Bojovník Tomáš Marcinko pokračuje v Pardubicích

02.06.2015 | Jan Hrabal

PARDUBICE — I v další sezoně bude v Pardubicích působit útočník Tomáš Marcinko. Pracovitý forvard podepsal s vedením hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nový kontrakt. „Zájem o pokračování vzájemné spolupráce byl oboustranný, i my jsme samozřejmě o Tomáše hodně stáli a jsme rádi, že jsme se domluvili,“ řekl sportovní manažer klubu Dušan Salfický.

AUKCE DRESŮ

Tomáš Marcinko přišel na východ Čech na začátku minulé sezony a do pardubické kabiny i pro svůj charakter ihned zapadl. Stal se cennou posilou. „Tomáš má za sebou výbornou sezonu, zdobily jej předpoklady, které nám třeba v týmu i chyběly. On je silovým hráčem i na vhazování a je nesmírně pozitivním člověkem, což je cenná vlastnost i mimo led. Usilovali jsme o jeho služby a jsme rádi, že jsme se domluvili na jejich pokračování,“ nechal se slyšet Dušan Salfický.

„Tomáš nebyl vyloženě bodovým hráčem. V základní části jej poznamenalo zranění z úvodu sezony, v jejím závěru byl daleko produktivnější a jedním z klíčových hráčů našeho týmu. Kdyby jej nezabrzdily zdravotní problémy, tak by nasekal body i v základní části, o tom jsem přesvědčený. Víme o jeho přednostech, snažili jsme se je maximálně využívat. Neznám mnoho obětavějších hráčů třeba do hry v oslabení, kde byl příkladným bojovníkem. Proto jsme stáli, aby u nás zůstal a jsme velmi potěšeni, že se to podařilo,“ pokračoval sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Tomáš Marcinko odehrál v minulé sezoně za Pardubice 54 extraligových utkání, v nich vstřelil sedm branek a přidal dvanáct asistencí. Bodově se vytáhl v play off, kde byl se šesti body (3+3) druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Velmi platný byl v defenzivní činnosti: v sezoně rozdal 49 hitů a zblokoval 58 střel soupeře. Ve statistice Radegast indexu skončil druhý (168 bodů) za Petrem Čáslavou (233).

Udržením Tomáše Marcinka není soupiska uzavřená. „Kádr ještě není kompletní, stále se ještě tvoří, dají se očekávat změny. Jakmile je dotáhneme, budeme rádi informovat,“ doplnil sportovní manažer pardubického klubu.

Tomáš Marcinko

• Post: útočník