1.3.2014
Patrik Moučka

Starší dorostenci získali proti Havířovu bod, postup do play off mají ve svých rukou

PARDUBICE — Na soupeřovu bránu vyslali za 65 minut 50 střel, ujala se jediná z hole Denise Kusého… Starší dorostenci prohráli doma s Havířovem 1:2 po samostatných nájezdech, i když jsou v extraligové tabulce na nepostupové pozici, mají vklínění se do elitní čtyřky ve své moci. Příští víkend ve Vsetíně, respektive Olomouci, rozhodne!

Extraliga staršího dorostu, 42. kolo, sobota 1.3.2014, ČEZ Arena (Pardubice)

Havířov

1:2sn
0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 46:32 Kusý (Vála) – 54:30 Bednář (Pořízek), rozhodující samostatný nájezd Bednář. Rozhodčí: Kukeně – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7. Bez využití:. Diváci: 70. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Husár (na třetí samostatný nájezd F. D. Petric) – Faltys, Franc, Horyna, Kučera, O. Petric, Rudy, Vála – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Jajcay, Krejčík, Kusý, Martinec, Musil, Panna, Rohlík, Velinský.
Havířov: Šimeček – Dudek, Ďurkáč, Heinzl, Chroboček, Kiss, Šteffko, Trombik – Bednář, Cihlář, Fejko, Hendrych, Kurovský, Moravčík, Orság, Pacas, Polak, Pořízek, Sap, Wróbel.

Celý zápas se hrál ve vysokém nasazení. Nechyběly střety, gólové příležitosti i pohledné akce. První gólovou příležitost měl na holi Filip Havrda, který dostal nahrávku na vzdálenější tyč, ale puk proletěl až do rohu kluziště.

V 8. minutě zahrozili i hosté, když se po skrumáži před brankou musel po puku natahovat Ota Husár, který následně zabránil jasné gólové příležitosti. Pardubice měly v první třetině možnost tří přesilových her, ale ani jedna nevedla ke změně skóre.

Ve druhé třetině měli domácí hráči lehkou bruslařskou převahu a měli jsme možnost zhlédnout několik pokusů, které nebyly daleko od první branky utkání. Ve 24. minutě předvedl Ota Husár svůj um, když musel nadvakrát likvidovat pokus Havířova.

Pardubičtí dorostenci přinesli odpověď záhy, když dva na jednoho ujížděli společně Ondřej Panna s Filipem Havrdou, ale druhý jmenovaný v důležité chvíli promáchl a netrefil puk, jak si představoval. Další útok vedl Krištof Fejko, který ujel z levého křidla a zkusil překvapit Otu Husára střelou, ten byl ale připraven.

Druhá třetina přinesla Pardubicím tři přesilové hry, ale ani teď se v početní výhodě neprosadily.

Divácké oko potěšila až třetí třetina, kde se nádhernou individuální akcí prosadil Denis Kusý a poslal Pardubice do vedení – 1:0.

V 54. minutě mohl náskok Pardubic zvýšit Michal Musil, který se objevil po nahrávce Matěje Krejčíka, sám před hostujícím brankářem, ale klička do bekhendu nebyla tou správnou volbou k dosažení cíle.

Osudová chvíle pro další vývoj utkání přišla o minutu později. K puku se dostal Lukáš Bednář, který si nabruslil za pardubické obránce a kličkou mezi nohy vyrovnal stav utkání – 1:1.

Zápas mohl otočit Fejko, který ale v úctyhodné příležitosti minul puk, ten se odrazil až k Jakubu Dudkovi, jenž ostrou ranou z voleje trefil pouze tyč, v závěru základní hrací doby nevyužili hosté přesilovou hru.

Oba týmy mohly rozhodnout zápas v prodloužení, první vážnější šanci měl Miroslav Rohlík, na opačné straně se neprosadil Kryštof Fejko.

V samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté, když Otu Husára překonal Lukáš Bednář a ve třetí sérii uspěl Radek Pořízek proti Filipu Danieli Petricovi. Naopak domácí Denis Kusý a Filip Zadina se neprosadili.