16.11.2020

Dynamo podruhé doma. V televizním utkání narazí na brněnskou Kometu

Hokejisté Pardubic se po pauze představí podruhé na domácím kluzišti. V enteria areně pardubičtí hokejisté změří síly s Kometou Brno. Utkání začíná 17. listopadu v 17:00. Sledovat jej můžete na stanici ČT Sport.

13. kolo: HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Dynamo porazilo Kometu ve všech posledních pěti vzájemných zápasech.
  • Hosté v posledních dvou utkáních v extralize zvítězili.
  • V dresu Komety se střelecky daří Schneiderovi, útočník Brna má na kontě šest přesných zásahů.

Z kabiny Dynama

Pardubicím vstup do soutěže nevyšel vůbec ideálně. Dynamo má na kontě po osmi odehraných zápasech tři body. Ani domácí prostředí Dynamu nepomohlo k zisku prvních bodů po pauze. „Nedohrávali jsme souboje, nebyli jsme aktivní, neměli jsme dobré bruslení, neměli jsme vůbec nic,“ kritizoval první dvacetiminutovku proti Spartě Patrik Poulíček.

Ve druhé třetině se hra pardubických hokejistů značně zlepšila. Domácí si vypracovali několik možností, ale nedokázali žádnou využít. „Po první třetině jsme se chytli za hlavu, začali jsme bruslit a byli vyrovnaným soupeřem. Vytvořili jsme si šance, které ale bohužel neproměňujeme. V tom je největší problém naší hry,“ dodával nespokojeně pardubický forvard.

Tentokrát čeká Dynamo druhý souboj na domácím ledě po pauze. Do enteria areny přijede Kometa Brno, se kterou mají Pardubičtí skvělou bilanci. Dynamo na Kometu nestačilo naposledy na konci října minulého roku. Následujících pět zápasů pak šly všechny body Východočechům.

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Kantor – Mikuš, Vála, Bučko, Ďaloga, J. Kolář, J. Zdráhal, Nakládal – Zeman, Tybor, Blümel – Anděl, Machač, Claireaux – Svačina, Poulíček, Paulovič – Kusý, Mandát.

Kometa rovněž nezažila příliš vydařený vstup do soutěže. V prvních pěti zápasech Brno pouze jednou vyhrálo nad Českými Budějovicemi. Brňané však svoji hru zlepšili a v posledních dvou kolech zvítězili. „Doufám, že to bude každým zápasem lepší. Jdou teď rychle za sebou, takže všechny týmy se vesměs dostaly do tempa,“ komentoval situaci po zápase s Vítkovicemi brněnský Petr Holík.

Právě v zápase proti Vítkovicím prohrávalo Brno o dvě branky. „Ve třetí části jsme se museli tlačit do útoku, snažili jsme se o kontaktní gól, ale přišel až v závěru v dlouhé přesilovce,“ říkal po střetnutí s Vítkovicemi trenér Kamil Pokorný. Nakonec ale brali svěřenci kouče Libora Zábranského dva body za vítězství po prodloužení. „Když pět minut před koncem prohráváte 0:2 a vezete dva body, vážíte si toho. Pořád si ale myslíme, že nám trochu drhne útočná fáze,“ dodával Pokorný.

Hvězda v týmu soupeře:

Peter Schneider. Rakouský reprezentant posílil Kometu před letošní sezónou. Do Brna přišel devětadvacetiletý útočník ze švýcarského Bielu, kde v osmatřiceti utkáních nasbíral třiadvacet bodů. I v dresu Komety se Schneiderovi daří. Za sedm zápasů se mu podařilo nasbírat osm bodů za sedm branek a jednu asistenci.

Sestava Brna z minulého utkání:

Vejmelka – F. Král, Freibergs, J. Zbořil, Pyrochta, Gulaši, Svozil, Hájek – Zaťovič, P. Holík, Klepiš – Vincour, Rákos, Schneider – Plášek ml., Brabenec, L. Horký – T. Svoboda, Gajarský, Luciani.

Představení soupeře

HC Kometa Brno

Oficiální název klubu: HC Kometa Group, a. s.
Adresa: HC Kometa Group, a. s., Křídlovická 34, 603 00 Brno

E-mail: hckometa@kometagroup.cz
Telefon, fax: 543 245 457

Rok založení klubu: 1953
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 7700 míst
Mistr ligy: třináctkrát (1954/1955, 1955/1956, 1956/1957, 1957/1958, 1959/1960, 1960/1961, 1961/1962, 1962/1963, 1963/1964, 1964/1965, 1965/1966, 2016/2017 a 2017/2018)
V nejvyšší soutěži: od roku 1953 do roku 1980, od roku 1981 do roku 1988, v sezoně 1989/1990, v sezoně 1991/1992, v sezoně 1995/1996, od roku 2009
Názvy klubu: 1953 – Rudá Hvězda Brno, 1962 – ZKL Brno, 1977 – TJ Zetor Brno, 1990 – HC Zetor Brno, 1992 – HC Královopolská Brno, 1994 – HC Kometa Brno, 1995 – HC Kometa BVV Brno, 1996 – HC Kometa Brno

2017/2018 0 – 1 – 0 – 0 – 3 7:10 4:5 2:1P 0:2 2:1
2018/2019 0 – 1 – 0 – 1 – 2 5:10 3:2N 2:0 1:4 1:2 pr.
2019/2020 3 – 0 – 0 – 0 – 1 13:9 1:5 6:2 4:2 2:0
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).