29.11.2019

Nejvýchodnější město extraligy = další destinace pro Dynamo!

Třinec - První adventní neděli pardubické Dynamo čeká výjezd do Třince, kde se pokusí potvrdit opuštění poslední příčky extraligové tabulky. Oceláři se zatím nachází na čtvrtém místě Tipsport extraligy se 44 body, Pardubice budou chtít navázat zejména na povedené první dvě třetiny s Plzní a uloupit ve městě oceli potřebné body.

24. kolo: HC Oceláři Třince - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE
  • Třinec nemá nejlepší formu. Z posledních třech zápasů získal pouze jeden bod. Naposledy prohrál 3:1 v Olomouci.
  • Nejlepším střelcem Ocelářů je zatím Tomáš Marcinko, který oblékal dres Pardubic.
  • Nově vzniklou brankářskou dvojici týmu s dráčkem na prsou tvoří Petr Kváča a Nick Malík, kterému je teprve 17 let.
Neděle 1. prosince 2019 od 15:00 hodin, WERK ARENA, Třinec

Dynamo zažilo v pátek s Plzní zápas jako na houpačce. Po dvou třetinách Pardubice vedly o dvě branky, na startu třetí ale dostaly tři góly, aby jedenáct sekund před závěrečnou sirénou vyrovnal Rhett Holland a v prodloužení rozhodl Juraj Mikuš, který zápas okomentoval poměrně jednoznačně: „Po dvou třetinách bychom dva body nebrali, po padesáti minutách asi ano." Zároveň pardubický bek, který v zápase vstřelil dvě branky, doplnil: „Poslední zápasy jdeme do závěrečné třetiny s vedením, vždy se zalekneme a prohrajeme si to sami. Musíme být na sebe naštvaní, mohli jsme to uhrát. Zase šestiminutový výpadek a tři inkasované góly. Zaplaťpánbůh, že jsme to otočili."

Třinec momentálně nemá nejlepší formu a konec listopadu ho zastihl v podivném rozpoložení, poslední tři zápasy Oceláři prohráli a získali pouze jediný bod. V tom úplně posledním prohráli s Olomoucí výsledkem 1:3. „Výsledek je pro nás krutý. Na hráčích bylo vidět, že hrozně chtěli. Smolně jsme inkasovali všechny tři branky," smutnil po pátečním duelu trenér Václav Varaďa. I přes poslední nepříliš lichotivé výsledky se Třinec drží na čtvrtém místě s 44 body a skóre 84:67. Nejvíce bodů v dresu Ocelářů nasbíral Petr Vrána, který se pyšní bilancí 8+13, což dělá dohromady jednadvacet kanadských bodů.

Úvodní vzájemný zápas pardubického Dynama a Třince v letošní sezoně přinesl fanouškům Pardubic velkou radost. Před domácím publikem tehdejšího lídra porazily výsledkem 5:2. Podaří se podobný výsledek zopakovat i na ledě zvučného soupeře?

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Mandát, R. Kousal, Blümel – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Knotek, Rouha - Beran, Pochobradský, Matýs.
HC Oceláři Třinec Kváča – Gernát, Kundrátek, Doudera, Krajíček, Galvinš, Musil, Zahradníček – Stránský, Vrána, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, Stuchlík, Hrňa – Adamský, Hladonik, Kofroň.

Představení soupeře

HC Oceláři Třinec

Oficiální název klubu: HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC, a. s.
Adresa: Werk aréna, Frýdecká 850, 739 61 Třinec

E-mail: info@hcotrinec.cz
Telefon, fax: 558 325 261, 558 325 259

Rok založení klubu: 1929
Klubové barvy: bílá a červená
Kapacita stadionu: 5400 míst
Mistr ligy: dvakrát (2010/2011, 2018/2019)
V nejvyšší soutěži: od roku 1995
Názvy klubu: 1929 – SK Železárny Třinec, 1938 – KS Zaolzik, 1939 – SK Železárny Třinec, 1950 – TŽ VŘSR Třinec, 1988 – TŽ Třinec, 1994 – HC Železárny Třinec, 1999 – HC Oceláři Třinec

2019/2020 1 – 0 – 0 – 0 – 0 5:2 5:2
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).