HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
03.12.2018
Jan Hrabal

A tým Dynama přebírá Ladislav Lubina, jeho asistenty jsou Petr Čáslava a Richard Král

PARDUBICE — Vedení hokejového klubu Dynamo Pardubice zareagovalo na sérii proher v posledních utkáních a odvolalo Břetislava Kopřivu, Pavla Marka a Otakara Janeckého ze svých funkcí. Hlavním trenérem prvního mužstva Pardubic se stal Ladislav Lubina, jeho asistenty budou Petr Čáslava a Richard Král. Sportovním konzultantem byl jmenován Vladimír Martinec. A mužstvo tak povedou osobnosti spjaté s pardubickým hokejem.

„Věřili jsme, že první změna na postu hlavního trenéra ve spojení s posílením týmu přinese efekt v podobě zlepšení sportovních výkonů a výsledků. To se bohužel nepodařilo a aktuální situace si žádá okamžité řešení. Dosavadním trenérům děkuji za odvedenou práci,“ oznámil předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický s tím, že o jejich další spolupráci bude vedení klubu jednat v dalších dnech.

„Na post hlavního trenéra angažujeme Ladislava Lubinu, po konzultaci s ním budou jeho asistenty Petr Čáslava a Richard Král. Všechny znám velmi dobře, cítím z nich okamžitou energii do těžké práce. Jejich rozhodnutí převzít náš A tým si v celém klubu velmi považujeme. Všichni v organizaci jsme připraveni pokračovat v maximální podpoře a pomoci v úsilí zvrátit dosavadní vývoj sezony,“ pokračoval šéf klubu s tím, že děkuje prezidentu HC Rodos Dvůr Králové nad Labem Vasilisu Teodoridisovi za vstřícnost při jednání o Lubinově okamžitém uvolnění.

Ladislav Lubina se vrací do mateřského klubu, v němž dosáhl na řadu sportovních úspěchů. Po boku Pavla Hynka se spolupodílel na zisku posledního mistrovského titulu v roce 2012. V české nejvyšší soutěži dále vedl pražskou Slavii nebo brněnskou Kometu. Jedenapadesátiletý kouč má zkušenosti ze zahraničních angažmá.

„Vracím se do klubu, ke kterému mám silný vztah. Chci pomoci Dynamu otočit nepříznivý vývoj probíhajícího ročníku. Vážím si Petra Čáslavy a Richarda Krále, že chtějí pracovat po mém boku. Jejich okamžitý souhlas je i pro mě důležitý. Všichni jsme připraveni ihned začít tvrdě pracovat na zlepšení současné situace,“ uvedl po svém jmenování nový hlavní trenér Pardubic.

Petr Čáslava dosáhl na řadu úspěchů včetně zisku mistrovského titulu v roce 2005 nebo dvou stříbrných extraligových medailí. Doplňme, že kolínský rodák, který strávil pět sezon v Rusku, nastoupil k 201 zápasům za národní tým, s nímž v roce 2010 vybojoval titul mistrů světa. Nyní přijímá novou hokejovou výzvu.

„Déletrvající zranění mi neumožňuje se v blízké době vrátit na led. Uvnitř sebe cítím velkou potřebu pomoci týmu a vnímám, že nyní budu pro A mužstvo prospěšnější v nové roli. S Ladislavem Lubinou se znám velmi dobře, je pracovitým a progresivním trenérem, věřím jeho schopnostem. Nás oba i celou kabinu nyní čeká těžká a tvrdá práce. Chci pomoci jemu a tedy i celému klubu. Věřím, že nás v našem úsilí povzbudí i naši fanoušci, jejichž podpora je hlavně v současném období velmi důležitá,“ řekl Petr Čáslava.

Dynamo chce zapojovat do A týmu co nejvíce svých odchovanců, roli asistenta trenéra u prvního mužstva přebírá také Richard Král, jenž zůstává hlavním trenérem Akademie Českého hokeje a juniorského týmu.

„Nabídky vedení klubu si vážím, svou roli vnímám jako propojení mládeže s A týmem s cílem zapojit do něj naše odchovance. Jsem připraven týmu co nejvíce pomoci, na spolupráci s Ladislavem Lubinou a Petrem Čáslavou se těším,“ nechal se slyšet Richard Král po svém jmenování.

V roli sportovního konzultanta se k A týmu vrací Vladimír Martinec, který dovedl pardubické v roli trenéra ke dvěma mistrovským titulům. „Vladimír Martinec, který je připraven nám v této nelehké situaci připraven pomoci, má spoustu zkušeností. Razíme cestu, že více očí více vidí a on je schopen říci spoustu věcí pro zlepšení. Každý hokejový názor je dobrý a nápomocný. Jsme rádi, že pan Martinec kývl na nabídku pomoci,“ doplnil Dušan Salfický.

Nový štáb poprvé povede svůj tým na úterním tréninku od 10.00 hodin ve velké hale, zápasovou premiéru si odbyde v pátečním utkání v Karlových Varech. V ČSOB Pojišťovna ARENĚ se prvně představí při nedělním derby s Mountfieldem HK.