27.01.2020

Hra Dynama jde nahoru! Nyní se pokusí obrat o body Karlovy Vary

Pardubice – Ve 41. kole Pardubice vyrazí do lázeňského města, konkrétně do Karlových Varů. Tamní klub se momentálně nachází na sedmém místě extraligové tabulky, Dynamo myslí na vzestup ze dna. Souboj o další důležité body vypukne v KV Areně přesně v 17:30.

41. kolo: HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE
  • David Gríger dokázal dát v soutěži nejvíce vítězných gólů, konkrétně šest.
  • Václav Skuhravý je se svými 68 odseděnými minutami třetím nejtrestanějším hráčem extraligy.
  • Dynamo inkasovalo v soutěži již 34 branek v oslabení a vévodí tak této nelichotivé statistice.
Úterý 28. ledna 2020 od 17:30 hodin, KV Arena, Karlovy Vary

Dynamo se herně začíná zlepšovat a je to vidět jak herně, tak i na výsledcích. V posledním zápase Pardubice doma přivítaly Mladou Boleslav, která v první třetině dokázala otevřít skóre utkání. Dynamo ve druhé třetině dokázalo dvěma góly zápas otočit, ale necelé dvě minuty před koncem utkání Boleslav vyrovnala „V posledním dějství nás Pardubice k ničemu nepustily, hrály výborně defenzívu středního pásma a my jsme v podstatě nic neměli. Těsně před koncem se to šťastně k nám odrazilo a dali jsme gól," připustil Radim Rulík. Bonusový bod z prodloužení si odvezl soupeř.„Byli jsme šťastnějším mužstvem,“ dodal trenér Mladé Boleslavi.

„V úvodu zápasu jsme hráli velmi pomalu a neměli pohyb, vše nám trvalo dlouho. Věděli jsme, že Boleslav je bruslivý soupeř, ale neuzpůsobili jsme k tomu naši hru," zlobil se Michal Mikeska po zápase. „Ve druhé třetině se vše otočilo, zlepšili jsme pohyb, hráli jednoduše. Potřebujeme body a naučit se vyhrávat těžká a těsná utkání. Bohužel nám v posledních minutách odešel pohyb, stali jsme se pasivními a soupeř trestal," dokončil souhrn utkání.

Vondrka po zápase proti svému bývalému týmu řekl: „Připadal jsem si jako před pár týdny na tréninku, když jsme hráli 5 na 5. První gól doma zrovna proti Boleslavi, ta nebyla spokojena když jsem se radoval, ale myslím si, že se z gólu dokážu radovat víc."

Poslední tři zápasy Vary odehrály venku. Ze všech výjezdů si domů dokázaly přivézt cenné body. V neděli odehrály vyrovnaný zápas proti Zlínu, který byl před zápasem jen o tři body za nimi. Zápas se dostal až do prodloužení, kde lépe dopadlo právě pro lázeňské město. V pátek se postavily proti tygrům z Liberce, kteří si drží první místo tabulky. Vary se ničeho nezalekly a odnesly si plný počet bodů po výhře 3:2. Do třetice se jim povedlo vyhrát na ledě Vítkovic, odkud si taktéž odvezly 3 body i s čistým kontem.

Již zítra se dozvíme, jestli Karlovy Vary prodlouží svoji výherní šňůru nebo je Pardubice dokáží přehrát a získat tak důležité body do tabulky.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kantor – Mikuš, Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Ivan, Holland, Voráček – Mandát, Kousal, Vondrka, Svačina, Harju, Machala, Kusý, Poulíček, Látal, Blümel, Rolinek, Paulovič.
HC Energie Karlovy Vary Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, Rohan, Eminger, Šafář – Rachůnek, Polák, Flek, Mikúš, Vildumetz, Beránek, Koblasa, Černoch, Kohout, Šik, Skuhravý, Vondráček.

Představení soupeře

HC Energie Karlovy Vary

Oficiální název klubu: HC Energie Karlovy Vary, spol. s r. o.

Mistr ligy: jednou (2008/2009)
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1956, od roku 1995 do roku 2017, od roku 2018
Názvy klubu: 1949 – Slavia Karlovy Vary, 1953 – Dynamo Karlovy Vary, 1965 – Slavia Karlovy Vary, 1974 – Slavia Pozemní stavby Karlovy Vary, 1990 – HC Slavia Karlovy Vary, 1994 – HC Slavia Becherovka Karlovy Vary, 1996 – HC Becherovka Karlovy Vary, 2002 – HC Energie Karlovy Vary

Martin Rohan - 67 nejvíce zblokovaných střel Jan Kolář - 58
Václav Skuhravý - 68 trestných minut nejtrestanější hráč Rhett Holland - 57 trestných minut
Adam Horák - 92,31 % nejlepší úspěšnost zákroků Ondřej Kacetl - 91,25 %
Adam Horák - 2,31 nejmenší průměr inkasovaných branek na zápas Ondřej Kacetl - 2,73

2019/2020 0 – 0 – 0 – 1 – 2 7:19 2:5 0:8 5:6P
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).