3.9.2015

Dynamo sahalo po naději na postup, přišlo o ni v čase 59:40!

KARLSTAD — Výborný zápas se smolným koncem sehráli hokejisté Dynama Pardubice na ledě Färjestadu. Díky přesilovkám šly Pardubice ve druhé třetině po brankách Marcinka a Svobody do dvoubrankového vedení, i po soupeřově snížení pak držely těsný náskok až do závěrečné minuty. Jenže v čase 59:40 vypálil John Persson a vyrval Pardubicím naději na postup do další fáze Ligy mistrů. Prodloužení pak rozhodli domácí v přesilovce.

Liga mistrů, 3. kolo, čtvrtek 3.9.2015, Löfbergs Arena

Färjestad

4:3p
0:0, 0:2, 3:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 49:19 Linus Persson (Johansson; 4/5), 53:50 Earl (5/5), 59:40 John Persson (6/5), 63:07 Gulaš (Nygren; 4/3) – 21:52 Marcinko (Bokroš; 4/5), 29:43 Svoboda (Nahodil; 4/5), 53:19 Tybor (Nahodil, Svoboda; 5/5). Rozhodčí: Strömbergsson – Culum, Gustavsson (všichni Švédsko). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2792. Střely na branku: 39:25 (12:9, 8:8, 15:6 – 4:2). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. 2:3, 4:3.
Färjestad: Haugen – Holos, Tollefsen, Nygren, Skogs, Erixon, Gunnarsson, Arell – Roymark, Johan Persson, Wallin – Linus Persson, Ryno, Johansson – Earl, John Persson, Gulaš – Nygard, Ejdsell, Eriksson – Asplund.
Dynamo Pardubice: Kristan – Štajnoch, Čáslava, Gregorc, Ščotka, Šeda, Bokroš, Zdráhal – Sýkora, Rolinek, Poulíček – Tybor, Nahodil, Svoboda – Kaut, Marcinko, Havlík – Půhoný, Kolář, Voženílek.

Po dvou porážkách na domácím ledě potřebovali hokejisté Dynama v Karlstadu bezpodmínečně vyhrát za tři body, aby si uchovali naději na postup do další fáze Ligy mistrů. Všechny ostatní varianty by jim definitivně zavřely dveře. K důležitému duelu nemohl nastoupit Jan Starý, kterého v první formaci nahradil Patrik Poulíček.

Pardubice začaly odvážně a už zkraje druhé minuty měl tutovou šanci Kaut, svůj samostatný únik však zakončil jen do Haugena. Slušný nástup otupil až faul Marcinka, jehož trest ale pardubičtí hráči v poklidu přestáli.

První vážnější možnost si švédský tým připravil až v 11. minutě, kdy si mezi kruhy nabruslil Earl a jen těsně minul branku Dynama. Na druhé straně vymyslel Kolář solidní pozici pro Půhoného, ten však Haugenův beton nepřetlačil.

Branky začaly padat až po přestávce, Dynamo se dostalo na koně díky přesilovkám. Tu první využil ve 22. minutě Tomáš Marcinko, který bleskově dorazil ránu Bokroše – 0:1. Hned poté mohl navýšit skóre Sýkora, jenže při úprku na Haugena nezamířil přesně.

Dynamo si schovalo radost do další početní výhody. V polovině utkání napřáhl na modré čáře Jakub Svoboda a jeho bomba proletěla do sítě – 0:2.

Domácí hráči s dvoubrankovou ztrátou zabrali a také oni si vysloužili přesilové hry, dokonce i 45 vteřin v pěti proti třem. Kristan dvakrát skvěle vychytal Ryna, jednou mu pomohlo i štěstí, když švédský hráč netrefil odkrytou branku. Dynamo tak horké chvilky přestálo.

Färjestad postupně přidával na tempu a pardubičtí hráči museli myslet hlavně na defenzivu, zvlášť při další přesilovce soupeře. Švédský tým si ale přes viditelnou převahu dlouho nedokázal připravit vyloženou šanci.

To paradoxně změnila až přesilovka Pardubic. Při vyloučení Gulaše totiž Johansson využil chyby v rozehrávce Dynama a předložil kotouč Linusi Perssonovi, který sám před Kristanem nezaváhal – 1:2.

Pardubice odpověděly nejlépe, jak mohly. Nahodil zpoza branky nahrál najetému Radoslavu Tyborovi, jenž ranou z první vrátil svým barvám dvoubrankový náskok – 1:3.

Ovšem tento stav vydržel jen 31 vteřin. V čase 53:50 využil Robbie Earl zaváhání hostujících zadáků a nadvakrát dostal kotouč do branky – 2:3.

Pardubice pak pečlivě bránily těsný náskok a nepouštěly Färjestad k soustavnému tlaku. Vše směřovalo k první výhře Dynama, jenže… Pouhých 20 vteřin před třetí sirénou, kdy už domácí hráli bez brankáře, si vzal kotouč John Persson a jeho střela z mezikruží propadla do sítě – 3:3.

Dynamo potřebovalo vyhrát ještě v základní části, a tak zkusilo kratinkou hru bez brankáře, ovšem šanci si nevypracovalo. Tím skončily veškeré naděje. Prodloužení pak rozhodl při přesilové hře Milan Gulaš, který na zadní tyči dorazil odražený kotouč – 4:3.