2.10.2015
Adam Joska

Starší dorostenci vyhráli potřetí v řadě, Letňany porazili 3:1

PARDUBICE — Šest zápasů – pět výher. Taková je bilance starších dorostenců Dynama Pardubice po pátečním kole. V něm doma vyhráli nad Letňany 3:1, o branky se podělili Viktor Martínek, Matěj Štefka a Ondřej Matýs. Třiadvacet střel soupeře pochytal Milan Klouček.

NOEN extraliga staršího dorostu, 9. kolo, pátek 2.10.2015, Tipsport arena

Letci Letňany

3:1
1:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 9:14 Martínek (Trejbal, Roubal), 43:18 Štefka (Trejbal, Kubišta), 45:14 Matýs (Martínek) – 20:34 Rousek (Řepík, Kučera). Rozhodčí: Horinek – Blümel, Pechánek. Vyloučení: 5:4, navíc Martínek (Dynamo Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Trejbal, Žouželka, Mert, Javůrek, Boček, Leder – Paliesek, Blümel, Machala – Štefka, Pochobradský, Šeliga – Matýs, Roubal, Martínek – Syrovec, Petrus, Kubišta.
Letci Letňany: Špirek – Antoš, Brabec, Gebell, Gonos, Grauer, Hanuš, Kolenatý, Pařík – Danov, Fabiánek, Kučera, Lauko, Mařík, Nedorost, Řepík, Rousek, Satran, Sklenář.

Vstup do zápasu vyšel lépe Pardubicím, jejichž první střelu po čtvrt minutě hry zastavila až tyčka. V 10. minutě už se domácí mohli radovat z první vstřelené branky, když se po přihrávce od Trejbala prosadil z levého kruhu pro vhazování Viktor Martínek – 1:0.

Ve zbytku první třetiny se už ani jeden z celků nedokázal prosadit, přestože rozhodčí odpískal tři vyloučení. Východočeši nastoupili na začátek druhé části hry později, za což dostali dvouminutový trest. Letňany dokázaly přesilovku využít, o vyrovnání se postaral po střele Řepíka z dorážky Lukáš Rousek – 1:1.

Do třetí dvacetimminutovky vstoupilo naopak lépe Dynamo, které se se ujalo zpět vedení po čtyřech minutách hry. Trejbal opět nahrával a následně pálil přesně z levé strany kluziště Matěj Štefka – 2:1.

Ve 46. minutě vyslal Martínek přesným pasem do rychlého útoku po levé straně Ondřeje Matýse, jehož pokus se sice otřel o brankáře Špirka, ale skončil v síti – 3:1.

O minutu později mohl snížit Rousek, který stál zcela osamocený v mezikruží, kam také dostal přihrávku, ale proti rychlé střele Klouček pohotově zakročil. V 54. minutě se dral do zakončení Martínek, který byl na poslední chvíli sražen k ledu Paříkem, rozhodčí ale udělil pouze dvě minuty za podražení. Po skončené přesilové hře následovala obdobná situace i na druhé straně, kde byl Martínkem sražen k ledu Rousek. Hlavní arbitr nařídil trestné střílení a navíc dal pardubickému utočníkovi trest pět minut plus do konce utkání. Při nájezdu se Dominik Řepík rozjel rychle proti gólmanovi, jenže zamířil pouze do jeho betonů.

Letcům se nedařilo dlouhou početní výhodu využít, až pět vteřin před sirénou zazvonila pardubická horní tyčka. Starší dorostenci Dynama si tak připsali třetí výhru v řadě, naopak Letňany již sedm utkání nevyhrály.