Junioři jedou, doma skolili také nepříjemnou Olomouc 

Junioři jedou, doma skolili také nepříjemnou Olomouc

13.9.2014 | Marek Votke, Jan Hrabal

PARDUBICE — Začátek sezony zastihl juniory HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v opravdu vynikající formě. Mladí Východočeši získali další dva body po výhře nad Olomoucí 2:1 po samostatných nájezdech. Domácí v malé hale ČEZ Areny po většinu zápasu svírali protivníka, přestříleli jej 42:28, málem však doplatili na tentokrát chudší koncovku. Hanáci vedli, ale Martin Krajňák v závěru druhé třetiny vyrovnal a v sedmé sérii rozhodl samostatné nájezdy, ve kterých se gólově prosadili také Radovan Chvojka a Radek Velinský.

9. kolo, sobota 13.9.2014 od 16:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Olomouc
Olomouc
1 sn
 
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 39:41 Krajňák (Procházka, Petira), rozhodující samostatný nájezd Krajňák – 8:15 Beták (Jergl) Rozhodčí: Kopeček – Blümel, Huryta. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Petira, Vácha, Franc, Bažant, Adam, Nedbal, Vála – Procházka, Chvojka, Velinský, Bohuněk, Kusý, Hlaváček, Voženílek, Pipek – Kysela, Krajňák, Panna.
Olomouc: Urbisch – Nesvadba, Kraigher, Rašner, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič, Tomek – Ostřanský, Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Melichárek.

Aukce retro dresů Dynama

První třetina zápasu mezi Pardubicemi a Olomoucí nepřinesla příliš mnoho zajímavého, přesto nebyla na obou stranách o pár šancí nouze. Za Pardubice si velikou šanci připravil Lukáš Vácha, když se ocitl zcela volný v mezikruží, ale se svou střelou mířenou pod víko neuspěl.

O pár chvil později se zase dopředu prodral Martin Konečný z Olomouce, ale jeho pokus zápěstím lapil Karel Vejmelka. Hanáci se posléze dostali do vedení. Po skrumáži před brankou ležel na brankové čáře poměrně dlouho nehlídaný kotouč a jako první se zorientoval Šimon Beták, jenž bez problému dorazil za Vejmelku – 0:1.

Velikou šanci na vyrovnání měl v závěru třetiny Martin Krajňák, když se rozjel k trestnému střílení poté, co Tomáš Síkora sevřel puk rukou v brankovišti, ale neproměnil.

Přesilovou hrou podpořené Pardubice vstoupily do druhé části hry s obrovskou chutí vyrovnat. Olomouc často faulovala a takřka půl třetiny strávila v oslabení. Několik velikých úspěšně spálených šancí už snad přivádělo pardubické hráče i trenéry k zoufalství, ale vyrovnání nakonec přišlo v samotném závěru druhé periody.

V tu dobu se musela Olomouc bránit v oslabení ve třech proti pěti a toho Východočeši využili. Vyraženou střelu Michala Procházky dorazil za Urbischova záda Martin Krajňák – 1:1. Slovenský forvard o pár vteřin dříve spálil tisíciprocentní šanci, ale nakonec se prosadil.

V poslední třetině se Pardubice snažily otočit zápas, hosty výrazně držel gólman Urbisch. Oba týmy si sice opět nachystaly několik šancí, ale gól nepadl a zápas dospěl prodloužení. Mrzet to může více domácí, kteří měli šancí opravdu požehnaně.

Ani nadstavba v podobě opatrného pětiminutového prodloužení nepomohla k určení vítěze a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější domácí, o jejich vítězství rozhodl Martin Krajňák v sedmé sérii – 2:1.

Vzájemné zápasy 2014/2015
2.8.14 Dynamo Pardubice – Olomouc 1:6
13.9.14 Dynamo Pardubice – Olomouc 2:1sn
1.11.14 Olomouc – Dynamo Pardubice 1:2
Twitter
Facebook

Generální partner

ČSOB Pojišťovna

Hlavní partner arény

Tipsport arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři