HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
22.03.2008
Vladimír Gregor, fotografie Vladimír Škorpík

Mladíkům chybí taktická vyzrálost, myslí si Ladislav Lubina

PARDUBICE — Generálka na domácí derniéru pardubickému celku výsledkově nevyšla. Diváci přesto sledovali poměrně zajímavý a svižný hokej s optickou převahou Moelleru. Ten selhal zejména v přesilových hrách. Sudí Jan Hribik bedlivým okem trestal každý nešvar a umožnil hrát Pardubicím dokonce víc než čtyři minuty ve dvojnásobné početní převaze! Domácí se ovšem ukázali být víc než dobrým hostitelem. Po „Dušínovsku“ oslabenému soupeři gólový úder nezasadili, ve svých oslabeních naopak dvakrát inkasovali. A to nakonec rozhodlo.

Své si bezprostředně po utkání přidal trenér Moelleru Ladislav Lubina. „Dostali jsme lekci z produktivity. Zlín nám ukázal, jak se proměňují šance a dávají góly. Znovu se potvrdilo, že mírná optická převaha neznamená celkový úspěch. Lehkovážně jsme přišli o vedení, neproměnili přesilovky pět na tři a to se pak většinou nevyhrává,“ shrnul v kostce rozhodující faktory duelu.

253 vteřin. Přesně tak dlouho si domácí mohli v poklidu kombinovat proti třem bránícím hostům. Jednou zazvonila branková konstrukce, zbytek střel lapil spolehlivý brankář Igor Murín. „Co mohlo těm přesilovkám chybět víc, než gólové vyjádření,“ povzdechl si Lubina. „My už v současné době tyhle situace netrénujeme a dá se říct, že tam hodně improvizujeme. Je to ale pořád výhoda o dva hráče v poli a zkušení hráči by to měli sehrát i bez nějakého velkého secvičování na tréninku,“ kroutil nespokojeně hlavou nad přesilovkovým projevem svých svěřenců.

Pardubice se sice včera ujaly vedení po trefě Jiřího Cetkovského, přesto se Zlínem prohrály.

Kritice neunikli ani mladí hráči, kteří znovu zůstali daleko za očekáváním. „S jejich hrou nejsme spokojeni a to dlouhodobě. Není to jen o dnešním zápase. Aby hráč bojující o místo v sestavě byl třikrát na trestné lavici a jiný se nechá v závěru, kdy máme šanci jít do tlaku, zbytečně vyloučit, tak to ukazuje na technicko-taktickou herní nevyzrálost a to je prostě špatně,“ připomněl tři fauly Daniela Rákose a zbytečné sekání Tomáše Bláhy.

Do konce sezony chybí odehrát Moelleru poslední čtyři utkání. V sestavě už zřejmě k žádnému většímu překvapení nedojde. „Budeme mladíky nadále zkoušet a kádr budou doplňovat starší zkušenější hráči, kteří se ve zbývajících zápasech prostřídají. Čili to odehrajeme víceméně v podobném duchu. Ještě se nám vrátí z osmnáctek Lukáš Radil, toho zřejmě také zařadíme už do nedělní sestavy,“ uzavřel Ladislav Lubina.