5.2.2016
Adam Joska

Starší dorostenci rozstříleli Vsetín

PARDUBICE — Pardubičtí sice jako první inkasovali v 8. minutě, ještě v první třetině ale dokázali otočit vývoj utkání. Nakonec potvrdili starší dorostenci Dynama roli favorita a jasně porazili Vsetín rozdílem šesti branek.

NOEN extraliga staršího dorostu, 39. kolo, pátek 5.2.2016, Tipsport arena

Vsetín

7:1
2:1, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 12:56 Machač (Paliesek, Šeliga), 13:20 Blümel (Petrus, Štefka), 24:39 Trejbal (Pochobradský, Matýs), 37:23 Šeliga (Boček, A. Leder), 38:36 V. Leder (Trejbal, Syrovec), 56:52 Machač (Šeliga, V. Leder), 5818 Blümel (Syrovec, Matýs) – 7:45 Wolf (Koňařík). Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 44:19. Průběh utkání: 0:1, 7:1.
Dynamo Pardubice: Jánský – Trejbal, V. Leder, Žouželka, Mert, Boček, A. Leder – Petrus, Blümel, Štefka – Martínek, Roubal, Kubišta – Machač, Paliesek, Šeliga – Syrovec, Pochobradský, Matýs.
Vsetín: Herman – Augustin, Kollár, Krůžela, Nadymáček, Ondračka, Pařízek, Richter, J. Weintritt – Dubnický, Hrňa, Humplík, Koňařík, Kovář, Půček, Sušeň, M. Weintritt, Wolf.

Domácí byli sice v úvodu v útoku aktivnější, ale jako první se prosadil Vsetín, z rychlého protiútoku v 8. minutě otevřel skóre utkání Petr Wolf – 0:1.

Ve 13. minutě se Dynamu podařilo vyrovnat, když gólman Herman nestal přímo u pravé tyčky, čehož využil Michal Machač, jenž napálil kotouč do brankáře a od něj se odrazil za brankovou čáru – 1:1.

O minutu později Pardubičtí otočili vývo utkání, po Petrusově nahrávce zakončoval z první z předbrankového prostoru Matěj Blümel přesně mezi betony gólmana – 2:1.

Ondřej Trejbal ve 25. minutě odčinil své přechozí vyloučení, natlačil se s kotoučem až před branku a následně ho poslal mezi betony Hermana – 3:1.

Východočeši byli aktivnějším týmem a ve 38. minutě se radovali s další branky. Viliam Šeliga projel vsetínskou obranou, poté už jel jen tváří v tvář proti brankáři, který inkasoval opět po zakončení mezi betony – 4:1.

O minutu později potrestalo Dynamo vyloučení Michala Weintritta. Trejbalovu tvrdou ránu příklepem po ledě tečoval přesně do pravého horního rohu branky Václav Leder – 5:1.

V polovině třetí periody se nejprve do slibné šance dostali domácí, jenže po Pochobradského nahrávce nedokázal Matýs nasměřovat kotouč do částečně odkryté branky. Poté pláchl pardubické obraně Dubnický, jehož rána zápěstím se odrazila od horní tyčky do ochranné sítě. Nakonec se prosadilo Dynamo v 57. minutě, když skóroval z předbrankového prostoru Michal Machač – 6:1.

Minutu před třetí sirénou mířil Syrovec mezi betony Hermana, tomu puk mezi nimi propadl a za brankovou čáru ho nakonec poslal Matěj Blümel, který tak uzavřel gólový účet zápasu – 7:1.