18.9.2016
Robert Novotný

Mladší dorostenci doma rozstříleli Tábor 8:2

PARDUBICE - Na led malé haly Tipsport areny zavítali mladší dorostenci Tábora, kteří si přijeli pro pořádný výprask. Mládežníci Dynama na jejich brankáře vyslali smrtelných 78 střel, Tomáš Nečas zaznamenal hattrick a konečný výsledek 8:2 znamenal zasloužené tři body pro pardubické dorostence.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 5. kolo, neděle 18.9.2016, Tipsport arena

Tábor

8:2
3:0, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 8:06 Jelínek (Koffer), 9:02 Antoníček (Odehnal), 10:35 Šír (Jelínek, Koffer), 25:09 Zeman (Koffer), 31:00 Zeman (Koffer), 35:49 Zeman (Šír), 45:37 Lašák (Antoníček), 48:18. Hricuš (Matěcha) – 39:58 Lang (Přívozník, Petřik), 53:02 Přívozník (Lang). Rozhodčí: Pilný - Holeček, Potůček. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Diváci: 68. Střely na branku: 76:24. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1, 8:2.
Dynamo Pardubice: Nečas – Pejzl, Kaštánek, Matěcha, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Hebek, Šír, Zeman, Antoníček, Koffer, Hledík, Hricuš, Lašák, Tobiáš.
Tábor: Baloun - Pavlát, Čížek, Volčík, Pánek, Štekr, Šedivý, Hubata – Komna, Ledecký, Knobloch, Lang, Přívozník, Čech, Chocholoušek, Barták, Berka, Petřík.

Vše odstartovala využítá přesilovka

Už z úvodu utkání bylo jasné, kdo je favoritem a pardubičtí mladší dorostenci potrestali hned první táborský přestupek proti pravidlům. Za sekání byl vyloučen Kryštof Lang a nabídnutou přesilovou hru využil Tomáš Jelínek – 1:0.

Netrvalo ani minutu a Dynamo vedlo o dvě branky. Matěj Odehnal našel v útočném pásmu Petra Antoníčka – novou posilu v řadách pardubických mladších dorostenců, který podruhé ve velice krátkém časovém úseku překonal brankáře Jakuba Balouna – 2:0.

V polovině jedenácté minuty byl za podražení vyloučen Marek Volčík a pardubičtí mládežníci tuto přesilovou hru využili deset vteřin poté, co byl před Balounem puk uveden do hry. Postaral se o to Radek Šír – 3:0.

One man show Tomáše Zemana

Dynamo nedokázalo na začátku druhé třetiny využít přesilovou hru, ale diváci nemuseli na čtvrtou branku čekat dlouho. Hostům zavařili dva reprezentanti – Filip Koffer a Tomáš Zeman, přičemž druhý jmenovaný stál za koncovkou čtvrté gólové akce pardubického Dynama – 4:0.

A výše zmíněná dvojice velice šikovných hokejistů se zasloužila i o pátou branku Dynama. A opět po stejné ose, od Filipa Koffera se puk dostal k Tomáši Zemanovi a ten vystřelil pověstného hokejového „bůra“ – 5:0.

A aby toho nebylo málo, Tomáš Zeman se prosadil i potřetí! Tentokrát to ovšem nebylo při plném počtu hráčů a ani v přesilové hře, nýbrž v oslabení. Za nedovolené bránění byl vyloučen Dominik Pejzl, ale to domácímu hokejistovi s číslem 10 nebránilo v završení hattricku – 6:0.

Po táborském gólu následovaly dvě pardubické odpovědi

Vojtěchu Nečasovi už hlavou určitě probleskla nula, která mohla být v kolonce vstřelených branek Tábora, ale ta zmizela dvě vteřiny před druhou sirénou. Za napadení byl totiž vyloučen Lukáš Hricuš a přesilovou hru využil Kryštof Lang – 6:1.

Dynamo se ovšem nenechalo inkasovanou brankou rozhodit. Naopak, v šestačtyřicáté minutě našel Petr Antoníček Jana Lašáka a ten vstřelil sedmý gól Dynama v tomto utkání – 7:1.

Na začátku pětačtyřicáté minuty byl poté vyloučen Lukáš Hricuš. Hosté nabídnutou přesilovou hru nedokázali využít a ihned po jejím skončení naopak inkasovali. Prosadil se právě dříve potrestaný Lukáš Hricuš – 8:1.

Hosté přesto sympaticky nesložili zbraně a na začátku čtyřiapadesáté minuty překonal Nečase Michal Přívozník – 8:2. To ovšem bylo z obou stran všechno, pardubičtí mládežníci si zbytek zápasu pohlídali a na domácím ledě vybojovali tři body.