechy další velký kámen. Odvalí ho v trnité cestě letošní sezonou? Přijďte jim v tom pomoci!

Rytíři oslavili s téměř pěti tisíci diváky na svém stadionu druhou výhru. V Pardubicích zaklepou nad čtvrtfinálovou bránu, kterou jim Východočeši chtějí zamknout.

„Jsme samozřejmě šťastní. Vedení v sérii 2:0 v play off je velmi dobré, ale ten třetí krok bude ještě těžký,“ uvědomil si kladenský kouč Petr Tatíček.

Sestavy z minulého utkání

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Salfický – Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek – Bartek, Cetkovský, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Tybor, Rolinek, Starý – Zohorna, Nosek, Semorád.
Rytíři Kladno Chábera – Procházka, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš – Eberle, Lukáč, Látal – Jass, Patera, M. Hořava – Valský, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Melka, Kuchejda – Strnad.

Představení soupeře

Rytíři Kladno

Oficiální název klubu: Rytíři Kladno, s. r. o.
Adresa: Rytíři Kladno, Zimní stadion, Petra Bezruče 2531, 272 80 Kladno

E-mail: sekretariat@hc-kladno.cz
Telefon, fax: 312 627 048/9, 312 628 467

Rok založení klubu: 1924
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 8000 míst
Mistr ligy: šestkrát (1958/1959, 1974/1975, 1975/1976, 1976/1977, 1977/1978, 1979/1980)
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1983, sezona 1985/1986, od roku 1987 do roku 2002, od roku 2003
Názvy klubu: 1948 – Sokol Kladno, 1949 – SONP Kladno, 1977 – Poldi SONP Kladno, 1989 – Poldi Kladno, 1993 – HC Kladno, 1995 – HC Poldi Kladno, 1997 – HC Velvana Kladno, 2000 – HC Vagnerplast Kladno, 2003 – HC Rabat Kladno, 2007 – HC Geus Okna Kladno, 2011 – Rytíři Kladno

1:2 2:3P
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).