Dynamo získalo obránce Martina Štajnocha

28.07.2015 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Defenzívu hokejového klubu Dynamo Pardubice vyztuží slovenský zadák Martin Štajnoch. Na východ Čech se stěhuje obětavý bek, který působil v posledních šest sezon ve Slovanu Bratislava – v Kontinentální hokejové lize nastoupil k 139 utkáním, v nichž vstřelil pět branek a přidal devatenáct nahrávek.

„Martin je velmi kvalitním obráncem ve středním věku, navíc si u něj ceníme pravé držení hole. Získali jsme o něm pozitivní informace i o tom, jakým je člověkem a také na jejich základě jej získali. Věříme, že nám pomůže vyztužit defenzívu a prokáže své kvality,“ okomentoval příchod slovenského beka sportovní manažer klubu Dušan Salfický.

Martin Štajnoch se ihned připojil k A týmu Dynama. „Jsem rád, že jsem zrovna v Pardubicích, v jednom z nejlepších hokejových měst v České republice. Nepřicházím do zcela neznámého prostředí, pár hráčů znám. Moc se těším!“ prohlásil po podpisu smlouvy.

„Ve Slovanu jsem strávil šest let, chtěl jsem změnu. Neberu svůj příchod do české extraligy jako krok zpět. Dynamo může uhrát super sezonu a i mě může angažmá v Pardubicích posunout dál. Velmi mě potěšil velký zájem od trenéra Miloše Říhy. Získal jsem i další dobré reference, proto jsem se rád stal členem pardubické organizace,“ dopnil čtyřiadvacetiletý bek.

Martin Štajnoch

• Post: obránce