22.04.2017
Jan Hrabal

Růža chytá parádně, chválil Lukáš Nahodil brankáře Dynama

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Důležité tříbodové vítězství přivezli hokejisté Pardubic z jihu Čech. Dynamo vyhrálo na ledě Motoru 3:1, třetí gól do opuštěné branky vsítil Lukáš Nahodil čtyřicet sekund před koncem duelu. Jeho trefa byla čtvrtou v prolínací soutěži.

„Od červené čáry jsem šlapal vodu a modlil jsem se, abych dovezl puk co nejblíže a neměl finální střelu tak těžkou. Možná se to zdá, ale taková pozice je nevyzpytatelná, modlil jsem se, abych to trefil a pánbůh zaplať, že se to podařilo!“ okomentoval svou branku, která uzavřela gólový účet veledůležitého střetnutí.

Pardubice nyní mají extraligový osud ve svých rukou. Porazí-li v neděli v zaplněné Tipsport areně Duklu Jihlava, uchovají si svou příslušnost v tuzemské elitě, kam se celek z Vysočiny v pátek po dvanácti letech vrátil.

„Bude to ještě těžké, nic není rozhodnuté. Bude to boj do posledního zápasu, potřebujeme doma porazit Jihlavu. Máme to ve svých rukách a musíme si to uhrát sami. Jihlava bude těžký soupeř, ostatně žádný účastník baráže nebyl lehkým protivníkem,“ konstatoval Lukáš Nahodil.

„Rozhoduje sice až poslední kolo, my jsme hlavně rádi, že si to můžeme uhrát sami. Baráž je dlouhá a letos je neskutečně vyrovnaná. Za tři body z Českých Budějovic jsme vděční. Hotovo zdaleka není, máme doma Duklu, kterou musíme porazit. Vítězství v Českých Budějovicích nás posunulo dál a že můžeme bojovat o setrvání Dynama v extralize. To je náš cíl v baráži!“ prohlásil třebíčský rodák.

Respekt spoluhráčům za vylehání a ubránění oslabení!

Ale zpět k poslednímu utkání: velikou oporou Pardubic byl brankář Martin Růžička. Odchovanec pustil za svá záda pouze Vlčkovu teč v závěru, jinak pochytal pětadvacet střel hokejistů Českých Budějovic!

„Růža byl parádní! Držel nás celý zápas, chytal neskutečně! Po první třetině jsme přestali hrát naši hru a najednou měl Motor šance, na ledě létal. Pro nás bylo obtížné se do utkání vrátit, Martin nás držel a klobouk dolů před jeho výkonem,“ chválil jej.

V první třetině čelil strážce pardubické branky pouze třem střelám, ve druhé třinácti a ve třetí deseti! Dynamo ale dokázalo závěrečný tlak Motoru ustát i díky špatnému střídání domácích v čase 58:40.

„Já jsem si nevšiml, že hrají v sedmi. Klobouk dolů před rozhodčími, že to přesně pohlídali. Vypadalo to, že hrají docela v klidu… Tohle se mi ještě nestalo. Respekt i spoluhráčům, jak oslabení vylehali a ubránili,“ prohlásil Lukáš Nahodil.

V témže momentu navíc přišla nečekaná patnáctiminutová přesilovka poté, co Filip Novák prostřelil plexisklo za bránou… „V kabině jsme přemýšleli nad všemi variantami, které mohly České Budějovice sehrát a zkusit. Věřím, že jsme byli na všechno připraveni, k hokeji takové okamžiky patří, může se to stát. Odpočinuli jsme si a řekli, co bylo potřeba,“ doplnil.