20.11.2016

Dynamo si oprávněně věří, chce vyhrát v Karlových Varech

PARDUBICE — S cílem navázat na povedené odehrané zápasy a přivézt všechny body nastoupí již v 15.30 hodin hokejisté Pardubic k dalšímu extraligovému utkání. Dynamo hraje na ledě karlovarské Energie, která z posledních třech utkání získala také šest bodů do vyrovnávající se tabulky.

23. kolo: HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice
  • Pardubice vyhrály posledních pět vzájemných utkání, všechny za tři body.
  • Dynamo má přesně pětinovou úspěšnost proměňování přesilovek, Energie je s 13 % předposlední v rámci Tipsport extraligy.
  • V dosavadních 82 zápasech dokázaly Pardubice padesátkrát vyhrát, Karlovy Vary pouze ve 24 duelech.
  • Vstřelené branky po třetinách: Karlovy Vary – 17–15–8, Dynamo Pardubice – 16–19–16.
Neděle 20. listopadu 2016 od 15.30 hodin, KV Arena, Karlovy Vary

Pardubičtí hokejisté předevčírem usilovali o čtvrtou výhru v řadě. Na domácím ledě vedli nad Mladou Boleslaví 2:0, v závěrečné třetině ale přišli o vedení a šest sekund před koncem o bodový zisk.

Ač Východočeši prohráli, neměli po skončení duelu svěšené hlavy. Téměř osmitisícovému publiku předvedli v Tipsport areně aktivní podívanou hlavně směrem dopředu. Po třech utkáních v řadě ovšem nebodovali.

„V první i ve druhé třetině nás Boleslav přestřílela, nebyli jsme schopní rychle reagovat. Přesto jsme vedli 2:0 a do třetí třetiny šli s jasným pokynem, že chceme hrát jako doposud, nezalézat, ale být aktivní. Bohužel jsme dostali branku a hned i druhou. Trochu nás ta vyrovnávací mrzí, ale nedá se to svalovat pouze na brankáře, na ledě je dalších pět hráčů, neviním jen gólmana. V závěru jsme chtěli tři body, proto jsme tam dali Petra Sýkoru na střelu. Pak se stala ta chyba, obránci proskočil puk, následovala střela přes beka a dorážka. Je to neomluvitelné, ale je to sport, nechceme se na to vůbec vymlouvat. V závěru bychom možná brali i bod, ale chtěli jsme tři,“ řekl po utkání s Mladou Boleslaví generální manažer a hlavní trenér Dynama Pavel Rohlík.

V kabině sice vládlo zklamání po zbabraném závěru, zároveň velké odhodlání přivézt všechny body z Karlových Varů. „Ve Zlíně jsme dokázali v samotném závěru získat zápas na naši stranu, proti Mladé Boleslavi se to povedlo soupeři po naší chybě. Prohráli jsme jedno utkání, ale sebevědomí máme stále a chceme to prokázat již v tuto neděli v KV Areně. Věřím, že budeme hrát dobře a přivézt si ztracené tři body,“ řekl pardubický kapitán Tomáš Rolinek.

Nálada v týmu je stále pozitivní. „Herně jsme se zvedli, je to na nás vidět. Stále ale máme pokoru… Každý zápas začíná za stavu 0:0, naše víra v tým je silná. Dokázali jsme si, že máme dobré mužstvo, poslední tři výsledky nebyly náhodné. Pátečního utkání je škoda, teď nás čeká neděle a my chceme vyhrát v Karlových Varech,“ pokračoval.

„Sice jsme prohráli, ale dokazujeme si, že máme na to hrát dobrý hokej. Musíme dělat jednoduché věci, aby týmový výkon nadále rostl, není to o tom, že si každý jde zahrát, občas si zkusí kličku a ta mu buď vyjde, nebo ne. Poslední zápasy nemáme v naší hře takový nepořádek, jdeme si za vítězstvími. To je velmi důležité, zvláště, když se podíváme na tabulku, kde jsme stále na nepříjemných pozicích,“ doplnil Tomáš Rolinek.

Energie je sice v tabulce Tipsport extraligy poslední, v nedávných utkáních ale prokázala herní vzestup. Před týdnem porazila doma Vítkovice 5:4, v úterý vyhrála 4:1 v Mladé Boleslavi. Po třech bodech sahala i předevčírem v Litvínově, nakonec ale přišla o výhru v čase 59:40 poté, co Verva proměnila nesprávně odpískané trestné střílení a následně otočila duel v prodloužení.

„Musím kluky pochválit, hráli výborně a brankář chytal skvěle. To, co jsme si řekli, tak plnili. Makali celé utkání. Mrzí nás, že jsme nevyužili příležitosti, hrát na 1:0 je ošemetné a v závěru jsme měli malinko smůlu. Kdyby nám někdo řekl, že budeme mít bod, tak bychom ho brali, nyní jsme ovšem zklamaní, ale nedá se nic dělat,“ řekl po utkání asistent trenéra Karlových Varů Mikuláš Antonik.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Brandon Maxwell 14 91,67 % 2,58 0
2. Jakub Štěpánek 8 85,11 % 3,75 0
3. Milan Klouček 3 85,71 % 3,75 0
4. Martin Růžička 1 87,50 % 4,50 0
Úspěšnost přesilovek 20,00 % (5. místo v Tipsport extralize)
Úspěšnost oslabení 80,90 % (9.–10. místo v Tipsport extralize)
2. David Honzík 11 88,77 % 3,43 0
Úspěšnost přesilovek 13,08 % (13. místo v Tipsport extralize)
Úspěšnost oslabení 79,80 % (11. místo v Tipsport extralize)