29.05.2023
Redakce

Odstartovala letní příprava ˝áčka˝. Bolí to, ale je to potřeba, shodují se Patrik Poulíček a Jan Mandát

V pondělí 29.5. zahájil A tým Dynama společnou část letní přípravy na nadcházející extraligový ročník. Kromě tréninků v areálu pardubické enteria areny čekají hráče také dvě soustředění. „Budou dny, kdy se bude trénovat dvoufázově a budou dny, kdy nás čeká jen trénink v dopoledních hodinách. Letní příprava obnáší více dřiny, ale i hráči určitě vnímají, že z toho následně budeme čerpat celou sezónu," říká Václav Varaďa.

Zatímco pardubický B tým zahájil už čtvrtý týden letní přípravy, "áčko" odstartovalo každoroční dřinu až nyní. Letos nově pod vedením trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny, Aleše Krátošky a Petra Mocka, který má dlouhodobě na starosti kondiční přípravu hráčů Dynama. „Jsem hrozně rád, že kluci přišli zdraví a dobře naladění. Ta letní příprava obnáší více dřiny, ale i oni určitě vnímají, že z toho následně budeme čerpat celou sezónu," říkal po prvním tréninku Václav Varaďa.

A jaký je plán letošní letní přípravy? „Máme tým rozdělený přibližně půl na půl. Jedna polovina je tady, druhá má individuální letní přípravu. Budeme trénovat pět týdnu, čekají nás i dvě soustředění - první v Harrachově, druhé doma v Pardubicích. Budou dny, kdy se bude trénovat dvoufázově a budou dny, kdy nás čeká jen trénink v dopoledních hodinách. Následně budou mít hráči tři týdny volna a 30. července začneme společně na ledě," přiblížil nový hlavní kouč.

Právě soustředění v Harrachově bude jedním z vrcholů přípravy. „Soustředění bude takový zlatý hřeb večera," směje se Jan Mandát. „Bude to hodně těžké. Na konci přípravy máme naplánováno další soustředění s dvoufázovými tréninky. Víme, že to bude hrozně těžké, víme ale, jaká bude sezóna a jaké jsou ambice, takže je to strašně důležité a musíme se co nejlépe připravit," ví sedmadvacetiletý útočník.

Mezi hráči, kteří se zapojili od prvního dne do společné letní přípravy byl i kapitán týmu Patrik Poulíček. „Těšil jsem se, že opět budeme mít nějaký režim a program po té dovolené, kterou jsme dostali docela dlouhou. Měli jsme čas si odpočinout a načerpat síly."

„Pro mě už ale není letní příprava moc v pohodě. Asi už stárnu," směje se pardubický kapitán. Také jemu je však jasné, že příprava před sezónou je nepostradatelná. „Nechci říkat, že je to nutné zlo, prostě je to součást života sportovce. Musíme prostě ty letní měsíce odpracovat naplno, abychom zas získali nějakou fyzickou kapacitu a měli snazší přechod na led."