HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
25.11.2006
Jan Hrabal, fotografie Luboš Lang

Jan Čaloun hattrickem vzpomínal na staré časy

Dostane se k němu puk, vystřelí a brankář soupeře se jen ohlíží v září reflektorů a zlostně vyhodí kotouč z branky. Taková synonyma zdobí útočníka Jana Čalouna. V posledních šesti kolech se pardubický střelec odmlčel. Ve včerejším utkání proti Chemopetrolu Litvínovu ale řádil jako černá ruka. V první třetině vstřelil dva úvodní góly zápasu, v prostředním dějství opět on zvyšoval na nadějných 4:1. „Měli jsme sérii porážek, chtěli jsme ji zlomit. Jsem proto moc rád, že jsme tento zápas zvládli,“ povídal třiatřicetiletý zkušený útočník po skončení utkání, které Pardubice vyhrály nakonec po velkém boji 5:3.

„Začali jsme sérii domácích zápasů. V kabině jsme si jasně řekli, že z ní chceme vytěžit devět bodů. Proti Litvínovu jsme udělali první krok a moc mě těší, že jsem mohl přispět hattrickem,“ pokračoval v ohlédnutí za zápasem Jan Čaloun.

V této sezoně už devítigólovému střelci nevadí, že klubová pokladna bude z jeho příspěvku bohatší o šest tisíc korun. „Vítězství nad Litvínovem mě bude stát tři tisíce, totéž přihodím za hattrick,“ s veselým úsměvem pokrčil rameny.

Hattrick proti svému bývalému klubu… Jan Čaloun po zápase přemýšlel, zda jej těší více než ostatní, kterých dokázal v dresu HC Moeller Pardubice. „Ale ano, jsem rád,“ doplnil po chvilkové analýze. „Ale musím rovněž vyzdvihnout i výkon soupeře. Hodně mě v této sezoně překvapují, i u nás odehráli velmi kvalitní zápas, který byl až do samotného konce velice vyrovnaný,“ hned dodal.

Jan Čaloun se naposledy trefil v utkání 19. kola s pražskou Spartou. Dosavadní šestigólový účet posunul na číslo devět. A také v klubovém hodnocení hodnocení poskočil na druhou příčku za suverénním Petrem Sýkorou.


Netradiční pohled z branky na druhý úspěšný zásah Jana Čalouna.

„Nezapírám, že mám za sebou nepovedené zápasy, které jsem neodehrál dobře. Jsem proto velice rád, že hattrick přišel a mám se od čeho odrazit. Věřím, že mi tento hattrick pomůže, že také dostanu i více času na ledě. Sezona je teprve v půlce a stále máme plno zápasů před sebou,“ tvrdí Jan Čaloun.

V utkání „proti svým“ nastoupil rodák z Ústí nad Labem v první formaci spolu s uzdraveným kapitánem Miroslavem Hlinkou. Levou stranu první letky domácích kluziště brázdil Dušan Andrašovský. Všichni tři se bodově zapsali do statistik utkání.

„Jsem rád, že jsem mohl hrát v první řadě s nimi. Dařily se nám i přesilovky,“ přidal k pozitivnímu hodnocení. HC Moeller včera v přesilovkách trestal. Dva góly z osmi výhod, to činí čtvrtinovou úspěšnost.

Naopak sáhodlouhou sérii různých výhod nevyužil jediný východočeský zástupce v O2 extralize v závěru první třetiny. „Tam šance byly, škoda, že to tam nespadlo. My jsme v sezoně začali přesilovky dobře, pak to upadalo a nemohli jsme se pomalu dostat do pásma. Je důležité, že jsme se dostali do třetiny a dostávali se do šancí. I můj první gól padl v přesilovce, byť to bylo v její poslední vteřině.“

Druhý gól byl typický od Jana Čalouna. Využil zaváhání Jiřího Šlégra, popadl puk a hned z otočky jej švihem vypálil na branku. Pod horní tyčku! „Jirka asi nějak ztratil puk, neporozuměl si s Hranáčem, puk se proto ke mně odrazil. Zavzpomínal jsem na staré časy a z otočky jsem to švihl pod víko,“ pousmál se Jan Čaloun.


I Jan Čaloun se zapojil do závěrečných oslav po skončení napínavého utkání.

Hattrick slavil po povedené spolupráci. Ve 28. minutě dostal zpoza branky parádní pas od Petra Koukala, kterou obratem poslal za Jaroslava Hübla. Žádné rozmýšlení, pěkně z jedné vody načisto, jak se říká. „Na tom jsme byli s Petrem Koukalem a Honzou Kolářem domluvení, že se to sehraje takhle a já si musím před bránou najít místo. Bylo to krásně sehrané,“ okomentoval svou třetí trefu v pátečním duelu.

HC Moeller ve včerejším utkání částečně napravil těžkou porážku z úvodního vzájemného zápasu v této sezoně. V Litvínově Moeller prohrával 0:7, nakonec si ze severu Čech ve 13. kole přivezl porážku 3:7 ze svého pohledu.

„Vyloženě motivaci jsem neměl, že musím dát góly a že musíme vyhrát. My jsme první zápas v Litvínově absolutně nezvládli, prohráli jsme po špatném výkonu 7:3. Chtěli jsme jim to vrátit. Pátek jsme měli výborně rozehraný, vedli jsme 4:1, ale trošku jsme to zkomplikovali gólem na 4:2 v poslední sekundě. Závěr, přestože byl nervózní, jsme zvládli dobře,“ uvedl Jan Čaloun.

Už zítra od 17.00 změří Východočeši síly se Vsetínem. Ten si v prvním utkání sezony přijel v září do Pardubic pro porážku 8:2. To je také zatím nejvyšší výhra HC Moeller v sezoně. „Dříve jsme ztráceli dobře rozehrané zápasy a řekli jsme si, že teď musíme tři domácí utkání udělat a získat devět bodů. Nebudu říkat, že Vsetín je slabší soupeř, ale my jej musíme porazit. Neporazí se sám, naopak přijede a bude bojovat. Musíme podat dobrý výkon, abychom vyhráli,“ dodává střelec pátečního večera v pardubické ČEZ Areně.

Aktuálně na webu
HC Dynamo YouTube