15.12.2017
Vojtěch Drbohlav

Sedmá výhra v řadě! Junioři získali dva body v Mladé Boleslavi

MLADÁ BOLESLAV — Výborná série nejstarších hráčů Akademie ČSLH pokračuje: junioři Dynama dokázali zvítězit i v Mladé Boleslavi, upevnili tak své postavení v elitní čtyřce tabulky DHL extraligy juniorů. Východočechům se povedl nástup do utkání, po brankách Vojtěcha Veverky a Dominika Duška vedli v desáté minutě již o dvě branky, po snížení domácích se trefil Jakub Hoskovec v polovině základní hrací doby. Mladá Boleslav pak dokázala dvěma trefami dovést zápas do prodloužení, v jeho polovině ale rozhodl o pardubické výhře Dominik Dušek svou druhou trefou v utkání.

DHL extraliga juniorů, 24. kolo, pátek 15.12.2017, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

3:4p
0:2, 2:1, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 24:50 Flynn (Maršoun), 34:51 Flynn (Najman, Jirásek), 42:49 Jindra z trestného střílení – 4:36 Veverka (Zukal, Hoškovec), 9:06 Dušek, 29:18 Hoskovec (Veverka, Zukal), 62:41 Dušek (Hoskovec). Rozhodčí: Beránek – Maštalíř, Marek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
Mladá Boleslav: Krofta – Linhart, Uřidil, Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Dvořák, Tóth, Grim, Najman, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Maršoun.
Dynamo Pardubice: Janský – Pražák, Faltys, Žouželka, Zukal, Mert, Javůrek – Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Petrus, Štefka, Koffer, Dušek, Veverka, Kubišta, Matýs, Zídek, Černý.

Začátek zápasu vyšel mnohem lépe pardubickým hráčům. Ti šli už v páté minutě do vedení poté, co vystřelil od modré čáry Lukáš Zukal a puk ještě tečoval přesně pod břevno exboleslavský Vojtěch Veverka. Bruslaři sice hráli dvě přesilové hry, jenže ty zůstaly nevyužity.

Naopak to byli znovu hosté, kterým se dařilo. V deváté minutě se puk dobře odrazil k Václavu Zídkovi, jenž jel sám na bránu, ale nakonec smolně trefil jen pravou tyč. Netrvalo dlouho a po další hrubé chybě ujížděl na Michala Kroftu Dominik Dušek. A ten už byl úspěšný. Podařilo se mu dostat puk pod ležícím brankářem za brankovou čáru. Po zbytek první třetiny se toho moc nezměnilo.

Středočeši do druhého dějství vlétli a dokázali se i prosadit, a snížit tak na 1:2. Z pravého kruhu překonal pardubického gólmana Oscar Flynn. Po několika minutách už ale znovu převzali otěže zápasu hosté, kteří znovu odskočili Bruslařům na rozdíl dvou gólů. Sám směrem na brankáře ujížděl Vojtěch Veverka, přičemž následně se po přesné dorážce radoval jeho spoluhráč Jakub Hoskovec – 1:3.

Ve 33. minutě jeli Boleslavští dva proti jednomu, jenže Petr Maršoun se ke střele dostal, když bylo pozdě. Jan Janský se stačil přesunout. Netrvalo však dlouho a domácím se podařilo znovu snížit na rozdíl jednoho gólu. Postaral se o to znovu ve formě hrající Oscar Flynn, který na gólmana Dynama vyzrál střelou z levého kruhu – 2:3.

I v úvodu třetí třetiny hráli Středočeši přesilovou hru, jenže ani tu nedokázali využít. Další faul Pardubic už ale Bruslaři využili. Jan Jindra ujížděl na bránu, jenže jej podrazil Lukáš Zukal. Hlavní rozhodčí Beránek následně nařídil trestné střílení. To se Jindrovi povedlo a po střele z pravého kruhu se radoval z proměněného nájezdu a zároveň vyrovnání na 3:3.

Ve zbytku třetí třetiny měli možná i nadále o něco více ze hry pardubičtí hráči, ale domácí držel ve formě chytající Michal Krofta. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, v něm měl zprvu velkou šanci Oscar Flynn, tomu se ale hattrick vstřelit nepovedlo. Naopak to byli Pardubičtí, kteří si odvezli druhý bod. V prodloužení se dostal do úniku Dominik Dušek a rozhodl přízemní střelou – 3:4. Vítězná šňůra Pardubic tedy zůstala nepřerušena, zatímco Mladoboleslavští znovu prohráli.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „ Jsme zklamaní z první třetiny. Z naší strany to byla ostuda. V šatně se to potom rozvířilo a od druhé třetiny jsme začali trochu hrát. Dokázali jsme utkání nejen vyrovnat, ale možná jsme sahali na konci jak po třech bodech, tak i po výhře v prodloužení. Bohužel ale rozhodla taktická individuální chyba po buly a nechali jsme si dát skoro zadarmo gól. Klukům jsme poděkovali za dvě třetiny, ale musíme zapracovat na prvních třetinách a zamyslet se sami nad sebou. Nemůžeme každý zápas dotahovat, stojí to potom totiž hodně sil.“

Richard Král): „Měl jsem z toho strach, protože jsme zahráli excelentní první třetinu a to je pak vždy těžké. Taky se to potvrdilo. Boleslavští potom přidali a ve druhé třetině byli asi lepším týmem. Třetí třetina byla víceméně vyrovnaná, rozhodli jsme pak my, kdy jsme v prodloužení ujeli a dali gól. Za dva body jsme spokojení. Boleslav je těžký soupeř, takže z jejího ledu je bereme určitě.“