23.12.2018
Jan Hrabal

Juniorský šampionát vyhlíží tři Pardubáci

PARDUBICE — Na Štěpána začíná ve Vancouveru již 43. ročník světového šampionátu hráčů do dvaceti let. Pardubičtí fanoušci budou sledovat výkony české dvacítky a jistě i tří mladíků spojených s pardubickým hokejem. Ve finální nominaci nechybí Ondřej Machala, Martin Kaut i Filip Zadina.

Poslední dva jmenovaní válí v zámoří, Ondřej Machala se postupně zapracoval do sestavy extraligového Dynama, za které v letošní sezoně odehrál sedm utkání. „Těším se jako malý kluk na Vánoce. Hrát za národní tým je nejvíc, co může být,“ nechal se slyšet odchovanec Žďáru nad Sázavou, který do Pardubic přišel v mladším dorostu.

Devatenáctiletý útočník věří, že jeho sezona bude mít lepší průběh než doposud. „Měl jsem hrozně špatný začátek, protože jsem byl zraněný a nemocný. Na reprezentačním srazu jsem se taky zranil, ale trenér Varaďa pak zařídil to, abych mohl hrát ve Frýdku-Místku. Tam jsem se rozehrál, potom si mě Pardubice stáhly zpátky. Dostal jsem tam hodně prostoru. Tady v Pardubicích jsem ho už v posledních zápasech měl skoro stejně, což je super,“ řekl.

Nový trenér Ladislav Lubina ho zařadil do čtvrtého útoku, který na sebe upozornil v několika utkáních. Nejen pohybem, ale i gólem v derby, na který právě Machala přihrával Denisovi Kusému. „U nás je hlavní předností rychlost. Jet za pukem, pak nějaká šance přijde. Musíme mít větší tlak do brány, to rozhodně. Doufám, že se to otočí a začneme vyhrávat. Budu klukům na dálku fandit,“ vzkázal Ondřej Machala.

„Budu se snažit a dělat to, co po mně bude pan Varaďa chtít. Myslím, že nyní máme hodně silný ročník. Když uvolní kluky z AHL a ze zámořských týmů, tak budeme mít super partu. Už od šestnácti let nám to fungovalo. Mohlo by to dopadnout velmi dobře. Jedu na můj poslední turnaj v mládežnických kategoriích. Moc se těším a udělám vše, co můžu, pro úspěch,“ doplnil talentovaný útočník.

Nominace české reprezentace do dvaceti let na mistrovství světa juniorů v Kanadě (26. prosince 2018 – 5. ledna 2019, Vancouver a Victoria):

Brankáři:

Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Jiří Patera (Brandon, WHL), Lukáš Dostál (Kometa Brno/Třebíč).

Obránci:

Jakub Galvas (Olomouc), Filip Král (Spokane, WHL), Radim Šalda (Rimouski, QMJHL), David Kvasnička (Plzeň/Litoměřice), Dalimil Mikyska (Kometa Brno/Třebíč), Matyáš Zelingr (Rytíři Kladno), Michael Gaspar (Mountfield HK/Litoměřice), Daniel Bukač (Niagara, OHL).

Útočníci:

Martin Nečas (Charlotte, AHL), Filip Zadina (Grand Rapids, AHL), Martin Kaut (Colorado, AHL), Jan Jeník (Liberec), Karel Plášek (Kometa Brno), Jakub Pour (Plzeň/Litoměřice), Petr Čajka (Erie, OHL), Jan Hladonik (Třinec), Jáchym Kondelík (Univ. Connecticut, NCAA), Jakub Lauko (Rouyn Noranda, QMJHL), Matěj Pekař (Barrie, OHL), Ondřej Machala (Dynamo Pardubice), Kryštof Hrabík (Tri-City, WHL), Jan Kern (Omaha, USHL).

Program české hokejové reprezentace v základní skupině mistrovství světa juniorů

  • Středa 26. prosince od 22.00 hodin: Česká republika – Švýcarsko
  • Sobota 29. prosince od 2.00 hodin: Česká republika – Rusko
  • Neděle 30. prosince od 2.00 hodin: Kanada – Česká republika
  • Pondělí 31. prosince od 22.00 hodin: Dánsko – Česká republika