01.03.2019
Patrik Moučka

Dorostenci vyhráli v prodloužení

PARDUBICE — Nejmladší kategorie v Akademii Českého hokeje si připsala další vítězství. Tentokrát porazila v prodloužení Havířov.

První třetina pardubickým mladíkům nevyšla podle představ. Ve druhé třetině tedy doháněli dvoubrankové manko, které se jim podařilo smazat během 11 vteřin a srovnat tak skóre utkání brankami Jana Matušky a Matěje Půlpána. Za stavu 2:2 se došlo až do prodloužení, kdy po 22 vteřinách vstřelil vítězný gól František Formánek.

Branky a nahrávky:24:33 Matuška, 24:44 Půlpán (Kubíček P., Herčík), 60:22 Formánek (Herčík, Kubíček) - 12:50 Becher (Pavlačka, Moškoř), Kubíček (Kremnický, Bárta) . Rozhodčí:Horinek - Kettner, Špringl . Vyloučení:2:1, Chabada osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:60 . Střely na branku:32:41 . Průběh utkání:0:2, 3:2 .

Borovička (Kadlc) - Vojtěch, Vašíček, Kubíček P., Koudelka, Chabada, Špinka, Hebek - Pavlata, Hiemer, Paleček, Herčík, Kubíček J., Formánek, Novotný, Matuška, Půlpán, Štetka

Zlatnický (Nowak) - Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Zmarzlák, Puzoň - Žák, Pavlačka, Fluksa, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Horváth