Martin Kaut exkluzivně z Buffala: Základem je parta! 

Martin Kaut exkluzivně z Buffala: Základem je parta!

01.01.2018 | Jan Hrabal

BUFFALO / PARDUBICE — Čeští junioři prošli základní skupinou mistrovství světa do dvaceti let na výbornou, vyhráli tři utkání ze čtyř a postoupili ze druhého místa do čtvrtfinále play off. V něm se v úterý 2. ledna 2018 utkají s Finskem. Na Silvestra se českým nadějím podařilo porazit Švýcarsko 6:3, čtvrtou branku našeho výběru vstřelil pardubický útočník Martin Kaut. Se šesti kanadskými body (1+5) patří k nejproduktivnějším Čechům.

ONLINE VSTUPENKY
Pardubáci v základní skupině mistrovství světa juniorů
Jméno Utkání Branky Nahrávky Body +/− Tr. minuty
Martin Kaut 4 1 5 6 +1 0
Filip Zadina 4 3 1 4 0 0
Vojtěch Budík 4 0 3 3 +2 2
Ondřej Vála 4 0 0 0 +2 0
Brankář Milan Klouček dosud nezasáhl do žádného utkání a zatím plní roli týmové trojky.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

„Trenéři nám po skončení utkání pověděli, že devět bodů v základní skupině nezískala česká reprezentace za deset let, z toho máme radost. Nic to ale dohromady neznamená, zlomové bude čtvrtfinále. Na souboj s Finskem se těšíme!“ hlásí přímo z Buffala útočník Dynama.

Zápas se Švýcarskem se hrál v poledne místního času, čeští fanoušci jej mohli na České televizi sledovat v „klasický čas“ od 18.00 hodin. Utkání skončilo po necelých třech hodinách. „Máme perfektně naplánovaný režim, po zápasu jdeme zregenerovat, partu udržujeme, že si zahrajeme play station. Někteří kluci se jdou podívat na ostatní utkání, já odpočívám na hotelu. Zrovna nyní jsem na bezdrátové síti, abych odpovídal na zprávy. Za všechny vám děkuji!“ vzkazuje Martin Kaut krátce před českou půlnocí s tím, že během chvíle jej přijde pozdravit jeho otec.

Zpět k utkání se Švýcarskem: Češi jej slibně rozehráli, vedli 3:1, jenže na začátku druhé třetiny byl najednou stav vyrovnaný 3:3. „Za tohoto stavu přiznávám, že jsme měli trochu v hlavách přestřelku s Běloruskem. Jakmile Švýcaři vyrovnali, tak jsme jakoby přestali hrát. Naštěstí jsme proměnili přesilovku a od té doby jsme byli, troufnu si říci, lepším týmem,“ přiznává.

Jeho trefa v čase 28:38 se později ukázala být vítěznou. „Proměnili jsme rychlý útok po založení přesilovky. Martin Nečas skvěle nahrál Albertu Michnáčovi a ten posunul puk na mě. Já ještě hledal přihrávkou Martina, ale všiml jsem si, že je za bránou, a tak jsem vystřelil takový ‚podleďák‘ a spadlo to tam. Chtěl jsem se trefit mezi nohy – spadlo to tam!“ radostně popisuje svůj první gól na světovém šampionátu juniorů.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Český národní tým do dvaceti let vystřelil na švýcarskou klec až neskutečných šedesát puků. „Měli jsme se cpát do brány, minulé zápasy jsme měli výrazně méně střel. Jsem rád, že jsme je jednoznačně přestříleli, i proto jsme vyhráli,“ ohlíží se za posledním zápasem základní skupiny.

„Trenéři nám po skončení utkání poblahopřáli k výhře, zdůraznili však, že je nutné zregenerovat. Neříkám, že nám přímo kladli na srdce, že čtvrtfinálem turnaj začíná, ale všichni si moc dobře uvědomujeme, že rozhoduje o našem úspěchu,“ pokračuje Martin Kaut.

Základem zatím dobrých výsledků je podle něj parta. A je to vidět i navenek, jak třeba tým komunikuje s okolím. Třeba na sociálních sítích je velmi aktivní, o některé příspěvky na instagramu se starají sami hráči. Když málem při rozbruslení trefili opožděného dobrovolníka, který se staral o brankovou konstrukci, pukem, tak se mu šli omluvit a darovali mu hokejku.

„Parta tu je neskutečná!“ souhlasně přikyvuje a dodává: „Ta je základem výsledků. Držíme jeden za druhého. Pokud jeden zblokuje střelu, druhý mu hned poblahopřeje – to je základ. Všichni vyhlížíme čtvrtfinále, moc se na něj těšíme! Pro mě osobně to bude největší hokejové utkání dosavadní kariéry.“

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři