16.10.2019

Juniory čekají soupeři ze západu Čech, dorostenci vyhlíží bitvu s Táborem a derby

PARDUBICE- Atraktivní závěr týdne pro fanoušky pardubického hokeje. Kromě A-týmu se doma představí také mládežnické celky. Junioři Dynama vyzvou v pátek od 17 hodin Plzeň a v sobotu o hodinu dříve Karlovy Vary. Nezahálí ani dorostenci. Ve čtvrtek od 18:00 hostí Tábor a následně hrají v sobotu v Hradci Králové proti místnímu týmu o první místo.

Potvrdí junioři formu se Západočechy?

Pardubičtí junioři zahájili sezonu ve velkém stylu, když dokázali vyhrát šestkrát v řadě. Na konci září utrpěli první porážku s pražskou Spartou. Oklepali se však fantasticky, neboť nejprve zničili 5:0 Slavii a následně nasázeli pět branek i Salcburku (5:2). Devět duelů tak dokázali proměnit ve 23 bodů, což jim stačí na průběžné druhé místo. Na první Karlovy Vary ztrácí dva body, ale mají zápas k dobru.

V pátek od 17 hodin se svěřenci trenéra Richarda Krále utkají s Plzní. Ta dosud vybojovala v deseti utkáních 17 bodů a okupuje šestou příčku. Ve svém dosud posledním duelu přehrála Slavii 5:1, na ledě zazářil třemi body osmnáctiletý Marek Princl, který vede klubovou produktivitu a patří k nejlepším nahrávačům ligy.

O den později od 16:00 se Dynamo střetne s prozatím prvním týmem soutěže. Energetici nastřádali v deseti zápasech 25 bodů, když zapsali osm vítězství a dvě porážky (z toho jednu po prodloužení). Karlovy Vary jsou nejlépe střílejícím celkem, trefily se celkem dvaačtyřicetkrát. Východočeši naopak inkasovali nejméně branek ze všech. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak si obranné řady Pardubic poradí s útočnou silou soupeře.

76 počet trestných minut 116
Petr Antoníček (5+7) nejproduktivnější hráč Marek Princl (3+10)
18.10.2019, 17:00: HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň - sleduj ONLINE

Dorostenci chtějí pokračovat na vítězné vlně

Pardubice se po deseti kolech nacházejí na druhém místě ELIOD extraligy dorostu skupiny střed se ziskem 23 bodů. Na první Hradec Králové ztrácejí pouhý bod. Trenér Michal Mikeska musí být s produkcí týmu spokojený, neboť Dynamo nasázelo již 71 branek a aktuálně táhne šňůru tří výher v řadě. Duklu z Jihlavy Východočeši zničili 9:2, následně vyprovodili Techniku Brno poměrem 15:0 a minulou sobotu v dramatickém utkání přehráli 6:5 po prodloužení Motor České Budějovice.

Táboru vstup do nového ročníku nevyšel. Jihočeši získali v deseti duelech pouhé dva body, což znamená poslední příčku ve skupině. Naposledy doma padli 2:6 s Jihlavou, ráz utkání dala hlavně pětigólová třetina v podání Dukly. V prvním zápase s Pardubicemi nedokázal Tábor vzdorovat a utrpěl debakl 0:12. Třemi góly a stejným počtem asistencí se na vysokém vítězství podílel František Formánek, nejproduktivnější hráč Dynama. To by mělo potvrdit roli favorita a na svém ledě zvítězit.

Dorostenci týden zakončí soubojem v Hradci Králové o první pozici ve skupině. Hrát se bude v ČPP Areně od v sobotu od 12 hodin. Na všechny zápasy našich mladíků jste srdečně zváni.