Dynamo přeje vše nejlepší Radovanu Bieglovi 

Dynamo přeje vše nejlepší Radovanu Bieglovi

13.05.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Krásné životní jubileum v pondělí slaví Radovan Biegl. Vicemistr z roku 1994 odchytal za Pardubice 207 utkání v nejvyšší soutěži. HC Dynamo Pardubice přeje svému bývalému brankáři vše nejlepší, hlavně pevné zdraví.

ONLINE VSTUPENKY

Radovan Biegl je odchovancem Hradce Králové, do Pardubic přestoupil v roce 1985, o dva roky později se dostal do týmu reprezentace hráčů do 18 let, reprezentoval na mistrovství Evropy a získal zde stříbrnou medaili. V československé nejvyšší soutěži začal chytat od sezony 1987/1988, kdy byl náhradníkem Dominika Haška.

V ročníku 1993/1994 pomohl tehdy podceňovanému výběru k zisku titulu vicemistra, když Pardubice v play off vyřadily Vítkovice a pražskou Spartu, nestačily až v souboji o zlato na Olomouc. Oceněním jeho výkonů byla cena pro nejlepšího brankáře sezony. Po přestupu do Třince v roce 1996 se tým ve dvou sezonách po sobě dostal na medailové příčky.

V roce 2000 při své první zahraniční štaci pomohl Slovanu Bratislava k zisku titulu mistra slovenské extraligy, poté se vrátil do České republiky. Kariéru zakončil v roce 2014 v Trutnově, kterému pomohl k postupu do druhé ligy.

Radovan Biegl odehrál za českou reprezentaci šest zápasů, v roce 1994 se zúčastnil mistrovství světa v Itálii.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři