17.8.2006
(HoH)

HC Moeller pokračuje v úspěšné sérii. Vyhrál i ve Znojmě

Cenné vítězství 3:0 si ze Znojma vezou pardubičtí hokejisté I v posledním přípravném utkání před Tatranským pohárem svěřenci Miloše Říhy a Pavla Rohlíka uspěli. A navíc pardubická obrana poprvé odešla s čistým štítem – Ján Lašák kryl všech dvacet osm střel soupeře.

přát., čtvrtek 17.8.2006, Hostan arena

Znojmo

0:3
0:1, 0:1, 0:1 – 1:2 s. n.
Branky a nahrávky: 18. Kolář (Šeda), 29. Blažek (Čaloun), 53. Cetkovský, 61. Rolinek. Rozhodčí: Musil – Polák, Chocholouš. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 532. Střely na branku: 28:29.
Znojmo: Trvaj – Kotaška, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Turoň, Šmach, Němeček – Kucharczyk, Pucher, Růžička – Erat, Dopita, Selingr – Beroun, Haman, Plášek – Vaškovič, Říha, Harand. Trenéři: Miloslav Hořava a Jan Votruba.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čech, Novotný, Havíř, Šeda, Čáslava, Koma, Linhart – Mrázek, Hlinka, Ondřej – Rolinek, Blažek, Starý – Čaloun, Koukal, Kolář – Tvrdík, Cetkovský, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Domácí začali první třetinu aktivněji. Nejdříve Pucher pálil blafákem na Lašáka a později i Kucharczyk. Oba pokusy pardubický brankář vykryl. Za hosty mohl skórovat Blažek, nastřelil však pouze tyč. O chvíli později při znojemské početní převaze ujel znojemským obráncům Hlinka, ale Trvaj jeho pokus vystihl.

Dále se hra přesouvala z jedné strany na druhou. Jedinou větší šanci měli Orli, Erat před Lašákem dorážel puk, ale ten ho stačil vypíchnout hokejkou. Gólu se diváci dočkali až pár minut před koncem. Kolář ujel znojemské obraně a z levého křídla nekompromisně poslal puk za Trvajova záda – 0:1. Orli se snažili o rychlé vyrovnání. Vaškovič měl dvě velké šance, ale obě vykryl gólman hostí.

Ve druhé třetině domácí trochu polevili a Pardubice toho chtěli využít. Jako první pálil na Trvaje Blažek, ale neuspěl. Hosté nadále tlačili a odměnou jim mohlo být zvýšení skóre, Blažek však trestné střílení neproměnil. Chuť si spravil o pár minut později, když si najel z pravé strany a puk propasíroval mezi betony znojemského brankáře – 0:2.

Domácí se ani po druhém inkasovaném gólu nevzdali. Čakajík z pravého kruhu přihrál před branku Eratovi a ten jen těsně minul. Ve druhém dějství se už stav nezměnil.

Do třetí dvacetiminutovky nastoupili Orli s cílem rychlého vstřelení kontaktního gólu. Měli k tomu i příležitost ve formě početních výhod. Jenže Bičánek, Haman ani Harand pozorného Lašáka nepřekonali. Naopak, na druhé straně zaúřadovali hosté. Cetkovský vystihl chybu Němečka, který nepochopitelně míchal pukem před Trvajovou brankou a jenom šťouchl do puku, který prošel brankáři mezi chrániči – 0:3. Znojemští se dokonce zápasu zmohli už jen na šanci Růžičky, ani on se nedokázal zblízka prosadit.

Po skončení utkání se oba trenéři dohodli na samostatných nájezdech. V nich za Orly uspěl pouze Harand, zatímco na pardubické straně uspěli Tvrdík a velmi šťastně Rolinek.

HC Moeller si tak připsal další vítězství. Další přípravný zápas na sezonu sehrají Východočeši za týden, kdy na Tatranském poháru změří od 17.30 hodin síly se Slovanem Bratislava.