3.3.2016
Jitka Čechová, Jan Hrabal

Třetina a dost. Junioři uhájili výhru v Mladé Boleslavi

MLADÁ BOLESLAV — Z jasného zápasu se vyklubalo pořádné drama, ale na vítězství juniorů Dynama to nic nezměnilo. Pardubičtí mladíci vezou tři body z Mladé Boleslavi, kde vyhráli 4:3. V první třetině se prosadili Jakub Martinec, Radek Velinský, Dominik Dušek a Denis Kusý, zápas tedy rozjeli znamenitě, jenže Středočeši se nevzdali, postupně snížili na rozdíl jediné branky. To bylo ale vše – hosté si výhru nenechali vzít.

DHL extraliga juniorů, 45. kolo, čtvrtek 3.3.2016, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

3:4
0:4, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 26:04 Prokop (Rypar), 35:44 Prokop (Planý, Mašek), 59:12 Průšek (Motloch, Žalud) – 7:39 Martinec (Kučera, Velinský), 9:20 Velinský (Dušek, Martinec), 14:27 Dušek (Velinský), 17:15 Kusý (Krajňák, Beran). Rozhodčí: Bejček – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:4. Diváci: 65. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 0:4, 3:4.
Mladá Boleslav: Groh (20:00 Haas) – Červinský, Marček, Mašek, Mattis, Tůma, Žalud – Borovec, Kerda, Motloch, Němec, Pätoprstý, Planý, Prokop, Průšek, Rypar, Sedmík.
Dynamo Pardubice: Červený – Beran, Faltys, Nedbal, Horyna, Benýšek, Kučera, Šklíba – Pipek, Krajňák, Kusý – Rohlík, Hoskovec, Panna – Dušek, Martinec, Velinský – Barkóci, Hlaváček.

Úvod zápasu mezi Mladou Boleslaví a Pardubicemi vypadal doslova nemastně neslaně. Brankáři si na puk sáhli až po několika minutách hry a to ještě v okamžicích, které lze jen stěží nazvat skutečnými šancemi. První větší vzrušení tak přišlo prakticky až v 8. minutě – dá se ale říct, že odstartovalo vše ostatní. Hostujícímu celku bylo přiznáno trestné střílení, které sice Hoskovec neproměnil, úlevou oddechující Bruslaři ale podcenili následující vhazování a hráči z města Perníku tak šli přeci jen do vedení střelou Jakuba Martince – 0:1.

A tím to všechno začalo. Do dvou minut lovil Groh ze své sítě kotouč podruhé, tentokrát po trefě Radka Velinského – 0:2. Od toho momentu už Středočeši jen tahali za kratší konec provazu s takřka nulovou potencí v útočném pásmu.

V 15. minutě pak domácí obranu vykoupali Velinský s Dominikem Duškem – 0:3, a korunu zoufalství domácích nasadil chvíli před koncem úvodní části Denis Kusý – 0:4.

Do druhé třetiny Boleslavští vkročili s jiným brankářem, Groha nahradil teprve šestnáctiletý Radek Haas. Jinak i reprezentační brankář měl zafungovat jako „nakopávadlo“ – a povedlo se. Středočeši najednou působili mnohem dravějším dojmem, už v prvních okamžicích se v solidní šanci objevil Borovec. Pardubice byly zřejmě poněkud překvapené, protože hned v úvodu dvakrát po sobě faulovaly. Dvojnásobné početní výhody sice Bruslaři nevyužili, alespoň v klasické přesilovce jim ale dal naději Jan Prokop – 1:4.

Vůbec první přesilovku si měli zahrát i hosté, trestuhodně se jim ale nepovedla a mohli být rádi, že Motlochovi se jeho odpískané trestné střílení nepodařilo využít stejně jako v první části Hoskovcovi. Stále sebevědomější domácí ale začínali tušit, že nějak by to přeci jen jít mohlo. A šlo. Ve 36. minutě se toho večera podruhé trefil Jan Prokop – 2:4. Byly to tak najednou Pardubice, kdo po suverénní první třetině tápaly, což se trenéři Boleslavi ještě snažili podpořit vybráním oddechového času.

Do třetí třetiny vkročili hosté poněkud víc vědomi si vlastní zranitelnosti a oproti úvodu té druhé působili ostražitěji. Šance Rohlíka a Panny to koneckonců potvrdily. Pozadu ale nezůstávali ani domácí, agilně se vlastně v celé poslední dvacetiminutovce projevoval Planý. Chybou Boleslavi mohla být hra v šesti, Východočeši toho ale v přesilové hře mnoho nepředvedli.

Největší drama tak nakonec přinesl až samotný závěr, kdy boleslavští trenéři odvolali brankáře a zkusili hru v šesti. A vyplatilo se! Hlavní rozhodčí sice nejprve gól neuznal, posléze si ale zavolal brankového, který v poklusu dorazil k časomíře, kde hlavnímu arbitrovi potvrdil, že to trefa byla. Za Červeného záda ji na 3:4 poslal Milan Průšek. V posledních sekundách hry se ještě Středočeši snažili o úplné vyrovnání, leč marně.