22.01.2012
(HoH)

Energie minule loupila. Pozor na ni!

PARDUBICE — Lednové svižné extraligové tempo pokračuje. V dnešním již 42. extraligovém kole změří hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice síly s Karlovými Vary. Zápas začíná v pardubické ČEZ Areně v 17.00 hodin.

2011/2012, 42. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Energie K. Vary
  • Pardubičtí hokejisté bodovali v posledních sedmi zápasech v řadě.
  • Karlovy Vary páteční výhrou 4:3 v prodloužení uťaly nepříjemnou sérii čtyř porážek v řadě. V ní vždy inkasovaly čtyři branky.
  • Ve všech třech vzájemných zápasech se v této sezoně radovali hosté. Pardubice vyhrály v KV Areně 7:3 a 4:0, naopak Západočeši zvítězili u Labe 4:3 po samostatných nájezdech, když domácí dokázali ve třetí třetině srovnat tříbrankové manko.
Neděle 22. ledna 2012 od 17.00 hodin, ČEZ Arena, Pardubice

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice sice prohráli v pátečním utkání v liberecké Tipsport areně, ale předvedli solidní výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. Tento zápas navíc rozhodl o tom, že Východočeši mají s Bílými Tygry aktivní zápasovou bilanci v této sezoně.

„Viděli jsme parádní utkání, nasazení, rychlost a tvrdost. Takhle má vypadat hokej. Mrzí mě, že nevezeme tři body, ale měli jsme k nim dnes blízko. Kdybychom zvládli některé gólové příležitosti, tak jsme si z Liberce odvezli více než jeden bod,“ hodnotil porážku 3:4 po samostatných nájezdech asistent trenéra Pardubic Ladislav Lubina.

Zatímco Liberec je na pátém místě v tabulce, tak karlovarská Energie se lopotí na poslední pozici. Ale pozor! Karlovy Vary dokázaly v této sezoně v Pardubicích vyhrát, to je další důvod pro obrovskou obezřetnost v tomto utkání.

„Všichni si na tento duel moc dobře pamatujeme, začali jsme se zvedat až od poloviny zápasu a ve třetí třetině jsme vyrovnali z 0:3 na 3:3. Bohužel nám ale nevyšly nájezdy,“ vrátil se k tomuto zajímavému duelu, ve kterém srovnával Jan Starý šestnáct sekund před koncem, Ladislav Lubina.

„Důležité bude, abychom dnes zvládli nástup do zápasu. Třeba s Vítkovicemi se nám to povedlo, na rozdíl od tohoto duelu je potřeba, abychom nepolevili a stále hráli svou hru,“ doplnil pardubický kouč.

Západočeši se trápí, před páteční dvoubodovou výhrou nad Slavií Praha prohráli čtyřikrát v řadě a pomalu jim ujíždí vlak předkola play off. Na momentálně desátou Kometu Brno ztrácejí deset bodů.

„Nepovedla se nám první polovina zápasu. Málo jsme v ní bruslili, nebyli agresivní a nenutili jsme soupeře k chybám. Naštěstí se nám dvakrát podařilo vyrovnat vedení Slavie. Pokud by nám soupeř odskočil o dvě branky, asi bychom se do zápasu už psychicky nedokázali vrátit. Ve druhé polovině se hráčům konečně rozjely nohy, bojovali, dohrávali souboje a byli za to odměněni,“ hodnotil výhru 4:3 v prodloužení asistent trenéra Energie Martin Pešout s tím, že si tým dvou bodů proti Slavii váží.

Sestavy z minulého utkání

HC ČSOB Pojią»ovna Pardubice Růžička – Píša, Kočí, Kolář II, Borer, Drtina, Benák – Kolář I, Koukal, Starý – Radil, Somík, Zohorna – Jánský, Kousal, Buchtele – Půhoný, Nosek.
HC Energie Karlovy Vary Salfický – Gründling, Gulaši, Gřegořek, Schusser, Lučka, Mocek, Prošek, M. Rohan – Zaťovič, Pech, Kumstát – Košťál, Skuhravý, Zucker – Kotrla, Sýkora, Skladaný – Dej, Mikeska, Kuběna.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: HC Energie Karlovy Vary, spol. s r. o.
Adresa: KV Arena, Západní ulice 1812/73, 360 01 Karlovy Vary

E-mail: hokejkv@hokejkv.cz
Telefon a fax: 353 565 545

Rok založení klubu: 1932
Klubové barvy: červená, žlutá a černá
Kapacita stadionu: 6000 míst (5675 k sezení)
Mistr ligy: jednou (2008/2009)
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1956, od roku 1995
Názvy klubu: 1949 – Slavia Karlovy Vary, 1953 – Dynamo Karlovy Vary, 1965 – Slavia Karlovy Vary, 1974 – Slavia Pozemní stavby Karlovy Vary, 1990 – HC Slavia Karlovy Vary, 1994 – HC Slavia Becherovka Karlovy Vary, 1996 – HC Becherovka Karlovy Vary, 2002 – HC Energie Karlovy Vary

2011/2012 1 – 0 – 0 – 1 – 0 10:7 7:3 3:4N
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).