22.9.2017

Jako v 80. letech: Pardubice přehrály Jihlavu 7:5

PARDUBICE — Tak to byla pořádná přestřelka! Hokejisté Pardubic potěšili přes sedm tisíc fanoušků výhrou 7:5 nad Jihlavou. Dynamo vedlo 4:1, Dukla srovnala, ale pak se Pardubice prosadily třikrát ve třetí třetině a užily si oslavnou děkovačku se svými příznivci, kteří poslední půlminutu tleskali vestoje! Navíc vybrali téměř čtrnáct tisíc v Hokejové tombole, tyto finanční prostředky využije mládežnický úsek na opravu střelnice.

Tipsport extraliga, 6. kolo, pátek 22.9.2017, Tipsport arena

Dukla Jihlava

7:5
4:2, 0:1, 3:2
Branky a nahrávky: 2:24 Treille (Tomášek, Trončinský; 5/5), 6:55 P. Sýkora (Perret, Bojko; 5/5), 9:34 Mojžíš (Hunkes, Poulíček; 5/5), 12:16 J. Sýkora (Rolinek, Trončinský; 5/4), 48:48 Tomášek (Vondráček, Treille; 5/5), 51:02 Kaut (Wishart, Cardwell; 5/4), 54:58 Tomášek (Cardwell, Wishart; 5/5) – 1:07 Žálčík (Zdráhal; 5/5), 14:54 Hubáček (De La Rose, Jiránek; 5/5), 36:04 Seman (Jiránek, De La Rose; 4/4), 41:34 Diviš (Žálčík, Anděl; 5/5), 57:59 Rys (4/4). Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:9 (1:1, 4:4, 3:4). Využití: 2:0. Diváci: 7277. Střely na branku: 39:24 (13:5, 12:10, 14:9). Srážky: 12:9. Vhazování: 40:40. Blokované střely: 15:17. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 7:4, 7:5. Nejlepší hráči: David Tomášek – Lukáš Žálčík.
Dynamo Pardubice: Kacetl Cardwell – Wishart J. Sýkora, Dušek, Rolinek Čáslava – Trončinský M. Kaut, Tomášek, Treille Mojžíš – Hunkes P. Sýkora, Bojko, Perret Vondráček, Poulíček, Beran.
Dukla Jihlava: Škarek – E. de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek, Váňa – T. Kubalík, R. Hubáček, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Macík, Diviš, Protasenja.

Gólový ohňostroj řídilo Dynamo

Jestli někdo čekal defenzivní partii a přetahovanou o každou šanci, musel být od začátku zápasu zklamán. Jihlava totiž dokázala hned svou první šanci přetavit v první gól, když Zdráhalovu střelu dorazil do branky Lukáš Žálčík – 0:1.

Domácí hráče nečekaný zásah nerozhodil a za minutu a kousek bylo po akci Sashy Treilleho vyrovnáno – 1:1. Nic nenamítal ani na pomoc povolaný videorozhodčí.

Dynamo rázem ožilo a na Škarkovu branku létaly puky ze všech stran. Mladý gólman odolával až do času 6:55, kdy po akci celého útoku předložil Perret kotouč Petru Sýkorovi, který na zadní tyči nezaváhal – 2:1.

Přestřelka tím jen začínala. V 10. minutě se poprvé předvedly nové akvizice v defenzívě. Hunkes po buly předal kotouč Tomáši Mojžíšovi, který trošku se štěstím prostřelil Škarka – 3:1.

Za další dvě a půl minuty už to bylo o tři branky a jihlavští trenéři svolávali své hráče k oddechovému času. Při přesilovce si prostor na brankovišti našel Ján Sýkora a svižnou střelou zvýšil – 4:1.

Dynamo si vypracovalo solidní náskok, ale hotovo ještě zdaleko nebylo. To domácím připomněl v 15. minutě Radek Hubáček, který tečoval nahození od modré čáry a snížil na rozdíl dvou branek – 4:2.

Jihlava se dotáhla na jedinou branku

O pauze jako by oba týmy dostaly intenzivní školení z defenzívy, protože ve druhé třetině už po zběsilé přestřelce nebylo ani památky. Šancí citelně ubylo, i když hned na začátku periody si do dobré šance najel Treille, ovšem Škarkův rukáv neprostřelil. Na druhé straně se před Kacetla při přesilovce probil Váňa a také nebyl daleko od třetího gólu.

Jinak byl před oběma brankami poměrně klid. Rušné momenty přišly až se závěrem třetiny. Dynamo získalo po sérii vyloučení výhodnou přesilovku čtyři tři, ale gól vytěžit nedokázalo. Naopak. Když už se hrálo ve čtyřech, tak se do útoku pustil Jiránek, jehož průnik dokončil přesnou bekhendovou střelu Filip Seman – 4:3.

Dukla zakrátko málem smazala náskok kompletně, ale při akci Čachotského se reflexivním zákrokem zaskvěl Kacetl. Tentokrát to byla Jihlava, kdo po gólu ožil, a Pardubice se musely bránit. Jednobrankový náskok přesto vydržel domácím až do přestávky.

Dukla srovnala jen na chvíli. Dynamo tři body uhájilo!

Nicméně po pauze ho Pardubice držely jen minutu a půl. Pak totiž dostal nikým neobtěžovaný Richard Diviš parádní pas od zadního mantinelu a milimetrovou střelou o horní tyč vyrovnal – 4:4. A hrálo se od začátku.

Jihlava byla po gólu o něco aktivnější a častěji se tlačila do zakončení, takže zákroky si připisoval hlavně Kacetl. Jenže stačila jediná akce a zase byli na koni domácí. Treille s Vondráčkem dostali kotouč do brankoviště, kde byl nejdůraznější David Tomášek – 5:4.

Za dvě minuty a kousek se domácí radovali znovu. Prakticky ze stejné pozice se při přesilové hře prosadil Martin Kaut a bylo to zase o dvě branky – 6:4. A to ještě Škarek parádním zákrokem sebral gól Petru Sýkorovi.

Dynamo se uklidnilo a definitivní klid mu dal v 55. minutě David Tomášek, který v mezikruží šikovně tečoval nahození Cardwella – 7:4.

Na prvním domácím vítězství Dynama v sezoně nezměnila nic ani branka Jiřího Ryse, který využil chyby v obraně a z ideální pozice prostřelil Kacetla – 7:5.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Hráli jsme o šest bodů, protože je to soupeř, se kterým se budeme bít o pozice v tabulce. Ze začátku jsme zápas zvládali dobře, i když nás trošku zmrazil rychlý gól, ale naštěstí jsme se ob střídání vrátili do hry vyrovnávací brankou a pak jsme dominovali. Měli jsme spoustu příležitostí, za stavu 4:1 jsme trochu odkopli štěstí, protože jsme neproměnili šanci na pátý gól a po chybě inkasovali na 4:2. Pro diváky to musel být skvělý zápas, pro trenéry už tolik ne, ty infarktové stavy nebyly jednoduché. Musím pochválit mužstvo, že to zvládlo i po tom vyrovnání na 4:4. Stáhli jsme sestavu na tři útoky, mělo to efekt, ale stále tam bylo spoustu chyb. Každopádně máme to, co jsme chtěli, a fanouškům děkujeme za podporu.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale po vlastních chybách jsme nechali soupeře odskočit. Nesmírná bojovnost a ochota pracovat nás sice dovedla k vyrovnání, ale znovu přišly tři individuální chyby, po kterých se Pardubice znovu dostaly do vedení. Naše branka na 7:5 už jen korigovala stav. Soupeři musím pogratulovat, ale je potřeba říct, že na pět gólů venku nevyhrát, to je od nás špatné.“