8.10.2015
Adam Joska

Pochvala juniorům: obří vůlí otočili mač s Mladou Boleslaví

PARDUBICE — Zápas se nevyvíjel dle jejich představ, ale junioři Dynama těžký souboj s Mladou Boleslaví nezabalili. V čase 59:46,3 při power play Martin Krajňák svým druhým gólem vyrovnal na 2:2, aby v prodloužení rozhodl o výhře Východočechů Filip Zadina.

DHL extraliga juniorů, 11. kolo, čtvrtek 8.10.2015, Tipsport arena

Mladá Boleslav

0:0, 1:1, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 39:00 Krajňák (Kučera), 59:47 Krajňák (Pipek, Panna), 63:25 Zadina – 21:18 Ďurač, 55:32 Průšek (Žalud, Borovec). Rozhodčí: Homola – Kis, Lučan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 84. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Horyna, Kučera, Nedbal, Faltys, Beran, Rudy – Pipek, Kusý, Panna – Zadina, Krajňák, Hoskovec – Hlaváček, Ružička, Barkóci – Dušek, Velinský, Rohlík.
Mladá Boleslav: Groh – Červinský, Marček, Mattis, Štosek, Tůma, Uřidil, Žalud – Borovec, Ďurač, Motloch, Musliu, Pätoprstý, Planý, Pořízek, Prokop, Průšek, Sedmík, Vaníček.

Do zápasu vstoupila mírně aktivněji Mladá Boleslav, která napadala domácí hráče při jejich rozehrávce u vlastního gólmana, ale do první vážnější šance se dostaly Pardubice. Ve 12. minutě se po lehkém nahození Kusého dostal ke kotouči těsně před gólmanem Panna, trefil ale pouze horní tyčku. Ve zbytku první třetiny měla obě mužstva možnost přesilové hry, ale ani jednomu se ji nepodařilo využít.

V úvodu druhé třetiny se už poprvé měnilo skóre utkání, po dvou minutách hry vybojoval Ivan Ďurač ve středovém kruhu kotouč, se kterým zamířil přímo proti Kloučkovi, jehož překonal zakončením mezi betony a poslal Boleslav do vedení ve vlastním oslabení – 0:1.

V polovině utkání se opět dostal do samostatného úniku v oslabení Ďurač, tentokrát už ale puk za brankovou čáru nedokázal procpat. Ve 35. minutě se naopak vydal sám na Groha Zadina, bekhendem zakončil ale jen do brankáře. Přesně minutu před druhou sirénou zkusil po přihrávce od Kučery do mezikruží vypálit bekdendem Martin Krajňák, jeho pokus propadl hostujícímu brankáři mezi betony až do branky – 1:1.

Tempo ve třetí části hry nebylo nijak výrazně velké, do první vážnější šance se dostala až v 56. minutě Boleslav, když Milan Průšek s pomocí brankové konstrukce poslal hosty podruhé v zápase do vedení – 1:2.

Minutu před koncem základní hrací doby byl vyloučen na dvě minuty za hákování Pořízek, čehož chtělo Dynamo využít. Klouček zůstal na střídačce a třináct vteřin před koncem se jim v šesti hráčích v poli podařilo uspět. Odražený puk po Pipkově střele se dostal k Martinu Krajňákovi, jenž ho dorazil za gólmana a zařídil prodloužení – 2:2.

V 64. minutě Pardubice vstřelily poprvé v zápase jinou než vyrovnávající branku a hned byla vítězná, Filip Zadina se sice jen snažil přihrát před branku, jenže jeho nahrávku si srazil do vlastní klece jeden z hostujícího hráčů – 3:2.