13.10.2011
Jan Hrabal

Marek Drtina nabírá zkušenosti v Jihlavě, pro Pardubice je k dispozici

HRADEC KRÁLOVÉ — Porci jedenácti prvoligových zápasů v této sezoně má na svém kontě obránce Marek Drtina. Pardubický odchovanec letos hostuje v prvoligové Dukle Jihlava, za kterou se již třikrát gólově prosadil.

Marek Drtina v letošní prvoligové sezoně
Zápasy Branky Nahrávky Body +/− Tr. min.
11 3 0 3 6 8

Poslední zápas v dresu dvanáctinásobného československého mistra odehrál tento progresivní bek v Hradci Králové. Hosté z Vysočiny, za které nastoupil, prohráli pod Bílou věží 2:5. „Tento zápas jsem bral prestižně. Mrzí mě, že jsme prohráli,“ litoval po skončení utkání dvaadvacetiletý zadák.

„Cítím rivalitu s Hradcem Králové. Je to asi od dob derby v dorostu, kdy to byly až vyhrocené zápasy. V Hradci hrají kluci, které znám, s některými jsem hrával v žácích a vždy se na sebe chceme vytáhnout, proto je to tak vyhecované,“ pokračoval obránce s jihlavským číslem 37.

V Jihlavě je spokojený. V ambiciózním prvoligovém klubu, který myslí na nejvyšší příčky, tráví na ledě dost času, nemíjejí ho ani přesilovky, ve kterých může prokázat svou silnou zbraň – ostrou střelu.

„V Jihlavě se mi líbí. Teď jsme ale prohráli v Hradci Králové, takže jsem trochu zklamaný. Jinak se nám docela daří, porazili jsme doma silný Chomutov. Na druhou stranu jsme i dost zápasů prohráli, takže určitě je na čem pracovat,“ připomněl bilanci sedmi výher a pěti porážek v základní hrací době. Dukla Jihlava zatím žádný zápas nedovedla do prodloužení.

V Jihlavě je dobrý tým

Marek Drtina se vydal cestou, kterou si prošla řada současných a bývalých hráčů Pardubic. Ti se po nabrání zkušeností zařadili mezi extraligové opory. V Jihlavě začínal svou kariéru mezi muži Petr Čáslava, jeden z pilířů hokejové reprezentace. V nedalekém Havlíčkově Brodě působil třeba současný pardubický bek Jan Kolář, reprezentant Jakub Nakládal se zase vyhrál ve Vrchlabí.

„Jsem rád, že jsem šel do Jihlavy a mohu zde hrát hodně minut. V Pardubicích bych byl osmým bekem a nebyl bych tak vytížený. V Jihlavě, která má vysoké ambice, mohu hodně hrát a nabírat cenné zkušenosti v hokeji dospělých,“ konstatoval Marek Drtina.

Ten se nyní do Pardubic moc nedostane. První liga má svižný režim: hrací dny jsou pondělí, středy a soboty. „Žiju v Jihlavě, kde mám byt. Často se hraje, takže se v Pardubicích jen tak neobjevím, v Jihlavě samozřejmě také trénuji,“ nechal se slyšet.

Marek Drtina má na svém kontě tři vstřelené branky v jedenácti odehraných zápasech. Tahle bilance ho ve střelecké statistice řadí na špičku mezi jihlavské beky. „Třikrát mi to tam padlo, za to jsem rád. Snažím se každý zápas pomoci týmu, aby se vyhrávalo. V Jihlavě je dobrý tým, děláme vše pro výhru,“ poznamenal.

„Hlavně se ‚obouchávám‘ v dospělé soutěži. První liga je oproti hokeji v juniorech jiná, tam se spíš lítá, tady je to jiné. Hráči tady jsou jinak silově vybaveni, v koutech je to v první lize těžší,“ konstatoval téměř dvoumetrový bek. „Snažím se na sobě poctivě pracovat, hlavně nabrat svalovou hmotu, ale všechno nejde hnedka,“ pousmál se.

European Trophy? Super příprava!

Pardubický odchovanec je v Jihlavě na hostování, do Pardubic má vyřízené střídavé starty, takže může kdykoliv za východočeského extraligistu nastoupit. „Jsem k dispozici na telefonu, a pokud Pardubice zavolají, že mě povolávají, tak jsem připraven,“ prohlásil jasně.

Poslední zápas za mateřský klub odehrál Marek Drtina na konci letních prázdnin v European Trophy proti Kometě Brno. V nové evropské soutěži nastoupil k šesti zápasům, do statistik si připsal jednu gólovou nahrávku.

„Byla to super příprava, hodně mi to dalo. Je to perfektní soutěž, týmy jsou špičkové. Bylo výborné srovnání evropských lig, bylo to o dost rychlejší oproti první lize. Jsem rád, že jsem si mohl tuto soutěž vyzkoušet,“ poznamenal.

Výkony extraligových Pardubic se pochopitelně snaží sledovat. „Nemám moc přístup k internetu, takže se občas podívám v televizi v kabině. V první lize hrajeme často, když je volný den, tak se sejdeme se ‚Pardubáky‘ a popovídáme si,“ doplnil Marek Drtina.