Defenzívu Dynama vyztuží Jérôme Leduc

25.08.2016 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejový klub Dynamo Pardubice buduje kádr pro novou sezonu, do svých zadních řad získal dalšího obránce ze zámoří. Novou tváří zadních řad je Jérôme Leduc, který poslední čtyři sezony působil v American Hockey League.

„Hledali jsme dalšího konstruktivního ofenzivního obránce nejen pro přesilovou hru, který dokáže svojí aktivitou podpořit útok. Jérôme uzavřel kontrakt s naším klubem do konce této sezony s tím, že máme dohodu o přednostním právu na jejím prodloužení,“ uvedl k jeho příchodu generální manažer klubu Pavel Rohlík.

Jérôme Leduc se bude moci poprvé předvést v dresu Dynama již v sobotním utkání Ligy mistrů v Göteborgu. Klubu se podařilo vyřešit veškeré záležitosti spojené s jeho transferem tak, že jej stihl zapsat na soupisku před její uzávěrkou pro utkání na ledě Frölundy.

„Vše se seběhlo velmi rychle. Když mě oslovil generální manažer Pavel Rohlík z Dynama, ihned jsem zkontaktoval svého nejlepšího kamaráda Alexandra Malleta, jeho reference o této organizaci byly výborné, proto jsem ve svých úvahách upřednostnil pardubickou nabídku,“ řekl kanadský obránce a doplnil: „Generálnímu manažerovi a jeho týmu se povedlo můj transfer vyřešit doslova bleskově. Mám obrovskou radost, že stihl termín pro napsání na soupisku a můžu s týmem odletět na důležité utkání do Švédska.“

Jérôme Leduc

• Post: obránce