Michael Špaček válí ve starším dorostu. Snem je áčko, říká 

Michael Špaček válí ve starším dorostu. Snem je áčko, říká

03.03.2013 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Parádní zápas sehráli starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice proti rivalovi ze Sparty. Mladí Východočeši sice ve třetí třetině prohrávali 1:4, svého soupeře ale zdolali 5:4 po samostatných nájezdech. Velký obrat spoluřídil Michael Špaček, jenž zaznamenal hattrick.

ONLINE VSTUPENKY
Letošní statistiky Michaela Špačka
Kategorie Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
Starší dorost 37 28 19 47 14 69
Mladší dorost 8 6 8 14 8 8

„Jsem tuze rád, hlavně kvůli výhře. Za stavu 1:4 jsme už neměli moc co ztratit a tím pádem jsme riskovali hodně dopředu. Nakonec se nám podařilo zápas vyrovnat rychlými brankami na 4:4 a poslali ho do samostatných nájezdů, kde se k nám přiklonilo více štěstí,“ řekl patnáctiletý útočník, který se tak vyšvihl do čela týmové produktivity.

Poslední dvě kola starších dorostenců

 • 43. kolo, pátek 8. března 2013 od 17.30 hodin:
  HC Verva Litvínov – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
 • 44. kolo, sobota 9. března 2013 od 12.00 hodin:
  HC Letci Letňany – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Zápas se Spartou se pro Pardubice vůbec nevyvíjel dobře. Pražané utekli do tříbrankového trháku a zdálo se, že mají zápas ve své moci.

Jenže mladí „Pardubáci“ otočili zajímavý duel: v časech 51:35, 57:27 a 59:16 proměnili svou snahu v kýžené vyrovnání. Obrat dokonali v samostatných nájezdech.

„První třetinu jsme odehráli docela dobře, jen jsme nevyužili přesilové hry a nabídnuté šance. Ve druhé třetině, kdy jsme trochu polevili, soupeř potrestal naše chyby. Vzhledem k tomu, že ještě deset minut před koncem jsme prohrávali 1:4, tak dva body bereme všema deseti,“ konstatoval Michael Špaček.

Pana Martince si vážíme!

Starší dorostenci bojují o play off. Před venkovním dvojzápasem v Litvínově a Letňanech mají náskok čtyř bodů na pátý nepostupový Zlín. „Věřím, že se do vyřazovacích bojů dostaneme. Hlavně musíme hrát jako jeden tým a táhnout za jeden provaz. Venku se nám docela daří, věřím, že oba zápasy zvládneme,“ řekl pardubický odchovanec.

Čelo tabulky kanadského bodování starších dorostenců

 • 1. Michael Špaček: 28 branek a 19 nahrávek
 • 2. Radovan Chvojka: 19 branek a 28 nahrávek
 • 3. Filip Kuťák: 14 branek a 21 nahrávek
 • 4. Martin Hlaváček: 13 branek a 12 nahrávek
 • 5. Ondřej Panna: 9 branek a 16 nahrávek

„Trenér Martinec nás dokáže dobře připravit, důležitý bude také zdravotní stav hráčů, jelikož máme úzký kádr. Každá ztráta je pro nás citelná, hodně nám nyní chybí Ondřej Panna, musíme se s tím porvat,“ prohlásil.

Věkem mladší dorostenec dostává od trenéra Vladimíra Martince hodně prostoru. V produktivitě si drží průměr více než jednoho kanadského bodu na zápas, přestože je ve starší kategorii.

„Asi mi trenér věří, usuzuji to z toho, že dostávám mnoho prostoru na ledě, snažím se ho využívat. Kanadské body jsou sice fajn, ale hokej je kolektivní hra, důležitý je tak výsledek celého týmu!“ jasně prohlásil. „Pan Martinec je dost přísný, vyžaduje disciplínu a ať plníme jeho pokyny. Když ho posloucháme, tak dokáže být kamarádský. Vážíme si ho!“

Pardubice? Srdeční záležitost!

V minulé sezoně odehrál Michael Špaček sedm zápasů ve starším dorostu, nyní se už naplno prosadil do jeho sestavy. „Naše parta je dobrá, je to vlastně můj první rok tady, protože vloni v těch několika zápasech jsem hrál se spoluhráči, co jsou nyní v juniorce,“ vzpomněl na poslední a nynější sezonu.

Michael Špaček hraje za mateřský klub. „Pardubice pro mě znamenají hodně moc, zkrátka srdeční záležitost. Hraji zde odmalička, toto město miluji. Mám snem je reprezentovat Pardubice v A týmu,“ přál si.

Reprezentace do 16 let

Jeho výkonů si všimli trenéři reprezentace do šestnácti let. V této sezoně odehrál v této kategorii tucet zápasů s bilancí šest plus šest. Naposledy reprezentoval na turnaji v Rusku, kde mladí Češi vyhráli.

„Jsem moc rád, že se nám to povedlo. V poslední době se mládežnickým reprezentacím moc nedaří, tak o to je naše celková výhra cennější. Měli jsme také štěstí, ale to k tomu patří, šli jsme mu naproti!“ hodnotil.

„Áčko“ předkolo s Kladnem urve

Zkušeností z mládežnického výběru do šestnácti let si váží. „Každý takový zápas vám dá něco navíc. Zde už nejsou špatní hráči, celkově je hra rychlejší oproti dorostu, alespoň vím, v čem se ještě musím zlepšovat. Rezervy mám v obranné činnosti… Je třeba se držet pravidla ‚dopředu můžeš, dozadu musíš‘,“ pousmál se.

Michael Špaček

Michael Špaček

Zpět ale do Pardubic. Ty nyní žijí předkolem play off České pojišťovny, které pokračuje na východě Čech. V pondělí 4. března 2013 hraje tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice třetí zápas série s Kladnem.

„Určitě se půjdu podívat. A tým hodně sleduje a věřím!“ zdůraznil. „Sice prohráváme 0:2 na zápasy, ale věřím, že to urveme,“ doplnil Michael Špaček.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři