Hrdina Martin Růžička: Udělali jsme krůček, makáme dál 

Hrdina Martin Růžička: Udělali jsme krůček, makáme dál

05.03.2013 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Neskutečný nervák! Téměř osm tisíc diváků prožilo v pardubické ČEZ Areně doslova infarktový večer. V něm udolali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice protivníka z Kladna 3:2 po samostatných nájezdech a natáhli sérii předkola play off České pojišťovny do pátého utkání.

ONLINE VSTUPENKY
Statistiky Martina Růžičky v play off České pojišťovny
Zápasy Minuty Zásahy Góly Střely Průměr Úspěšnost
2 130 57 3 60 1,38 95,00 %

„Já jsem věděl, že ty penalty musím vychytat. Soustředil jsem se jen na sebe, nad ničím jiným jsem nedumal,“ klidným hlasem mluvil po zápase brankář Martin Růžička.

Vítězný gól vstřelil v samostatných nájezdech Tomáš Zohorna. „Jsou tady hráči, kteří dávají góly. Všichni tři jsou střelci, jezdí tradičně, takže mě nepřekvapilo, že jeli oni. Jsem moc rád, že se to povedlo!“ zvolal.

Pardubice v zápase dvakrát vedly, Kladno vždycky srovnaly z přesilové hry. „Byla to smůla. Po gólu na 1:0 jsem si říkal, že už žádný nedostanu. Ať to klidně takhle skončí. To samé, když jsme dali na 2:1. Vyšlo to až v nájezdech, při kterých jsem opravdu žádný nepustil,“ nechal se slyšet Martin Růžička.

Bylo na něm tuze vidět, jak si moc vážil vyválčeného bodu. „Je to jenom krůček, musíme makat dál. Ve čtvrtek se v Kladně rozhodne a my musíme udělat všechno pro to, abychom vyhráli,“ pokračoval pardubický brankář.

Tyčka? Naštěstí nespadl puk dovnitř

Klubový odchovanec si v zápase připsal 29 úspěšných zákroků, ten třicátý za něj udělala branková konstrukce v prodloužení. Kdyby puk mířil o pár milimetrů více doprava ve své trajektorii, mohl mít po klubové sezoně.

„Už jsem se jen otáčel, bylo to hodně nepříjemné. Když to zazvonilo, tak jsem si říkal ‚ať to tam není, ať to tam není‘. Naštěstí puk do branky nespadl,“ popisoval moment v čase 62:50, kdy se málem prosadil Jan Eberle. „V play off jsou nervy všeobecně,“ pousmál se.

Pardubičtí hokejisté se vyhrabali z těžké situace, kdy dvakrát v Kladně prohráli. Středočechům oplatili stejnou mincí a vydřeli pátou bitvu, kterou zhlédne kladenský ČEZ Stadion ve čtvrtek 7. března 2013 od 17.10 hodin.

„Z Kladna jsme se vraceli s hlavou dole, teď můžeme jet tam s hlavou nahoře. Hlavně nesmíme usnout na vavřínech, ještě splněno nemáme. Musíme bojovat a dotáhnout to do vítězného konce!“ burcoval.

„Ve čtvrtek to bude hodně o hlavě. Myslím, že jsme z Kladna odjížděli víc vyčerpaní, než jsme teď,“ dodal pardubický brankář, jenž byl podruhé v zápase vyhlášen jeho nejlepším hráčem.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři