7.12.2017
Adam Joska

Pochobradský čtyřmi góly sestřelil Slavii, junioři jsou už druzí

PARDUBICE — Pardubičí junioři pokračují ve vítězné sérii, po výhře nad Slavií si připsali pátou výhru v řadě a poskočili na druhou příčku. Velký podíl měl na výhře Michal Pochobradský, jenž vstřelil čtyři branky a na jednu nahrál, Ondřej Matýs si naopak připsal tři asistence a jeden gól. Jan Jánský po dlouhé době inkasoval, neinkasoval v součtu 209 minut a 27 vteřin.

DHL extraliga juniorů, 22. kolo, čtvrtek 7.12.2017, Tipsport arena

Slavia Praha

5:3
2:2, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 11:15 Pochobradský (Matýs, Zídek), 15:00 Pochobradský (Matýs), 29:03 Pochobradský (Matýs, Bučko), 44:39 Matýs (Zídek, Pochobradský), 59:59 Pochobradský – 15:29 Furch (Heldák, Šmerha), 17:50 Jaša (Stark, Šergl), 54:50 Šergl (Kohút, Stark). Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití:1:0. V oslabení:1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Jánský – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Oliva, Pražák, Zukal – Antoníček, Černý, Dušek, Hoskovec, Koffer, Matýs, Petrus, Pochobradský, Štefka, Veverka, Zídek.
Slavia Praha: Vecka – Antoš, Duda, Hejda, Melovič, Šmíd, Stark, Vobořil – Furch, Heldák, Jaša, Kohút, Marek, Martínek, Matějka, Netolický, Patočka, Šergl, Šmerha, Šteiner.

Hned v první minutě se domácí dostali do velké šance, Pochobradský nahodil kotouč na Vecku, ten ho betonem vyrazil před sebe a ve velké šanci se ocitl Matýs, jehož dorážka skončila na tyčce. Ve 12. minutě Dynamo otevřelo skóre, po nepřesném zakončení Zídka se puk odrazil od zadního mantinelu na pravou stranu, kde se ho ujal Matýs a poslal ho do předbrankového prostoru, kam si najel Michal Pochobradský a z první ho poslal nad beton Vecky – 1:0. I druhou branku Pardubic zařídil Michal Pochobradský, prosadil se po Matýsově nahrávce z pravého kruhu – 2:0. Jenže Slavia na gól rychle odpověděla, z rychlého protiútoku našel Heldák na levé straně volného Aleše Furcha, jenž z první poslal puk nad beton Jánského, který inkasoval po třech utkáních bez gólu – 1:2. V 18. minutě hosté srovnali stav, střelu Starka z pravého kruhu vyrazil Jánský pouze před sebe, kotouč si před brankou našel nikým nebráněný David Jaša a uklidil ho do branky – 2:2.

Dynamo si vzalo vedení zpět na svou stranu v polovině duelu v přesilové hře, na Matýsovu přihrávku z levé strany před branku nedosáhl Antoníček, ale z druhé vlny dojel před branku Michal Pochobradský, který dorazil puk za ležícího Vecku, čímž dokonal hattrick – 3:2. O minutu později mohl Pochobradský přidat další přesný zásah, když jel sám na gólmana, kterého si následně položil na led, jenže puk mu na poslední chvíli sjel z čepele. Na druhé straně se vydal do rychlého útoku sám Šmerha, po kličce Mertovi trefil levou tyč.

Jánský měl štěstí i na začátku třetí části, sám na něj mířil Jaša, jeho bekhendový blafák skončil na tyčce. Slavia ubránila oslabení, jenže poté inkasovala, z předbrankového prostoru se prosadil Ondřej Matýs – 4:2. Pět minut před koncem se hosté dotáhli opět na rozdíl jediné trefy, Kohút našel mezi kruhy si najíždějícího Jana Šergla, který byl sám před Jánským, položil si ho na led a zakončil mezi jeho betony – 4:3. Pardubice v závěru musely čelit náporu Slavie, jenže ta se vyrovnání nedočkala a přesně se sirénou doklouzal puk do její branky, kam ho poslal bekhendem ze středního pásma Michal Pochobradský – 5:3.