17.9.2006
Petr Šašek, Jan Hrabal

Oslabený Moeller nevstřelil gól a prohrál v Plzni

Opět výsledek 0:1 z pardubického pohledu. Pardubičtí hokejisté podruhé nevstřelili branku a prohráli nejtěsnějším možným výsledkem. Bez šesti hráčů základní sestavy Moeller udatně bojoval v západočeské metropoli, ale Romana Málka v brance domácích nepřekonal. Největší šanci měl ve 49. minutě David Havíř, ten ale neproměnil trestné střílení. Nepomohl ani velký nápor v závěru utkání.

O2 extraliga, 5. kolo, neděle 17.9.2006, ČEZ Arena

1:0
0:0, 1:0, 0:0
Branka a nahrávka: 24:48 Rataj (Zelenka). Rozhodčí: Minář – Čech, Chytil. Vyloučení: 8:9, navíc Ondřej, Blažek, Snopek (všichni Pardubice) všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 5332. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 1:0.
Plzeň: Málek – Benák, Derner, Cartelli, Malinský, Nedoma, Mazanec, Vobořil – Fabuš, Král, Adamský – Zelenka, Rataj, Matějovský – Důras, Šindel, Ludvík – A. Padělek, Kepl, Šaffer. Trenéři: Marek Sýkora a Radek Kampf.
Dynamo Pardubice: Lašák – Linhart, Havíř, M. Šeda, Snopek, Koma, Čáslava, J. Nakládal, Lesák – Mrázek, Blažek, Ondřej – Sýkora, Hlinka, Tvrdík – Čaloun, Koukal, Kolář – J. Šeda, Starý, O. Nakládal. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

Páté extraligové kolo proti sobě svedlo plzeňský Lasselsberger a pardubický Moeller. Hosté přijeli do západočeské metropole oslabeni o šestici hráčů. Z důvodu zdravotních problémů chyběli na soupisce obránci Andrej Novotný a Martin Čech. Útok byl chudší o Tomáše Rolinka, Jiřího Cetkovského a Dušana Andrašovského, který v Plzni šest sezon působil. Bek Aleš Píša si stále odpykává svůj trest. Utkání mělo speciální příchuť pro plzeňského Richarda Krále, neboť nastoupil ke svému osmistému zápasu v české nejvyšší soutěži.

První třetina regulérní branku nepřinesla

První větší šanci střetnutí měly Pardubice, po nečekaném odrazu od plexiskla Málka málem zaskočil Sýkora. V 8. minutě rozruch v plzeňském brankovišti způsobil Tomáš Blažek, ani on ale na Romana Málka nevyzrál. Hned vzápětí předvedl svůj veliký přehled Richard Král, když adresoval milimetrový pas přes polovinu hřiště na modrou čáru Peteru Fabušovi, toho ale zastavilo postavení mimo hru.

Při hře čtyři na čtyři modrobílé obraně ujel Jan Kolář s Petrem Koukalem, první jmenovaný však poslal puk pouze do Málkových chráničů. V polovině třetiny sejmul v rohu kluziště Zdeněk Ondřej ostrým hitem Maria Cartelliho, kterému musel zpátky na brusle pomoci až klubový lékař. Pardubický forvard dostal desetiminutový trest. V následné přesilovce se ve velké šanci objevil Peter Fabuš, jeho zakončení ovšem postrádalo potřebnou razanci.

V čase 19:18 se Plzeňští již radovali ze vstřelené branky. Rozhodčí však po zhlédnutí videozáznamu usoudil, že domácí puk za Lašákova záda dopravili rukou. Po první siréně se tak do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Pohledná souhra Zelenky s Ratajem rozeskla zápas

Úvod druhé části vyšel lépe Západočechům. Při přesilovce pálil Mario Cartelli a Ján Lašák jeho projektil mezi betony udržel jen s vypětím všech sil. Bezbrankový stav ale domácí ukončili, až když vyloučený Jaroslav Koma již skočil na led. V čase 24:48 poslal Jiří Zelenka z pravého kruhu ideální přihrávku Igoru Ratajovi k levé tyčce a slovenskému útočníkovi stačilo již jen nastavit hůl – 1:0.

Na druhé straně mohl hned o několik okamžiků později vyrovnat František Mrázek, jenž ujel do brejku, Roman Málek však jeho dělovku vytěsnil. Další potlesk si plzeňský brankář vysloužil ve 33. minutě, když lapačkou skočil po bombě Petra Koukala.

V závěru třetiny si domácí zahráli čtyřminutovou přesilovku poté, co Petr Koukal zasáhl Petera Fabuše hokejkou do obličeje. Obrovskou šanci následně spálil Radek Matějovský, který nedokázal usměrnit volně se povalující kotouč před dezorientovaným Jánem Lašákem.

David Havíř neproměnil trestné střílení

V úvodu závěrečné části Plzeňané dohrávali přesilovku a vytvořili si několik slibných šancí. Matějovský již zvedal ruce, puk po pěkné akci však nasměroval pouze do tyčky.

Modrobílá obrana pozapomněla na vyloučeného Petra Koukala, který při návratu na led ujel do brejku, Roman Málek ale opět zazářil.

Hubené vedení Plzně trvalo i po situaci z 49. minuty. Lukáš Derner zatáhl za záchrannou brzdu, respektive za unikajícího Jana Čalouna a sudí Milan Minář nařídil trestné střelení. Exekuce se ujal David Havíř, Roman Málek ale trochu se štěstím opět uspěl.

Další rozhodující moment utkání přišel osm minut před koncem. Pardubičtí hráli přes minutu a půl přesilovku pět na tři. Vyrovnat však nedokázali, navíc Romana Málka ani výrazněji neohrozili. Lasselsberger tak zápas dovedl v pohodě do vítězného konce a připsal si tři body za těsnou výhru 1:0.

Pardubičtí hokejisté mohou zareagovat na první porážku v základní hrací době už toto úterý, kdy zajíždí na led pražské Sparty. Utkání v pražské T-Mobile Areně začíná v 18.00 hodin. Doma se Moeller představí až za týden v neděli v utkání proti karlovarské Energii.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

Radek Kampf (HC Lasselsberger Plzeň): „Dobře jsme namotivovali kluky do utkání po prohře se Znojmem. Splnili přesně to, co jsme si řekli před utkáním. Ve druhé třetině jsme šli do vedení a ve třetí části jsme přežili přesilovku pět na tři. Roman Málek zachytal skvěle, zlikvidoval i trestné střílení. Chtěl bych poděkovat klukům za výborný taktický výkon. Pavel Trnka nám chyběl pro zranění, které utrpěl po nastřelení kotoučem ve Znojmě. Musí být deset dní v klidu, pak teprve poznáme, jak je jeho zranění vážné.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Z naší strany to byl ospalý začátek utkání. Poté, co jsme v minulých kolech vstřelili hodně gólů na nás přišlo uspokojení. Ztratili jsme dnes minimálně dva body. Měli jsme dát gól, protože jsme měli šance a dokonce i výhodu trestného střílení. Když nedáme gól, tak nemůžeme pomýšlet na body. Jsme teď v zakončení trochu laxní, i když nechci znevažovat výkon Romana Málka.“