Jan Kolář se těší na novou výzvu. Jednou se chci vrátit, slibuje 

Jan Kolář se těší na novou výzvu. Jednou se chci vrátit, slibuje

16.11.2012 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Zabalit se a v sobotu odletět! Hokejový život už bývalého pardubického obránce nabral pořádných obrátek. Jan Kolář odchází do Donbassu Doněck, vyzkouší si tak angažmá v atraktivní Kontinentální hokejové lize.

ONLINE VSTUPENKY
Jan Kolář

Jan Kolář v Pardubicích

  • 284 utkání
  • 14 branek
  • 45 nahrávek
  • 59 bodů
  • +38 v hodnocení +/−
  • 159 trestných minut

„Angažmá v Kontinentální hokejové lize je pro mě novou výzvou, znamená pro mě posun v hokejové kariéře,“ řekl pardubický zadák v pátek dopoledne krátce poté, co se dozvěděl, že se všechno dotáhlo do zdárného konce.

„Nedával jsem si žádné sny o KHL nebo NHL ani jako malý kluk. Beru to jako další stupeň vývoje v kariéře. Plusem jsou vyšší platy, ale dál bych nepředbíhal. Jsem zvědavý, jak se mi zde bude dařit, snad týmu pomohu,“ uvedl Jan Kolář.

Pracovitý obránce odchází do Doněcku v průběhu rozehrané sezony. „Nebude to třeba takový skok se začlenit. Uvidíme po měsíce, to budu vědět, zda to byl dobrý krok, nebo chyba. Nabídek bylo více, ale tato byla pro mě nejideálnější, a tak jsme ji akceptovali a rozhodli se pro přestup,“ nechal se slyšet pardubický odchovanec.

Ten jasně vyhlásil, že by se jednou rád do mateřského klubu vrátil. Mám tady rodinu a plno kamarádů. Parta v kabině je výborná, i když se hráči stejně jako jinde mění. Během pěti let, kdy jsem tu začínal, zůstalo pár kluků, ale parta tu je velmi dobrá. V extralize bych nechtěl hrát nikde jinde, i kdybych měl dostat o pár tisícovek více. To radši zůstanu doma a budu hrát za méně peněz,“ prohlásil Jan Kolář.

Pardubicím budu fandit i nadále!

Brzy šestadvacetiletý bek si zahraje v soutěži, kde působí řada pardubických opor. „S nikým jsem se nebavil, o svém odchodu jsem se dozvěděl před pár dny. Začal jsem to řešit zhruba předevčírem, kdy to bylo fakt aktuální. Mám toho spoustu na vyřízení před mým odchodem, takže ani nebyl čas se takto vyptávat,“ pousmál se.

Dnešní zápas s Litvínovem bude sledovat už pouze přes internet. „Tou dobou se asi budu balit na cestu, každopádně se rád podívám a budu klukům držet palce. Hokej mě baví, Pardubice mám rád a budu jim fandit i nadále. Snad budu mít v Doněcku k dispozici vysokorychlostní internet, abych se mohl ve volných chvílích dívat na přenosy. Věřím, že se bude Pardubicím dařit i beze mě,“ dodal už expardubický obránce.

Kompletní rozhovor s Janem Kolářem si budete moci přečíst v nedělním PUKu.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Westminster Unternehmensgruppe
FERATT
Pardubický kraj
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři