12.02.2015
Jan Hrabal

Radoslav Tybor: Ztracené body chceme získat v Brně

PARDUBICE — První utkání po reprezentační přestávce se hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice příliš nepovedlo. Východočeši nestačili ve středečním duelu se Zlínem 2:3.

Letošní statistiky Radoslava Tybora
Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
43 14 25 39 +3 20

„Prohráli jsme, to není dobré. Čekali jsme, že Zlín bude nepříjemný soupeř, který bude hlavně bránit a že výsledek bude o gól, o dva. Bohužel nakonec nepříznivý pro nás…“ řekl pardubický forvard Radoslav Tybor.

Zatímco v prvních dvou letošních zápasech byly úspěšnější Pardubice, odvety získali Valaši. „Na začátku sezony nebyli v defenzívě tak dobří, teď to byli zase oni. Těžko jsme se dostávali skrze střední pásmo. Věděli jsme, že zápas nebude na šance bohatý, o to jsme měli produktivnější. Ve třetí třetině jsme jich pár měli, ale nakonec udeřili oni a neměli jsme mnoho času na srovnání,“ nechal se slyšet.

Pardubičtí hokejisté prohrávali 0:2, ve druhé a třetí třetině jednou skórovali a srovnali stav. „Když je to 2:2 pět minut před koncem, tak sice chce každý zápas urvat zápas na svou stranu, ale myslí také na prodloužení. Bod mohl být zlatý a druhý jsme mohli urvat v nastavení, takhle nemáme nic,“ posteskl si pardubický útočník.

Zatímco v posledních zápasech se Východočechům poměrně dařily přesilové hry, proti Zlínu se prosadili pouze jednou. Jak se nakonec i vzhledem k vytvořeným šancím ukázalo, bylo to málo… „Dvakrát po sobě jsme na tréninku něco secvičovali, měli jsme tam pár signálů, ale je pravdou, že početní výhody nám ve středu vůbec nešly. I ty rozhodly o naší porážce,“ souhlasně přikyvoval.

Nemůžeme hrát v Brně otevřený hokej

Tabulka Tipsport extraligy se okolo klíčového šestého místa, které Pardubice drží, pořádně scvrkla… „Každý zápas je jakoby play off. Chceme do něj postoupit z co nejlepší pozice a udržet první šestku. Do každého utkání musíme jít na sto procent,“ řekl Radoslav Tybor.

„Taktika je důkladnější, každý tým nechce udělat chybu a ví, že není mnoho bodů ve hře. Každý má v hlavě, že jde do tuhého, ještě nás čeká sedm utkání v základní části do konce, chceme jich vyhrát co nejvíce,“ pokračoval slovenský kanonýr.

Získat ztracené body chtějí Pardubice v pátek v Brně. „Nemůžeme tam jet hrát otevřený hokej, ale spíše je třeba hrát odzadu a nepříjemně jako proti nám hrají ostatní týmy. Věřím, že nám vyjdou protiútoky a budeme úspěšní,“ uzavřel Radoslav Tybor.