Dynamo si vypomáhá s Jestřáby 

Dynamo si vypomáhá s Jestřáby

10.01.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — S blížícím se extraligovým finišem si Dynamo konsoliduje kádr. Pardubice dlouhodobě spolupracují s Prostějovem, tato kooperace se zintenzivňuje pro konec ročníku. Oba kluby si mohou dohromady operativně vzájemně vypomoci devíti hokejisty.

ONLINE VSTUPENKY

„Naše spolupráce s Jestřáby je již rozjetá. V letošní sezoně nám obehrávají naše hráče a nyní nám uvolnili k napsání na soupisku své opory základního kádru, abychom v případě potřeby mohli využít jejich služeb. Získáváme tak pojistku v případě zranění nebo výkonnostního poklesu našich hráčů, ať máme širší kádr pro závěr sezony,“ řekl předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

Od začátku sezony působí v Prostějově na hostování s vyřízenými střídavými starty zpět na východ Čech obránci Marek Drtina a Josef Horyna, dále pak útočníci Jan Starý a Daniel Voženílek. Zmíněný kvartet nově doplňuje bek Jan Ščotka. „Honza zůstává členem naší organizace, nově se ale v případě menšího herního vytížení může jezdit ‚dohrávat‘ do Prostějova a pomoci mu v boji o play off,“ informoval šéf klubu.

Dle něj je vzájemná spolupráce prospěšná na obě strany. „Mohu to dokladovat na případu Honzy Starého, který patří k nejlepším hráčům Jestřábů a drží si zisk takřka jednoho kanadského bodu na zápas. Kdykoliv jsme jej využili, tak nám pomohl, přijel v herní pohodě a ta se mohla promítnout do výkonu celého týmu,“ spokojeně konstatoval Dušan Salfický. Generální manažer klubu je navíc v pravidelném kontaktu se sportovním manažerem Hanáků Jiřím Vykoukalem.

Již od začátku sezony má Dynamo možnost využít služeb Matouše Venkrbce, nově na pardubický seznam přibyli obránce Daniel Kolář, nejlepší obránce Jestřábů v hodnocení účasti na ledě, dále pak útočníci Tomáš Divíšek, jenž vede kanadské bodování celé WSM ligy, a Lukáš Luňák, jenž má stejně jako Kolář také jedenáct kladných bodů v hodnocení +/−.

„Všichni hráči zůstávají ve svých současných klubech, spolupráci máme nastavenou tak, že v případě naší potřeby můžeme zmíněné hokejisty, kteří ve WSM lize dominují, využít v Dynamu,“ doplnil Dušan Salfický.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři