13.8.2012
(HoH)

Pardubicím se v přípravě zatím nedaří, doma prohrály s Kladnem

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nestačili ve druhém přípravném utkání na novou sezonu na Kladno. V ČEZ Areně mu podlehli 1:5, jediný gól Východočechů vstřelil Pavel Brendl.

přát., pondělí 13.8.2012, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

1:5
0:1, 0:2, 1:3
Branky a nahrávky: 57:56 Brendl (Píša) – 17:10 Valský (Strnad), 21:40 Hovorka (Dalecký), 34:40 Hovorka (Dragoun, Dalecký), 41:21 Dalecký (Hovorka), 49:26 Lukáč (Eberle, Machulda). Rozhodčí: Kareš – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Dynamo Pardubice: Salfický – Píša, Kočí, Sičák, O. Starý, Benák, Ďaloga, Drtina, Vašíček – Brendl, Beech, J. Starý – Nosek, Zohorna, Semorád – Radil, Kousal, Buchtele – Šagát, Nahodil, Cetkovský. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Rytíři Kladno: Chábera – Drtina, Macholda, Růžička, Černošek, Piskáček, Drtil, Petráček – Hlaváč, Patera, Bicek – Látal, Lukáč, Eberle – Dalecký, Dragoun, Hovorka – Strnad, Melka, Valský – Čurda. Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.

Pardubické hokejisty přivítalo v prvním přípravném utkání v ČEZ Areně několik stovek diváků. Fanoušci viděli poměrně svižné utkání, v něm se do branky postavil Dušan Salfický.

Do první vážnější šance se probojovalo Kladno, v 7. minutě se do zakončení propracoval Jakub Strnad, jeho ale vychytal brankář domácího týmu. Ten se osmělil o chvíli později, kdy Kristopher Beech uvolnil do akce Jana Starého, jenž pouze přestřelil kladenskou branku.

V závěru úvodního dějství se prosadil Jakub Valský, ten zprava po Strnadově vybojování puku poslal černou gumu přesně k tyči – 0:1.

Začátek prostřední třetiny se lépe vyvedl hostům. V rychlém brejku se po Daleckého nahrávce dostal k nájezdu Marek Hovorka a obratným bekhendem zvýšil na 0:2.

Středočeši dokázali potrestat špatné střídání Východočechů ve 35. minutě. Podruhé v utkání se prosadil Marek Hovorka, tentokrát přízemní ranou k tyči – 0:3.

Kladno pokračovalo v povedeném výkonu i ve třetí třetině, hned ve 42. minutě zvýšil na 4:0 a osm minut později vsítil Michal Lukáč pátý gól.

Domácí se pokoušeli v závěru vstřelit čestnou branku, to se jim dlouho nedařilo, nepomohla jim ani takřka minutová přesilovka pět na tři. Až v závěru zápasu se při klasické přesilovce prosadil Pavel Brendl a zmírnil celkový výsledek – 1:5.