24.9.2016
Robert Novotný

Junioři podlehli doma Mladé Boleslavi v prodloužení

PARDUBICE — Pardubičtí junioři svedli s mladoboleslavskými hokejisty velice vyrovnaný souboj. Ten muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu Bruslařského klubu. Domácí se totiž nedokázali prosadit v přesilové hře, Martin Kaut trefil břevno a o vítězství Mladé Boleslavi posléze rozhodl Kroni Musliu.

DHL extraliga juniorů, 8. kolo, sobota 24.9.2016, Tipsport arena

Mladá Boleslav

0:1, 1:0, 1:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 29:01 Zukal (Kaut, Martinec), 48:47 Rohlík (Zukal) – 13:25 Dančišin z trestného střílení, 45:51 Dančišin (Musliu), 63:35 Musliu (Uřidil). Rozhodčí: Wagner – Blümel, Kis. Vyloučení: 32:14. Využití: 2:1. Diváci: 97. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Rudy, Trejbal, Kučera, Šklíba, Zukal – Roubal, Zadina, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Petrus, Kaut, Štefka, Bureš.
Mladá Boleslav: Krofta – Linhart, Mattis, Mašek, Uřídil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra.

Rozháraný úvod utkání

Už od samého začátku první třetiny bylo z obou stran k vidění plno nepřesností, mnoho zakázaných uvolnění, ofsajdů a nepřesných přihrávek, a tak hned první výraznější šance skončila gólem. V polovině čtrnácté minuty vystřelil v přesilové hře na Milana Kloučka Matěj Krejčík, pardubický brankář puk sice vyrazil, ale pouze na hůl Milana Dančišina, který neměl žádné větší potíže s dorážkou – 0:1.

O minutu a dvě vteřiny později se po zákroku Krofty strhla před mladoboleslavskou bránou strkanice, po níž se hlavní sudí rozhodl vyloučit dva nejaktivnější bijce, po jednom na každé straně. Za Dynamo usedl na dvě minuty za hrubost Martin Kaut, za Mladou Boleslav pak Luděk Kuncek.

Dynamo si dokázalo první výraznější příležitost vytvořit až v závěru. Na začátku osmnácté minuty Martin Kaut skvěle dojel nahozený kotouč a ten pak adresoval na hůl Miroslava Rohlíka, jehož ale perfektním poziční zákrokem vychytal brankář Michal Krofta.

Další využitá přesilovka vedla k vyrovnání

Po sérii zakázaných uvolnění, kdy to už vypadalo, že to snad hráči obou týmů dělají naschvál, se dostal do první velké šance druhého dějství David Voženílek. Toho našel chytrým pasem od modré čáry Lukáš Zukal ale pardubický útočník s číslem 17 puk netrefil, přestože před ním zívala zpola odkrytá hostující brána.

Poté bylo k vidění několik vyloučení, přičemž pardubičtí junioři dokázali jednu z přesilových her využít. Martin Kaut už mohl střílet od modré čáry, ale puk ještě posunul na Lukáše Zukala, který parádní ranou pod horní tyč hostující brány vyrovnal skóre zápasu – 1:1.

V další velké šanci se ocitl opět David Voženílek a opět ji nedokázal dovést do útočného konce. Zničehonic se totiž ocitl sám před Kroftou, který ale jeho tvrdou střelu zápěstím vyrazil pravým ramenem.

Vyrovnaná třetí třetina a divoký závěr

Na začátku třetího dějství se dostali pardubičtí hokejisté do přečíslení 3 na 1, ale Zadinova finální přihrávka na Martina Kauta byla příliš čitelná a jediný bránící hráč v černém dresu ji dokázal zblokovat.

Na konci šestačtyřicáté minuty využila dvojice Musliu-Dančišin letargického přístupu pardubické obrany, první jmenovaný vyslal na Kloučka střelu od modré čáry, kterou za bezmocného pardubického gólmana napodruhé dorazil právě nikým nehlídaný Milan Dančišin – 1:2.

Jenže netrvalo dlouho a na světelné tabuli opět svítilo vyrovnané skóre. Lukáš Zukal tvrdou ranou napálil jednoho z bránících hráčů, od něhož se puk odrazil k Miroslavu Rohlíkovi, který jej z ostrého úhlu dokázal z dorážky poslat za ležícího Michala Kroftu.

V závěru se ale děly věci. Hosté se řítili ve dvou proti jednomu bránícímu hráči, jenže při křižné přihrávce došlo ze strany brankáře Milana Kloučka k úmyslnému posunutí brány, a tak bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se rozjel Kroni Musliu, který ale mířil mimo.

Pardubická smůla v prodloužení

Pardubičtí junioři hráli na začátku prodloužení v početní výhodě, tedy ve čtyřech proti třem. Dlouho kombinovali v útočném pásmu, Martin Kaut dokonce trefil tvrdou střelou zápěstím břevno, ale ke gólu to nevedlo.

Z první výraznější šance hostujícího celku v prodloužení byl navíc rozhodující gól. Trojice pardubických hokejistů si špatně rozebrala hráče soupeře, čehož využil František Uřidil, který našel skvěle postaveného Kroni Musliua, který pro svůj tým střelou na bližší tyč vybojoval bod navíc – 2:3.