Junioři jedou, doma skolili také nepříjemnou Olomouc

13.9.2014 | Marek Votke, Jan Hrabal

PARDUBICE — Začátek sezony zastihl juniory HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v opravdu vynikající formě. Mladí Východočeši získali další dva body po výhře nad Olomoucí 2:1 po samostatných nájezdech. Domácí v malé hale ČEZ Areny po většinu zápasu svírali protivníka, přestříleli jej 42:28, málem však doplatili na tentokrát chudší koncovku. Hanáci vedli, ale Martin Krajňák v závěru druhé třetiny vyrovnal a v sedmé sérii rozhodl samostatné nájezdy, ve kterých se gólově prosadili také Radovan Chvojka a Radek Velinský.

9. kolo, sobota 13.9.2014 od 16:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Olomouc
1 sn

Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 39:41 Krajňák (Procházka, Petira), rozhodující samostatný nájezd Krajňák – 8:15 Beták (Jergl) Rozhodčí: Kopeček – Blümel, Huryta. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Petira, Vácha, Franc, Bažant, Adam, Nedbal, Vála – Procházka, Chvojka, Velinský, Bohuněk, Kusý, Hlaváček, Voženílek, Pipek – Kysela, Krajňák, Panna.
Olomouc: Urbisch – Nesvadba, Kraigher, Rašner, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič, Tomek – Ostřanský, Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Melichárek.

První třetina zápasu mezi Pardubicemi a Olomoucí nepřinesla příliš mnoho zajímavého, přesto nebyla na obou stranách o pár šancí nouze. Za Pardubice si velikou šanci připravil Lukáš Vácha, když se ocitl zcela volný v mezikruží, ale se svou střelou mířenou pod víko neuspěl.

O pár chvil později se zase dopředu prodral Martin Konečný z Olomouce, ale jeho pokus zápěstím lapil Karel Vejmelka. Hanáci se posléze dostali do vedení. Po skrumáži před brankou ležel na brankové čáře poměrně dlouho nehlídaný kotouč a jako první se zorientoval Šimon Beták, jenž bez problému dorazil za Vejmelku – 0:1.

Velikou šanci na vyrovnání měl v závěru třetiny Martin Krajňák, když se rozjel k trestnému střílení poté, co Tomáš Síkora sevřel puk rukou v brankovišti, ale neproměnil.

Přesilovou hrou podpořené Pardubice vstoupily do druhé části hry s obrovskou chutí vyrovnat. Olomouc často faulovala a takřka půl třetiny strávila v oslabení. Několik velikých úspěšně spálených šancí už snad přivádělo pardubické hráče i trenéry k zoufalství, ale vyrovnání nakonec přišlo v samotném závěru druhé periody.

V tu dobu se musela Olomouc bránit v oslabení ve třech proti pěti a toho Východočeši využili. Vyraženou střelu Michala Procházky dorazil za Urbischova záda Martin Krajňák – 1:1. Slovenský forvard o pár vteřin dříve spálil tisíciprocentní šanci, ale nakonec se prosadil.

V poslední třetině se Pardubice snažily otočit zápas, hosty výrazně držel gólman Urbisch. Oba týmy si sice opět nachystaly několik šancí, ale gól nepadl a zápas dospěl prodloužení. Mrzet to může více domácí, kteří měli šancí opravdu požehnaně.

Ani nadstavba v podobě opatrného pětiminutového prodloužení nepomohla k určení vítěze a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější domácí, o jejich vítězství rozhodl Martin Krajňák v sedmé sérii – 2:1.

Vzájemné zápasy 2014/2015
2.8.14 Dynamo Pardubice – Olomouc 1:6