09.12.2018

Hrát srdcem a nechat na ledě vše. Dynamo vyhlíží DERBY #26

PARDUBICE — Stejně jako v minulé sezoně zakončí první polovinu základní části východočeské derby. Napěchovaná ČSOB Pojišťovna ARENA hostí 26. extraligové kolo od 18.20 hodin. Pokladny haly jsou otevřeny od 9.00 hodin.

26. kolo: HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK
  • Dynamo vyhrálo tři z posledních čtyř vzájemných utkání, to poslední 6:4.
  • Mountfield je s 359 trestnými minutami druhým nejvylučovanějším týmem soutěže, v této statistice čtvrté Dynamo jich má o 19 méně.
  • Pardubice zablokovaly již 330 střel soupeře, nejvíce v Tipsport extralize, Hradec Králové o 117 méně a je v tomto žebříčku předposlední.
  • V Pardubicích bylo na novodobá východočeská derby vždy vyprodáno.
Neděle 9. prosince 2018 od 18.20 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA, Pardubice

DERBY #26 přináší bezpečnostní opatření

O východočeský souboj panuje tradiční vyšší zájem fanoušků, dle vývoje předprodeje jej bude sledovat zaplněná ČSOB Pojišťovna ARENA. Hala bude otevřena již 80 minut před začátkem utkání, tedy od 17.00 hodin. Více informací o bezpečnostích opatřeních čtěte zde.

Hokejová tombola

V ČSOB Pojišťovna ARENĚ můžete nejen fandit Dynamu, ale taky vyhrát až 50 000 korun na každém utkání. Do hry dostane všechny fanoušky tiket za pouhých 50 korun a navíc tím podpoří dobrou věc svého klubu.

Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit uvnitř ČSOB Pojišťovna ARENY u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Fanoušci si budou moci zakoupit libovolné množství tiketů. Celkem tedy může být vybrána částka až 100 000 korun. Ne nadarmo se tombola jmenuje 50:50. Celková částka se totiž následně vydělí dvěma a každá z těchto polovin poslouží na zcela jiný účel.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů.

A tým Pardubic vedou od začátku tohoto týdne noví trenéři. Svěřenci Ladislava Lubiny a Petra Čáslavy, triumvirát na trénincích doplňuje Richard Král, předevčírem předvedli v Karlových Varech herně zlepšený výkon, v některých pasážích soupeře přehrávali, nakonec prohráli 3:4.

„První inkasovaná branka byla pro nás trochu šokem, probrali jsme se z toho. Škodou je, že jsme ani jednou nešli do vedení, neustále jsme dotahovali,“ vrátil se krátce k utkání v KV Areně nový asistent trenéra Petr Čáslava.

V sobotu dopoledne absolvovali Východočeši tréninkovou jednotku v malé hale. „Vybruslili jsme páteční utkání v Karlových Varech, přece jen jsme se domů vrátili až pozdě v noci. Dále jsme pracovali na naší hře v útočné třetině, věnovali jsme se střelbě obránců,“ prozradil vynikající obránce s tím, že trenéři chtějí po hráčích maximální zjednodušení hry: „Je třeba si vytvořit tlak do brány v obranném pásmu. Toto nám chybí, pak nedáváme góly. Bez toho nejde vyhrát.“

Noví trenéři povedou svůj tým poprvé doma hned při východočeském derby. „Očekávám vyhecovaný zápas před zaplněnými tribunami naší arény. Chceme hráče připravit tak, aby ze sebe odevzdali to nejlepší. Derby je třeba hrát srdcem, přejeme si, ať kluci na ledě nechají všechno. Určitě nám pomohou naši fanoušci,“ doplnil Petr Čáslava.

Mountfield HK půjde do DERBY #26 posílené výhrou 2:1 v prodloužení z pátečního souboje s Mladou Boleslaví. „Zápas byl dost vyrovnaný. Od Mladé Boleslavi jsme takový styl hokeje čekali, jelikož jsme s nimi už jednou hráli a i minule to bylo dost podobné. Mají hráče, kteří velmi dobře bruslí a jsou poctiví. Gólů moc nepadlo, takže dvou bodů si vážíme, i když ke třem jsme byli docela blízko,“ řekl pro www.mountfieldhk.cz obránce Dominik Graňák.

„Lhal bych, kdybych řekl, že jsme všichni stále svěží. Ne každý den máme plnou nádrž, ale to je pro všechny mužstva stejné, takže se na to vymlouvat nemůžeme. Před sebou teď máme poslední zápas před přestávkou, který je velmi důležitý jak z hlediska bodové matematiky, tak proto že je to místní derby, které se sleduje ještě více než jiné zápasy,“ prohlásil.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Hamerlík – Holland, J. Mikuš, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Miromanov – P. Sýkora, Bubela, Treille – Skokan, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, M. Procházka – Kusý, Poulíček, Machala.
Mountfield HK Maxwell – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Miškář, Bičevskis, Rákos – Vopelka, Nedvídek, Bezúch.

Představení soupeře

Mountfield HK

Oficiální název klubu: Mountfield HK, a. s.
Adresa: Komenského 1214, 500 02 Hradec Králové

E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Telefon, fax: 495 512 202, 495 512 202

Rok založení klubu: 2013 (sloučení klubů Královští lvi Hradec Králové /1925/ a HC Mountfield /2006/)
Klubové barvy: černá, bílá a červená
Kapacita stadionu: 6890 míst (z toho 3655 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1993/1994 a od roku 2013
Názvy klubu: 1925 – BK Hradec Králové, 1948 – Sokol Škoda Hradec Králové, 1952 – Spartak Hradec Králové ZVÚ, 1976 – TJ Stadion Hradec Králové, 1992 – HC Stadion Hradec Králové, 1994 – HC Lev Hradec Králové, 2000 – HC Hradec Králové, 2003 – HC VČE Hradec Králové, 2007 – HC VCES Hradec Králové, 2013 – Mountfield HK

2018/2019 1 – 0 – 0 – 0 – 0 6:4 6:4
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).